Πήγαινε Πίσω   Insignia Club > Insignia > Προβλήματα

Προβλήματα Προβλήματα τα οποία έχουμε επιβεβαιώσει σε συνεργείο

Απάντηση

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι Εμφάνισης
ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΛΛΟΙΩΣΕΩΝ ΣΤΟ ΒΕΡΝΙΚΙ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ..  
Παλαιό 07-06-2013, 17:37   #1
GN1974
Member

Μέλος από: Aug 2012
Ονομα: NIKOS
Μοντέλο: 1.6T
Προεπιλεγμένο ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΛΛΟΙΩΣΕΩΝ ΣΤΟ ΒΕΡΝΙΚΙ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ..

Opel Insignia 9.2009 model εμφανιζει στο καπό της μηχανής στον ουρανό και στην αριστερή κολόνα αλλοιώσεις στο βερνίκι.Τον 9. του 2012 η οπελ αντι να τα βαψει ολα βαφει μονο τον ουρανο αγνοωντας τα υπολοιπα θεωρωντας πως βρισκεται εντος διετους εγγυησης.Σημερα και εφοσον τα υπολοιπα κομματια χειροτερευουν με τον χρονο αρνειται να τα καλυψει λογο του οτι παρηλθε η εγγυηση ...τα κομματια τονιζω επρεπε να χαν καλυφθει...και μου προτεινει να τα βαψει με 400 ευρω με σημαντικη λενε εκπτωση. Μιλαμε για την Βελμαρ Ηρακλειου .Αποφαση δικη μου ειναι ...το αμαξι θα βγει σε φωτογραφιες οι οποιες θα σταλουν σε οπελ ελλας..οπελ Γερμανιας στο RUESSELSHEIM σε ολα τα ελληνικα περιοδικα αυτοκινητων συν στο συνηγορο του καταναλωτη για τα παραιτερω δικαιωματα μου. Προφανος θα ενημερωθει και η εταιρια για τις παραιτερω κινησεις μου.
Ο GN1974 είναι offline   Απάντηση με παράθεση

Παλαιό 07-06-2013, 18:15   #2
KOYRKOYBINIS
Senior Member

Το Avatar του KOYRKOYBINIS

Μέλος από: Oct 2010
Ονομα: Γιώργος
Προεπιλεγμένο

Κλασσικη τακτικητων περισσοτερων αντιπροσωπειων.Παντα επικαλουνται το περας της εγγυησης για εργασιες που επρεπε να εχουν κανει πριν απ'αυτο...Καλη επιτυχια...
Γιωργος,INSIGNIA 1.6T,τασακι εμπρος,4 διακοπτες παραθυρων,2 αλεξηλια,πλαφονιερα εμπρος και πισω,τρεις ζωνες ασφαλειας πισω,υδραυλικο τιμονι,ψηφιακος χιλιομετρητης,θηκη γυαλιων,κορνα στο τιμονι,κεντρικο κλειδωμα,ηχεια μπρος-πισω,ραδιο-cd ενσωματωμενο,ντουλαπακι με φως,θηκες στις πλατες των μπροστινων καθισματων,λασπωτηρες,διακοπτωμενη λειτουργια υαλοκαθαριστηρων,θερμανση πισω επιβατων......
Ο KOYRKOYBINIS είναι offline   Απάντηση με παράθεση

Παλαιό 07-06-2013, 18:51   #3
GN1974
Member

Προεπιλεγμένο

Και το παρακάτω μήνυμα το οποίο μεταφρασμένο φεύγει για ΟΠΕΛ Γερμανίας.

Opel Insignia μοντέλο 9.2009 παρουσιάζει αλλοιώσεις το καλοκαίρι του 2012 πάνω στο βερνίκι και συγκεκριμένα πάνω στο καπό της μηχανής στον ουρανό και στην αριστερή κολόνα πάνω από τις πόρτες. Τον Σεπτέμβριο του 2012 επισκέπτομαι την OPEL VELMAR Ηρακλείου αλλά και αυτήν του Ρεθύμνου ενημερώνοντας την εταιρία για το πρόβλημα η ΒΕΛΜΑΡ Ρεθύμνου με παραπέμπει σε αυτόνομο Βαφέα – Φανοποιό ο οποίος μου ζητάει 200 Ευρώ για αποκατάσταση ουρανού και μόνο. Η VELMAR Ηρακλείου εφόσον ενημερώνει με Photo πάνω τα κεντρικά μόνο για τον ουρανό αποκαθιστά την ζημιά μόνο σε αυτόν αγνοώντας τα υπόλοιπα κομμάτια ο φανοποιός λέγοντας πως δεν θα χειροτερέψουν. Τα κομμάτια θα έπρεπε να είχαν αποκατασταθεί όλα. Τον Μάιο του 2013 στα πλαίσια του ετησίου Σέρβις ζητάω από την εταιρία να καλυφθούν και τα υπόλοιπα κομμάτια …φυσικά η εταιρία αρνείται καθώς έχει παρέλθει ο χρόνος της διετούς εγγύησης του χρώματος. Μου ζητάει δε αν επιθυμώ να βαφτούν με κόστος 400 ευρώ με μια σημαντική έκπτωση. Τα ερωτηματικά μου είναι έντονα. Γιατί ο έμπειρος βαφέας της OPEL τον Σεπτέμβριο του 2012 δεν είδε πως έπρεπε να αποκατασταθούν όλα τα κομμάτια και ας ήταν στην αρχή του προβλήματος? Γιατί ένα αμάξι των 27000 ευρώ παρουσιάζει τέτοιου είδους προβλήματα?
Τι δικαιώματα έχει ο καταναλωτής απέναντι σε προβλήματα που παρουσιάζονται σε προϊόντα που έχει αγοράσει χωρίς την παραμικρή υπαιτιότητα του?
Το παραπάνω μήνυμα με FOTO του αυτοκινήτου θα σταλούν στην OPEL HELLAS ..στην OPEL Γερμανίας στο Russelsheim .

