Πήγαινε Πίσω   Insignia Club > Insignia > Διάφορα τεχνικά θέματα

Notices

Διάφορα τεχνικά θέματα Τεχνικά θέματα του Insignia

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι Εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
 
Παλαιό 23-06-2016, 16:01   #10
jpsomiad
Insignιάκιας
 
Μέλος από: Nov 2013
Ονομα: Γιάννης
Μοντέλο: 1.6T
Τοποθεσία: ΠΕΥΚΗ
Μηνύματα: 460
Προεπιλεγμένο

Απάντηση με παράθεση:
Αρχικός συγγραφέας Διονυσης Εμφάνιση μηνύματος
καλησπερα στο φορουμ!σορρυ για την ενοχλιτικη ερωτηση,απλα μολις εγινα κατοχος ενος Insignia 1.6T και θελω να του βαλω αεριο.Προσπαθω να διαβασω ολα τα ποστ στο συγκεκριμενο θρεντ για να καταληξω αν θα προχωτησω η οχι και τι ακριβως να βαλω στο αμαξι για να μην δημιουργησω θεματα.Ειδα οτι αναφερουν αρκετα μελη πως εχουν βαλει υγραεριο και ειναι ικανοποιημενα.Μπορειτε να μου δωσετε μερικες πληροφοριες που θα με βοηθησουν?(σε ποιο μοντελο μπορει να μπει,ποσα km εχετε κανει με το αεριο,αν εχει παρουσιασει προβληματα μηχανικα αλλα και στην αποδοση,στο περιπου καταναλωση και γενικα αν θεωρειται οτι αξιζει η μετατροπη)
Το ιδανικοτερο θα ηταν να μου προτεινατε καποιο συνεργειο που μπορω με ασφαλεια να το τοποθετησω αν αυτο ειναι δυνατον(εχουμε βαλει και σε αλλα 2 αυτοκινητα αεριο στον Τσεπελογιαννη και εκτος απο τον δεικτη της μπουκαλας που στο ενα απο τα 2 δεν λειτουργησε ποτε σωστα δεν εχουμε καποιο παραπονο)
Ευχαριστω πολυ!
Φίλε όταν κάποτε ενδιαφέρθηκα και εγώ να βάλω αέριο, συμβουλεύτηκα τον γιο ενός φίλου μου, ο οποίος είναι μηχανολόγος μηχανικός του πολυτεχνείου και καθηγητής σε πανεπιστήμιο της Αγγλίας και έχει και μεγάλο συνεργείο για αναβαθμίσεις μηχανών αυτοκινήτων στη ευρύτερη περιοχή του Πειραιά. Η απάντηση που μου έδωσε ήταν "Κύριε Γιάννη στο αυτοκίνητο σου δεν κάνει να βάλεις αέριο διότι θα έχεις στο μέλλον συνέχεια προβλήματα". Τον άκουσα και από ότι βλέπω εδώ στο φόρουμ είχε δίκαιο. Φυσικά μιλάμε για το 1,6Τ.
Ψάξε το ΚΑΛΑ γιατί τα συνεργεία χρήματα θέλουν να πάρουν (και ειδικά αυτές τις εποχές).
__________________
_______________________________________________
INSIGNIA 1,6T,Cosmo 5D,Technical grey, Navi cd500, AFL+ Bi Xenon, Park Pilot, Ηλεκτρικό χειρόφρενο, Διζωνικός κλιματισμός, αισθητήρες πίεσης ελαστικών.
Ο jpsomiad είναι offline   Απάντηση με παράθεση
 


Ενεργοί χρήστες που βλέπουν το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Κανόνες μηνυμάτων
Δεν μπορείτε να ανεβάσετε αρχεία
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
Μπορείτε να ανεβάσετε αρχεία
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

Το BB code είναι On
Τα χαμόγελα είναι On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Μεταφορά στην περιοχή


Η ώρα είναι GMT +2. Αυτή τη στιγμή είναι 20:43.

vBSkinworks
Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.