PDA

View Full Version : OPEL EYE ΚΑΙ AFL+


SAS
18-11-2009, 09:04
Εχει ενας φιλος μου το 1.8 με opel eye και afl+ και δεν του δουλευουν τα αυτοματα φωτα ( δεν αναβει η μεγαλη σκαλα και κανενα προγραμμα του afl+).Πηγε στην οπελ Σπαρτης και του ειπαν οτι δεν φτιαχνεται. Γνωριζει καποιος κατι για αυτο;

Dtsaros
18-11-2009, 09:23
Δεν μπορείς να έχεις και OPEL EYE και αυτόματο αναβόσβημα της μεγάλης σκάλας. Το λέει κατηγορηματικά και στο φυλλάδιο.

vectrapower
18-11-2009, 15:40
Δεν μπορείς να έχεις και OPEL EYE και αυτόματο αναβόσβημα της μεγάλης σκάλας. Το λέει κατηγορηματικά και στο φυλλάδιο.

+100000000000000

gorginio
18-11-2009, 18:28
Δημήτρη μπορείς να ανεβάσεις το link του φυλλαδίου?
Ή εννοείς το manual?

Γιατί συμβαίνει αυτό, υπάρχει κάποια λειτουργεία του opel eye που δεν μπορεί να συνεργαστεί με τα afl? (πληροφοριακά ρωτάω...)

vectrapower
18-11-2009, 19:15
Δεν μιλάει για το manual. Για τον τιμοκατάλογο μιλάει. Και τα δύο συστηματα απαιτουν μια καμερα πίσω απο τον καθρέφτη. Η κάμερα που απαιτείται για το opel-eye είναι ασπρόμαυρη ενώ για τα AFL εγχρωμη. Για τον λόγο οτι πίσω απο τον καθρέφτη χωράει μόνο μια κάμερα σημαίνει οτι αν κάποιος έχει opel eye δεν υπάρχει η κάμερα για την μεγάλη σκάλα των AFL και ετσι δεν είναι δυνατή η αυτόματη αλλαγή της μεγάλης σκάλας.

Dtsaros
18-11-2009, 19:43
Δεν μιλάει για το manual. Για τον τιμοκατάλογο μιλάει. Και τα δύο συστηματα απαιτουν μια καμερα πίσω απο τον καθρέφτη. Η κάμερα που απαιτείται για το opel-eye είναι ασπρόμαυρη ενώ για τα AFL εγχρωμη. Για τον λόγο οτι πίσω απο τον καθρέφτη χωράει μόνο μια κάμερα σημαίνει οτι αν κάποιος έχει opel eye δεν υπάρχει η κάμερα για την μεγάλη σκάλα των AFL και ετσι δεν είναι δυνατή η αυτόματη αλλαγή της μεγάλης σκάλας.

Ακριβώς

panos224
23-11-2009, 15:46
Γεια σας παιδια,εχω ενα insignia 2.0T sport 4x4 με AFL Opel eye και αλλα εξτρα.Αντιμετοπιζω ενα προβλημα με την μεγαλη σκαλα των φωτων.Δηλαδη,η αυτοματη αλλαγη απο μεσαια σκαλα σε μεγαλη και αντιστροφα οταν εντοπιζεται προπορευομενο ή ερχόμενο απ'το αντι8ετο ρευμα αυτοκινητο δεν λειτουργει.Δεν ξερω εαν εχει κανενας φιλος απο εσας αυτα τα εξτρα (AFL-Opel eye) να μου πει εαν λειτουργει κανονικα η αυτοματη αλλαγη σκαλας.Μεχρι τωρα δεν εχω βγαλει ακρη με την εταιρεια.Μου λενε ο,τι ισως δεν συνεργαζονται αυτες οι δυο λειτουργειες,χωρις ομως να το βρισκουν που8ενα στις οδηγιες και ουτε υπηρξε ενημερωση κατα την παραγγελια για αυτο.Μηπως καποιος απο σας αντιμετοπισε αυτο το προβλημα?Ευχαριστω.