Παλαιό 07-06-2013, 21:15   #4
kawasaki69john
Insignιάκιας

Το Avatar του kawasaki69john

Μέλος από: Sep 2009
Ονομα: ιωαννης
Μοντέλο: 1.6t
Προεπιλεγμένο

μονο αυτην την γλωσσα καταλαβενουν ολοι αυτοι.αν θελης να με ακουσης αγριεψε κιαλο.για κατι αλλο αυτο εκανα και εγω και αμεσως αντεδρασε η οπελ ελλας και απο τοτε με εχουν αγγαλιτσα .

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Όταν η κυβέρνηση φοβάται το λαό, υπάρχει ελευθερία.
Όταν ο λαός φοβάται την κυβέρνηση, υπάρχει τυραννία. – Thomas Jefferson

Δίνε προσοχή στους εχθρούς σου, γιατί είναι οι πρώτοι που σου αποκαλύπτουν τα λάθη σου. (Αντισθένης)
Ο kawasaki69john είναι offline   Απάντηση με παράθεση

Παλαιό 07-06-2013, 21:16   #5
GN1974
Member

Προεπιλεγμένο

Νασαι σιγουρος...

Παλαιό 08-06-2013, 21:05   #6
kalabill
Moderator - Fotoman

Το Avatar του kalabill

Μέλος από: Jun 2011
Ονομα: Βασίλης
Προεπιλεγμένο

Απάντηση με παράθεση:
Αρχικός συγγραφέας GN1974 Εμφάνιση μηνύματος
Και το παρακάτω μήνυμα το οποίο μεταφρασμένο φεύγει για ΟΠΕΛ Γερμανίας.

Opel Insignia μοντέλο 9.2009 ...............................
Το παραπάνω μήνυμα με FOTO του αυτοκινήτου θα σταλούν στην OPEL HELLAS ..στην OPEL Γερμανίας στο Russelsheim .
Σίγουρα έτσι θέλουν και μάλιστα ακόμη πιο άγρια
Εμένα σε fiat panda που μου ήρθε χωρίς αερόσακο και ήθελαν να τον βάλουν εδώ, αντέδρασα λίγο άγρια , επικοινώνησα μαζί τους (ιταλία) και το αποτέλεσμα ήταν μετά από 6 μήνες να μου αντικαταστήσουν όλο το αμάξι . Το καλό ήταν ότι στο 6μηνο είχα προλάβει να κάνω .... 19.500 χλμ και στην καινούργια παραγγελία μου το έκανα και αυτόματο . Βγήκα αρκετά κερδισμένος
Φυσικά η επικοινωνία μας ήταν συνεχή . Πάλεψέτο και πιστεύω ότι κάτι θα κερδίσεις

Cosmo, Waterworld, Cd500 Navi , AFL+ Bi xenon
220v , sunroof , DVD με 2 LCD οθόνες στα προσκέφαλα. Τώρα και με αναβαθμισμένο ....... ήχο
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Ο kalabill είναι offline   Απάντηση με παράθεση

Παλαιό 16-06-2013, 15:33   #7
GN1974
Member

Προεπιλεγμένο

Η απάντηση είναι αρνητική και πάλι γιατί όταν μου έβαψαν τον ουρανό μου το έκαναν λένε ως κίνηση καλής θέλησης μιας και τότε είχε περάσει η εγγύηση του χρώματος!!! Τα φώτα σας τώρα!!!!!!

Σκέφτομαι εξώδικα ...Συνηγόρους κ.λ.π!!!!
Απάντηση

Ενεργοί χρήστες που βλέπουν το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι Εμφάνισης

Κανόνες μηνυμάτων
Δεν μπορείτε να ανεβάσετε αρχεία
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
Μπορείτε να ανεβάσετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Το BB code είναι On
Τα χαμόγελα είναι On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Μεταφορά στην περιοχή

Η ώρα είναι GMT +2. Αυτή τη στιγμή είναι 18:14.

vBSkinworks