PDA

View Full Version : Αντηλιακες μεμβρανες

Σελίδες : 1 2 [3] 4

striker
16-07-2010, 01:42
Το κακο ομως ειναι οτι δεν εχω πια τα αυτοκολητα Insignia Club :35:

Γιατι???:dunno::47::dunno::47:

nasos106
16-07-2010, 11:31
Το κακο ομως ειναι οτι δεν εχω πια τα αυτοκολητα Insignia Club :35:

Ομοιως ρωταω γιατι???Η τοποθετηση εγινε εσωτερικα και δεν εχουν σχεση τα αυτοκολλητα τα οποια ειναι εξωτερικα κολλημενα.

michalis
16-07-2010, 17:10
Επρεπε να βγουν γιατι οταν παιρνει το patron ειδικα για το πισω parmpriz του δινει την φορμα με thermo-gun & σπατουλα

ziggy
16-07-2010, 18:46
Επρεπε να βγουν γιατι οταν παιρνει το patron ειδικα για το πισω parmpriz του δινει την φορμα με thermo-gun & σπατουλα

NO. :hand: Hμουν μπροστά στη διαδικασία που λες και δεν έβγαλε το αυτοκόλλητο "Insignia Club" που είχα στο πίσω παρμπρίζ... Τον ρώτησα μάλιστα και μου είπε ότι δεν δημιουργεί κανένα απολύτως πρόβλημα. :dunno:

* Εγώ στη Lummar Θεσ/νίκης έβαλα....

nasos106
17-07-2010, 09:37
NO. :hand: Hμουν μπροστά στη διαδικασία που λες και δεν έβγαλε το αυτοκόλλητο "Insignia Club" που είχα στο πίσω παρμπρίζ... Τον ρώτησα μάλιστα και μου είπε ότι δεν δημιουργεί κανένα απολύτως πρόβλημα. :dunno:

* Εγώ στη Lummar Θεσ/νίκης έβαλα....

Συμφωνω,κιεγω που τα εβαλα στην Πατρα δεν μου πειραξε τα αυτοκολλητα.Πηρε το πατρον εξωτερικα και εδωσε τη φορμα θερμαινοντας μεσα.Το αποτελεσμα ηταν τελειο.

michalis
17-07-2010, 10:51
Σ'εμενα το εκανε απ'εξω,τι να κανουμε τωρα
Υγ. Υπομμονη μεχρι να ξαναβαλω τ'αυτοκολητα

drberto
18-07-2010, 12:16
Απο τη νομικη πλευρα του θεματος "μεμβρανες" τι γινεται;Δηλαδη απ'οσο ξερω στα πισω τζαμια μπορεις να βαλεις οτι θες,ενω στα μπροστα απαγορευεται (εκτος αν εχουν διαπερατοτητα >70%,σχετικα http://www.llumar.gr/displayITM1.asp?ITMID=20),και κατ'εμε ειναι ασχημο να εχεις μονο στα πισω η διαφορετικα πισω-μπροστα.Και για να βαλεις και στα μπροστινα τζαμια,χρειαζεσαι πιστοποιητικου γιατρου και μετα χρειαζεσαι και πιστοποιητικο της εταιριας εγκαταστασης οτι οι μεμβρανες τοποθετηθηκαν νομιμα,ποσοστο διαπερατοτητας κλπ.Το τελευταιο πιστοποιητικο ειναι απαραιτητο και για το ΚΤΕΟ αν εχεις μεμβρανες,οταν ερθει εκεινη η ωρα.Εγω ειχα φιμε στο προηγουμενο αμαξι και μου το ζητησαν στο ΚΤΕΟ περισυ που το περασα.Εκτος απο το ΚΤΕΟ,υπαρχει και προστιμο αν σε σταματησουν οι :dupe: ,που εκτος απο χρηματικο ποσον,περιλαμβανει και αφαιρεση αδειας & πινακιδων για ενα διαστημα.Αυτα ηξερα οτι ισχυαν απο τα τελη του 2008 περιπου,που εγινε αυστηροτερος ο κανονισμος για τα φιμε.

jimmys
18-07-2010, 22:44
Το πρόστιμο για όχημα που διαθέτει αντηλιακές μεμβράνες με χαρακτηριστικά διαφορετικά από αυτά που αναφέρει ο ΚΟΚ ( Άρθρο 81, Παράγραφος 7 και 26) ανέρχεται στα 80 ευρώ. Αν το πληρώσεις μέσα σε 10 μέρες σου κάνουν έκπτωση 50% δηλαδη 40 ευρώ. Επίσης αφαιρεση πινακίδων και άδειας οδήγησης για 10 μέρες.