vectrapower
23-11-2009, 17:03
Opel eye αυτοματη μεγάλη σκάλα δεν πάνε πακέτο. Δυστηχώς δεν υπάρχει αυτή η λειτουργία σε σένα. Είχα αναφέρει και τον λόγο σε άλλο post.

panos224
23-11-2009, 19:06
Ευχαριστώ πολύ παιδια,αν και μου την εχει δωσει η αντιμετοπιση της εταιρειας που αποδεικνυεται οτι ειναι ασχετοι με το αντικειμενο που πουλανε και το μονο που τους ενδιαφερει ειναι να τα αρπαξουν.Γιατι απο τον Αυγουστο που παρελαβα το αυτοκινητο (insignia sport 2.0 T 4x4,ηλιοροφη,20αρες ζαντες,navy 500,αισθητηρες παρκαρισματος,AFL,Opel eye,ηλεκτρικο χειροφρενο,ηλεκτρικοι ανακλινομενοι καθρεπτες)μεχρι και σημερα περιμενω να μου απαντησουν γιατι δεν λειτουργει το συστημα αυτο.Και εχω ακουσει απο χειλη των ανθρωπων της εταιρειας ο,τι μπορειτε ν φανταστητε.:mad:

panos224
24-11-2009, 09:55
Δεν μπορείς να έχεις και OPEL EYE και αυτόματο αναβόσβημα της μεγάλης σκάλας. Το λέει κατηγορηματικά και στο φυλλάδιο.

Συγνώμη φιλε μου αλλα πιο φυλλάδιο το γραφει,γιατι εγώ δεν το είδα πουθενά,αλλα ούτε και σε 4 αντιπροσωπείες OPEL που πείγα και το ψάχνανε, εκτος και αν το προσθέσανε τώρα και οσα κορόιδα το βάλανε το βάλανε. Ούτε κατά την παραγγελεία (4ος 2009)μου είπαν τιποτα.

Dtsaros
25-11-2009, 11:19
Συγνώμη φιλε μου αλλα πιο φυλλάδιο το γραφει,γιατι εγώ δεν το είδα πουθενά,αλλα ούτε και σε 4 αντιπροσωπείες OPEL που πείγα και το ψάχνανε, εκτος και αν το προσθέσανε τώρα και οσα κορόιδα το βάλανε το βάλανε. Ούτε κατά την παραγγελεία (4ος 2009)μου είπαν τιποτα.

Το γράφει στο φυλλάδιο με τα Extra από την αρχή. Θα ψάψω να στο βρω και να το ποστάρω εδώ.

kawasaki69john
25-11-2009, 17:56
εγω εχω και την μεγαλη σκαλα εγω την αλλαζω,δεν αλλαζη μονο του..:dunno::dunno:

basilis_metro2000
19-01-2010, 19:22
Καλησπέρα.... Μία ερωτηση σε οποιον ξερει. Μπορουν να αντικατασταθούν με AFL τα απλά φώτα και αν ναι που να ρωτήσω για κόστος?

kawasaki69john
19-01-2010, 19:50
Καλησπέρα.... Μία ερωτηση σε οποιον ξερει. Μπορουν να αντικατασταθούν με AFL τα απλά φώτα και αν ναι που να ρωτήσω για κόστος?

το ρωτησε καποιος απο εδω μεσα σε επισημο σερβις και του ειπαν οχι γιατι δεν υπαρχει η καλοδιωση...

salty
19-01-2010, 19:51
Πράγματι δεν γίνεται. Μόνο απ' το εργοστάσιο μπαίνει το AFL+

argyris87
16-08-2012, 14:46
Συνεχίζεται κ στα καινούρια αυτό το θέμα με το OPEL EYE κ την μέγαλη σκάλα των AFL?