Πήγαινε Πίσω   Insignia Club > Insignia > Εξωτερικά

Notices

Εξωτερικά Body kits, μεμβράνες, όλες οι αλλαγές για να κάνουν το κουκλί μας καλύτερο

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι Εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
 
Παλαιό 24-04-2014, 10:35   #12
insignia180
Insignιάκιας
 
Το Avatar του insignia180
 
Μέλος από: Oct 2009
Ονομα: Μαριος
Μοντέλο: 1.6Τ
Τοποθεσία: spiti mou
Μηνύματα: 343
Smile

Απάντηση με παράθεση:
Αρχικός συγγραφέας nikos f Εμφάνιση μηνύματος
Παιδια καλησπέρα,

Μετά από ένα χρόνο που έκανα την αλλαγή με τα φανάρια τύπου AFL σήμερα επέστρεψα στα μαμά αλογόνου που είχα πριν την αλλαγή αφού όλο αυτό το χρόνο αντιμετώπισα μια σειρά από προβλήματα με τα φανάρια. Δεν ξέρω αν εγώ ήμουν άτυχος αλλά τα προβλήματα εμφανίστηκαν μετά από 3 μήνες που τα έβαλα. Όσο και να είχαν την καλή θέληση τοσό ο Μάριος όσο και ο Δημήτρης δεν έγινε δουλειά. Ενδεικτικά αναφέρω τι αντιμετώπισα:
1) πρώτα κάηκε ο μετασχηματιστής σε ένα φανάρι.
2) μετά κάηκε λάμπα
3) το χειρότερο, πήρε νερά το φανάρι (καταρρακτης)
4) τρεμοπαιζαν τα led
5) ξερυθμίζονταν κάθε τόσο
6) και τέλος κάηκε το 1 led και δεν αλλάζει
Όπως καταλαβαίνεται τα προβλήματα ήταν συνεχόμενα και τελικά για να ησυχάσω έβαλα τα μαμα αλογόνου. Η διαφορά στον φωτισμό μέρα-νύχτα αλλα και η συνεχή ταλαιπωρία με τα άλλα δεν πήγαινε άλλο.
Αυτά για να μην σας κουράζω.
Νικο αφου ποσταρες τα "καλα"σου λογια,καλο ειναι να λες ολη την αληθεια και οχι την μιση.
1)Ολα τα προβληματα που παρουσιαστηκαν στα φαναρια σου ξεκινησαν απο τοτε που πηραν νερα και ειναι λογικο οταν ενα φαναρι που εχει led,bi xenon και ηλεκτρικες συνδεσεις να βραχυκυκλωσει και καποια στιγμη να καει.
2)Δεν βγηκες ομως να πεις γιατι πηρε νερα?Φταιω μηπως εγω?
Αν θυμασαι καλα οταν ηρθες να το δουμε και να σε εξυπηρετησω αφιλοκερδος,ελειπαν απο τα φαναρια τα εξαεριστικα που εχουν επανω για να αναπνεουν και υπηρχαν ανοιχτες δυο τρυπες,ε δεν θα παρει νερα?,.Τοτε ειναι λογικο φιλε μου σε πλυσιμο η σε βροχη να παρουν νερα και να δημιουργηθουν ολα τα προβληματα.
Τωρα ποιος τα εβγαλε δεν ξερω,πηγαινε στον καλτσουνη να βρεις ακρη που στα ρυθμισανε.
Παρολα αυτα προσπαθησα να στα στεγνωσω και μαλιστα εβγαλα απο τα δικα μου φαναρια τα εξαεριστικα και τα εβαλα στα δικα σου για να σε εξυπηρετησω χωρις να ειναι δικο μου λαθος η να εχω υποχρεωση να το κανω,αυτα γιατι δε τα λες?
Δεν πειραζει ομως καλη καρδια φιλε.
ΥΓ:Εγω τα εχω πανω απο δυο χρονια χωρις κανενα προβλημα,ουτε υγρασιες ουτε τιποτα,αψογα...

Τελευταία επεξεργασία από τον insignia180; 24-04-2014 στις 10:37.
Ο insignia180 είναι offline   Απάντηση με παράθεση
 


Ενεργοί χρήστες που βλέπουν το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Κανόνες μηνυμάτων
Δεν μπορείτε να ανεβάσετε αρχεία
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
Μπορείτε να ανεβάσετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Το BB code είναι On
Τα χαμόγελα είναι On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Μεταφορά στην περιοχή


Η ώρα είναι GMT +2. Αυτή τη στιγμή είναι 20:44.

vBSkinworks
Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.