Iannis
19-07-2010, 10:53
Ξερεις κανεις εδω Κρητη Ηρακλειο που μπορω να βαλω μεμβράνες?

Iannis
20-07-2010, 17:41
Ξερεις κανεις εδω Κρητη Ηρακλειο που μπορω να βαλω μεμβράνες?

Βρηκα τον αντιπροσωπο εδω στο Ηρακλειο
Ρωτησα για Titanium ολες και μου ειπαν τιμή 230 €
Αυτό που με χαλασε ειναι οτι μου ειπε οτι θα βγουν τα τζάμια
Εσας στη Lumar σας ξήλωσαν ταμπλαδες και τζαμια για να τις βάλουν?

Giwrgos
20-07-2010, 17:54
Τζαμια δε βγαινουν για τοποθετηση μεμβρανων!Εμενα μου ειχαν βγαλει μονο το λαστιχο στο πανω μερος της πορτας.(ειχα βαλει οδηγου+συνοδηγου)

zaxos 13 ΚΛΗΣ
20-07-2010, 22:59
Παιδια καλησπερα.εχω κλεισει ραντεβου στην lumar για φιμε.θα ηθελα να με ενημερωσετε ποια σκαλα-νουμερο-να βαλω στο πισω παρμπιζ για να μην εχω προβλημα το βραδυ με την ορατοτητα των αλλων στο κεντρικο καθρευτη.(τιμη προσφορας 200 ευρω)

nasos106
21-07-2010, 13:28
Παιδια καλησπερα.εχω κλεισει ραντεβου στην lumar για φιμε.θα ηθελα να με ενημερωσετε ποια σκαλα-νουμερο-να βαλω στο πισω παρμπιζ για να μην εχω προβλημα το βραδυ με την ορατοτητα των αλλων στο κεντρικο καθρευτη.(τιμη προσφορας 200 ευρω)

Γεια σου ,εγω εβαλα LLumar Titanium σε ολα τα τζαμια και πισω βλεπω αρκετα καλα.Βεβαια η ορατοτητα πεφτει λιγο με τις μεμβρανες ,ομως οταν τις συνηθησεις δε θα εχεις προβλημα.

nasos106
21-07-2010, 13:36
Βρηκα τον αντιπροσωπο εδω στο Ηρακλειο
Ρωτησα για Titanium ολες και μου ειπαν τιμή 230 €
Αυτό που με χαλασε ειναι οτι μου ειπε οτι θα βγουν τα τζάμια
Εσας στη Lumar σας ξήλωσαν ταμπλαδες και τζαμια για να τις βάλουν?

Γεια σου,κ΄εμενα οπως και του Γιωργου (ποστ 541) εβγαλαν μονο τα πανω λαστιχα και ξεκουμπωσαν λιγο εσωτερικα το πανω μερος της επενδυσης της πορτας (σε ολες τις πορτες).Προσεχε μονο αν εχεις το 4d στο πισω τζαμι ,επειδη δεν εχει καλη προσβαση,να μην ριξει πολλα νερα γιατι θα σουρωσουν και θα βραχει η εταζιερα με συνεπεια να φουσκωσει.Πες το στον τεχνικο να προσεξει και βαλε (οπως εκανα κ΄εγω)μια παλια πετσετα πισω να συγκρατησει τις υγρασιες.

zaxos 13 ΚΛΗΣ
21-07-2010, 18:22
Παιδια οπως σας ελεγα εχτες, σημερα ειχα ραντεβου για φιμε στην lumar και εβαλα σε ολα τα παραθυρα τα titanium και ειναι κ---α......βλεπω μια χαρα,μου εφυγαν οι φοβοι που ειχα μηπως και δεν εβλεπα.ολα καλα.μπραβο τους.

Iannis
26-07-2010, 11:30
Που κανουν καλυτερη δουλιά για Lumar
Μαρουσι ή Ψυχικό?
Στο χρωμα Τecnical Grey με σκουρο σαλονι ποιες αποχρωσεις πάνε? Δεν θελω να φαινεται σκοτεινό το τουτου

jak
26-07-2010, 12:19
Στο TG πάνε μια χαρά οι TITANIUM (αλλά πρόσεχε δεν κοιτάμε τι πάνε αλλά τι εξυπηρετεί) και στο Μαρούσι έμεινα ικανοποιημένος.

Ippokratis
27-07-2010, 08:16
Έβαλα κι εγώ με την σειρά μου εχθές μεμβράνες. Στην αρχή έλεγα κι εγώ να πάω στη llumar αλλά μετά ρώτησα ένα μαγαζί δίπλα στην δουλειά μου, το πρωί το βαλα το μεσημέρι το πήρα. 150 ευρώ έδωσα και έχει τα περισσότερα χαρακτηριστικά των επωνύμων(llumar, 3M), δεν ξέρω για την ποιότητα της μεμβράνης πόση διαφορά μπορεί να έχουν αλλά εγγύηση είναι lifetime και έκανε καλή δουλειά όπως το είδα. Μου έδωσε κανονικά χαρτιά εγγύησης και πιστοποίηση κλπ.

stanfromgreece
27-07-2010, 08:31
Έβαλα κι εγώ με την σειρά μου εχθές μεμβράνες. Στην αρχή έλεγα κι εγώ να πάω στη llumar αλλά μετά ρώτησα ένα μαγαζί δίπλα στην δουλειά μου, το πρωί το βαλα το μεσημέρι το πήρα. 150 ευρώ έδωσα και έχει τα περισσότερα χαρακτηριστικά των επωνύμων(llumar, 3M), δεν ξέρω για την ποιότητα της μεμβράνης πόση διαφορά μπορεί να έχουν αλλά εγγύηση είναι lifetime και έκανε καλή δουλειά όπως το είδα. Μου έδωσε κανονικά χαρτιά εγγύησης και πιστοποίηση κλπ.

Τί χρώμα είναι; Είναι κάποιες αντίστοιχες με τα μοντέλα των επονύμων εταιρειών; Βάλε καμία φωτό να δούμε πως φαίνεται!

ΑΓΓΕΛΟΣ
27-07-2010, 09:49
εγω εβαλα λουμαρ στην τζαβελα στον πειραια και μου πηρε 170ε εβαλα παντου τις τιτανιουμ και βλεπεις κανονικα εκτος απο το βραδυ που τα φωτα του απο πισω κανουν μια ψηλογυαλαδα

Iannis
27-07-2010, 11:20
εγω εβαλα λουμαρ στην τζαβελα στον πειραια και μου πηρε 170ε εβαλα παντου τις τιτανιουμ και βλεπεις κανονικα εκτος απο το βραδυ που τα φωτα του απο πισω κανουν μια ψηλογυαλαδα

Αγγελε τι χρωμα ειναι το αμάξι?
Βάλε και καμια φωτο να δουμε

Ippokratis
27-07-2010, 11:58
Τί χρώμα είναι; Είναι κάποιες αντίστοιχες με τα μοντέλα των επονύμων εταιρειών; Βάλε καμία φωτό να δούμε πως φαίνεται!

Μαύρο το αυτοκίνητο, και μαύρες μεμβράνες, δεν είναι πολύ σκούρες... Απ όσα έχω δεί στον δρόμο δεν μου κάνουν διαφορά, είμαι στη δουλειά τώρα και είναι και λίγο βρώμικο, θα το πλύνω το απόγευμα και θα βγάλω... Να ματε και καθαροί όχι τίποτα άλλο... Πρός το παρόν τουλάχιστον είμαι ικανοποιημένος απ τη δουλειά του... :34:

michalis
27-07-2010, 17:01
Αγγελε οταν λες παντου εννοεις & μπροστα?

InspireD
29-07-2010, 12:16
Εγώ έβαλα στην llumar στην Μεταμόρφωση τις πιο σκούρες δεν θυμάμαι το όνομα τους.
195 Ευρώ μου πήγαν.
Το αμάξι δείχνει καταπληκτικό δεν το συζητάμε. Η μοναδική ένσταση που έχω είναι οτι στην αρχή στο πίσω τζάμι περιμετρικά δεν είχαν κολήσει τέλεια με αποτέλεσμα απέξω να γυαλίζει κάπως. Αφού όμως το πάτησα μετά απο καμιά εβδομάδα έστρωσε.

Giwrgos
30-07-2010, 15:30
Το πρόστιμο για όχημα που διαθέτει αντηλιακές μεμβράνες με χαρακτηριστικά διαφορετικά από αυτά που αναφέρει ο ΚΟΚ ( Άρθρο 81, Παράγραφος 7 και 26) ανέρχεται στα 80 ευρώ. Αν το πληρώσεις μέσα σε 10 μέρες σου κάνουν έκπτωση 50% δηλαδη 40 ευρώ. Επίσης αφαιρεση πινακίδων και άδειας οδήγησης για 10 μέρες.

Καλησπερα, το μονο που αναφερει η παραγραφος 7 (Αρθρο 81) ειναι τα παρακατω:

Τα διαφανή μέρη των αυτοκινήτων, οχημάτων και των ρυμουλκουμέ-
νων, τα οποία αποτελούν τμήμα του αμαξώματος αυτών, περιλαμβανομένου
και του ανεμοθώρακα καθώς και οποιουδήποτε εσωτερικού χωρίσματος, επι-
βάλλεται να είναι κατασκευασμένα κατά τρόπο ώστε, αφ’ ενός μεν, σε περί-
πτωση θραύσης τους, ο κίνδυνος τραυματισμού προσώπων να μειώνεται στο
ελάχιστο, αφ’ ετέρου δε να είναι ορατός τόσο ο οδηγός όσο και οι επιβαίνο-
ντες αυτού. Με κοινή απόφαση των Υπουργών Μεταφορών και Επικοινωνι-
ών και Δημόσιας Τάξης καθορίζονται οι προδιαγραφές των μεμβρανών
που επιτρέπεται να επικολλώνται στα παράθυρα πίσω από τη θέση του οδηγού
- συνοδηγού, όταν το αυτοκίνητο διαθέτει δεξιό καθρέπτη, καθώς και οι περι-
πτώσεις εκείνες που για ιατρικούς λόγους επιτρέπεται η επικόλληση μεμβρα-
νών σε όλα τα παράθυρα του αυτοκινήτου.

Ειδικότερα, τα διαφανή μέρη του ανεμοθώρακα πρέπει να είναι κατασκευ-
ασμένα από τέτοια ύλη, ώστε:
α) η διαφάνεια του ανεμοθώρακα να μην ελαττώνεται με την πάροδο του
χρόνου·
β) να μην παραμορφώνουν τις εικόνες των αντικειμένων που φαίνονται
διά μέσου του ανεμοθώρακα·
γ) σε περίπτωση θραύσης τους, ο οδηγός να έχει ικανή καθαρή θέα της
οδού.

Μηπως γνωριζει καποιος τις προδιαγραφες των μεμβρανων που αναφερει κ η συγκεκριμενη παραγραφος ?

Τον Κ.Ο.Κ θα τον βρειτε εδω (http://www.yme.gr/imagebank/categories/KOK_pdf.pdf)

Sad13
30-07-2010, 16:01
Δές εδώ (http://www.insigniaclub.gr/showpost.php?p=7381&postcount=91) το έγγραφο του Υπουργείου Μεταφορών για τις μεμβράνες!

Giwrgos
30-07-2010, 16:10
Δές εδώ (http://www.insigniaclub.gr/showpost.php?p=7381&postcount=91) το έγγραφο του Υπουργείου Μεταφορών για τις μεμβράνες!

Το ειδα αυτο το ποστ ομως στον Κ.Ο.Κ δεν αναφερεται κατι, αυτο ειναι οδηγια προς τα ΚΤΕΟ. Δε θα επρεπε να υπαρχουν οι προδιαγραφες των μεμβρανων στον Κ.Ο.Κ?

nspeed
30-07-2010, 17:00
Καλησπερα και απο μενα παιδια...Πριν τρεις μερες παρελαβα και εγω με την σειρα μου το Insignia....Σημερα εβαλα στην llumar στην Τατοιου,Μεταμορφωση τις Titanium σε ολα τα παραθυρα εκτος του παρ-μπριζ μπροστα ωσ γνωστον...Τα παιδια κανανε φοβερη και αψογη δουλεια...Μεσα σε μιαμιση ωρα το τελιωσανε και το παρελαβα...Παντως δεν χρειαστηκε να βγαλουν λαστιχα ἠ ταπετσαριες οπως σε αλλα παιδια οπως εχουν αναφερει στο topic...Τεσπα το αποτελεσμα ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι ιδιο σε οσους βαζουν llumar...Και παλι χαιρετω και ελπιζω να μπορεσω με την πρωτη ευκαιρια να παρευρεθω σε συνατηση για να σας γνωρισω και απο κοντα.....:cool2:

makaros86
02-08-2010, 11:47
Καλημέρα σε όλους!Σκέφτομαι να βάλω μεβράνες σιγα σιγα κι εγώ γιατί δε παλεύεται άλλο!Απλά θέλω να βάλω και στα φανάρια μεβράνες...Έχει βάλει κανείς να μου πεί πως φένεται;Θα μπορεί να μου τα βάλει ο ίδιος που θα βάλει και στα τζάμια;

michalis
02-08-2010, 12:41
Λογικα θα μπορει να στις βαλει ο ιδιος & στα φαναρια.
Εγω προσωπικα δεν εχω βαλει στα φαναρια αρα δεν ξερω πως φαινοντε

sts
02-08-2010, 13:56
Καλημέρα σε όλους!Σκέφτομαι να βάλω μεβράνες σιγα σιγα κι εγώ γιατί δε παλεύεται άλλο!Απλά θέλω να βάλω και στα φανάρια μεβράνες...Έχει βάλει κανείς να μου πεί πως φένεται;Θα μπορεί να μου τα βάλει ο ίδιος που θα βάλει και στα τζάμια;

Στα πίσω φανάρια έχει βάλει ο φίλος samiotis19 (http://www.insigniaclub.gr/member.php?u=130), δες το προφίλ του και μιλήστε για να σου πεί λεπτομέρειες.

nikos kara
02-08-2010, 20:36

αν θες δες κ τα δικα μου ειναι βαμμενα....

ziggy
02-08-2010, 20:41
αν θες δες κ τα δικα μου ειναι βαμμενα....

....και τα οποία είναι τέλεια, και νομίζω πολύ καλύτερα από το να βάλει αυτοκόλλητο....

Ippokratis
23-08-2010, 11:29
Έβαλα μεμβράνες πρόσφατα, όχι απο llumar 3M κλπ αλλά από ένα μαγαζί δίπλα στη δουλειά μου. Απ όσο έχω ρωτήσει για τις μεμβράνες είναι φυσιολογικό να βγάλουν κάποιες φουσκαλίτσες οι οποίες φεύγουν με τον καιρό ή τις διορθώνει ο μάστορας στο μαγαζί... Έχουν περάσει 3 εβδομάδες απο τότε που τις έβαλα και έχει ακόμα φουσκάλες οι οποίες φαίνονται αρκετά, τουλάχιστον στο δικό μου το μάτι και με ενοχλούν(ψυχολογικά) και κάτι χαραγματιές που φαντάζομαι είναι απ την δεύτερη τοποθέτηση που έγινε. Χθές το έπλεινα και δοκίμασα να καθαρίσω και τις μεμβράνες και είδα ότι σε κάποια σημεία που δεν φαίνονται λείπουν κομμάτια μεμβράνης σαν να μην την έχει κόψει καλά(μπορεί να είμαι παράλογος σ αυτό) που για το οποίο πες οκ δεν πειράζει. Σε 2 απ τις μεμβράνες στη γωνία του τζαμιού έχει ξεκολλήσει ένα κομματάκι λές και είναι αυτό που τραβάς για να την βγάλεις(μπακαλοδουλειά). Επίσης στο πίσω τζάμι μπορώ και βλέπω απ τον καθρέπτη την "ένωση" των λογικά 2 μεμβράνων που έβαλε για να καλύψει όλη την επιφάνεια την οποία πρέπει να προσέξεις για να την δείς, ίσως με μια ματιά δεν φαίνεται. Έχω να ρωτήσω τα εξής : Αυτοί που έχουν βάλει απο llumar έχουν τέτοια προβλήματα...? Επίσης είναι λογικό να βλέπω στο πίσω τζάμι την ένωση αυτή ή με μια μονοκόμματη μεμβράνη γίνεται δουλειά και αυτός που τις τοποθέτησε τον έπαιξε...??

Υπόψιν ότι ακολούθησα τις οδηγίες, πότε ανοίγω τα παράθυρα, πότε τα πλένω κλπ κλπ.

Σόρρυ αν κούρασα αλλά έχω ξενερώσει λίγο.... :38::toetap05::sorry:

fotis1972
23-08-2010, 11:33
Έβαλα μεμβράνες πρόσφατα, όχι απο llumar 3M κλπ αλλά από ένα μαγαζί δίπλα στη δουλειά μου. Απ όσο έχω ρωτήσει για τις μεμβράνες είναι φυσιολογικό να βγάλουν κάποιες φουσκαλίτσες οι οποίες φεύγουν με τον καιρό ή τις διορθώνει ο μάστορας στο μαγαζί... Έχουν περάσει 3 εβδομάδες απο τότε που τις έβαλα και έχει ακόμα φουσκάλες οι οποίες φαίνονται αρκετά, τουλάχιστον στο δικό μου το μάτι και με ενοχλούν(ψυχολογικά) και κάτι χαραγματιές που φαντάζομαι είναι απ την δεύτερη τοποθέτηση που έγινε. Χθές το έπλεινα και δοκίμασα να καθαρίσω και τις μεμβράνες και είδα ότι σε κάποια σημεία που δεν φαίνονται λείπουν κομμάτια μεμβράνης σαν να μην την έχει κόψει καλά(μπορεί να είμαι παράλογος σ αυτό) που για το οποίο πες οκ δεν πειράζει. Σε 2 απ τις μεμβράνες στη γωνία του τζαμιού έχει ξεκολλήσει ένα κομματάκι λές και είναι αυτό που τραβάς για να την βγάλεις(μπακαλοδουλειά). Επίσης στο πίσω τζάμι μπορώ και βλέπω απ τον καθρέπτη την "ένωση" των λογικά 2 μεμβράνων που έβαλε για να καλύψει όλη την επιφάνεια την οποία πρέπει να προσέξεις για να την δείς, ίσως με μια ματιά δεν φαίνεται. Έχω να ρωτήσω τα εξής : Αυτοί που έχουν βάλει απο llumar έχουν τέτοια προβλήματα...? Επίσης είναι λογικό να βλέπω στο πίσω τζάμι την ένωση αυτή ή με μια μονοκόμματη μεμβράνη γίνεται δουλειά και αυτός που τις τοποθέτησε τον έπαιξε...??

Υπόψιν ότι ακολούθησα τις οδηγίες, πότε ανοίγω τα παράθυρα, πότε τα πλένω κλπ κλπ.

Σόρρυ αν κούρασα αλλά έχω ξενερώσει λίγο.... :38::toetap05::sorry:

Προσωπικά νομίζω ότι έγινε μπακαλίστικη δουλειά και καλό είναι αν σου έχει δώσει εγγύηση να πας να στις αλλάξει όπου υπάρχει πρόβλημα
Κάνα 2 φουσκαλίτσες σε όλο το αμάξι θα ήταν φυσιολογικό να έβλεπες αλλά όχι στο βαθμό που μας περιέγραψες

physt
23-08-2010, 12:25
Συμφωνό και εγώ!!! Ο δικός σου είναι μπακάλης!!
Άκου εκεί 2 κομμάτια για πίσω!!!! Άσχετος!!!

ziggy
23-08-2010, 16:31
Έβαλα μεμβράνες πρόσφατα, όχι απο llumar 3M κλπ αλλά από ένα μαγαζί δίπλα στη δουλειά μου. ......:

Καλησπέρα,

- Διάβασες στο forum μας και διαπίστωσες ότι οι μεμβράνες της Llumar δεν είναι καλές όσον αφορά την ποιότητα, πρώτα απ' όλα του υλικού, και την τοποθέτηση;
- Πόσο πια ήταν αυτή η διαφορά στην τιμή και προτίμησες να μην πας Llumar;
Προς Θεού, δεν κάνω διαφήμιση τη Llumar, αλλά και εγώ έχω εδώ στις Σέρρες 2-3 γνωστούς, παρμπριζάδες και αξσουάρ, που τοποθετούν μεμβράνες. Οι τιμές που πήρα ήταν 170-185 ευρώ (γιατί λέει το 4θυρο έχει δύσκολο το πίσω παρμπρίζ, λόγω κλίσης - και πράγματι έτσι είναι), και στη Llumar Θεσσαλονίκης μου το πέρασαν με 205 ευρώ (με την έκπτωση) συν 20 ευρώ η βενζίνη...
- Αυτό πάλι για το πίσω παρμπρίζ που έχει δυο κομμάτια πρώτη φορά το ακούω, συγγνώμη το διαβάζω... :mad5: Δεν τους είπες ότι πουθενά σε καμία επιφάνεια τα κομμάτια δεν είναι δυο... Τους τελείωσε και ξεκίνησε άλλη...;;

Γνώμη μου: Πήγαινε σε ένα κατάστημα (Llumar, 3M) ότι θέλεις εσύ, ξήλωσε τις παλιές και βάλε καινούργιες. Πες ότι είχες στην τσέπη σου 200 ευρώ και τα έχασες. Αν είναι κάθε φορά που μπαίνεις στο αυτοκίνητο να χαλιέσαι, δεν λέει. Στα τόσα που έδωσες για το αυτοκίνητο, αυτά δεν είναι τίποτα.
Καλύτερα σε τέτοια να δίνουμε, παρά σε βλάβες και λαμαρινο-βαφειάδες... (κατάλαβες τι εννοώ)...!!

Ippokratis
24-08-2010, 08:20
Δεν είπα ότι δεν είναι καλές ή όχι κλπ και ναι διάβασα στο forum τι έχουν γράψει όλοι και είχα πάρει και τηλ στην llumar. Προτίμησα να πάω στον άλλον γιατί ήταν 80 ευρώ πιό φθηνό κι επειδή το μαγαζί του είναι μεσοτοιχία με την δουλειά μου οπότε και δεν έφυγα απ την δουλειά μου για να το κάνω(κυρίως αυτό). Μέρες έβλεπα κόσμο να έρχεται και να βάζει μεμβράνες και μεγάλα 5θυρα αυτοκίνητα και λέω αφού βάζει τόσος κόσμος θα είναι ευχαριστημένοι, είδα και 1-2 αυτοκίνητα και αφού με βόλευε από θέμα χρόνου είπα να επιχειρήσω να βάλω εδώ που έβαλα. Τα χρήματα μου δεν τα έχω χάσει και απλά περιμένω να πάω και σε έναν άλλον που βάζει που αποδείχτηκε γνωστός να τον ρωτήσω μήπως εγώ υπερβάλλω γιατί είμαι ψείρας με το αυτοκίνητο και ίσως απλά δεν είναι αυτό που περίμενα. Μετά απ αυτό θα πάω να τις βγάλει και θα πάρω τα λεφτά μου πίσω για να πάω στη llumar....

nasos106
24-08-2010, 10:27
Δεν είπα ότι δεν είναι καλές ή όχι κλπ και ναι διάβασα στο forum τι έχουν γράψει όλοι και είχα πάρει και τηλ στην llumar. Προτίμησα να πάω στον άλλον γιατί ήταν 80 ευρώ πιό φθηνό κι επειδή το μαγαζί του είναι μεσοτοιχία με την δουλειά μου οπότε και δεν έφυγα απ την δουλειά μου για να το κάνω(κυρίως αυτό). Μέρες έβλεπα κόσμο να έρχεται και να βάζει μεμβράνες και μεγάλα 5θυρα αυτοκίνητα και λέω αφού βάζει τόσος κόσμος θα είναι ευχαριστημένοι, είδα και 1-2 αυτοκίνητα και αφού με βόλευε από θέμα χρόνου είπα να επιχειρήσω να βάλω εδώ που έβαλα. Τα χρήματα μου δεν τα έχω χάσει και απλά περιμένω να πάω και σε έναν άλλον που βάζει που αποδείχτηκε γνωστός να τον ρωτήσω μήπως εγώ υπερβάλλω γιατί είμαι ψείρας με το αυτοκίνητο και ίσως απλά δεν είναι αυτό που περίμενα. Μετά απ αυτό θα πάω να τις βγάλει και θα πάρω τα λεφτά μου πίσω για να πάω στη llumar....

Φιλε μου τα κινητρα σου ηταν σωστα ,ομως ο μαστορας αποδεικτηκε μπακαλης.Το αν το υλικο ειναι χαμηλης ποιοτητας θα το δειξει ο χρονος.Η δουλεια ειναι αυτη που φαινεται αμμεσα και κατα τη γνωμη μου ειναι απαραδεκτη.Κ'εγω εχω 4πορτο και δεν εκοψαν τη μεμβρανη στα δυο.Μαλλον του τελειωσε και ενωσε δυο κομματια .Επισης οι φουσκαλες και τα κομματακια που λειπουν ειναι ενας σημαντικος παραγοντας να διεκδικησεις τα χρηματα σου πισω.

physt
24-08-2010, 23:53
Σίγουρα!!

Ippokratis
26-08-2010, 10:35
Αν και τελικά δεν κατάφερα να πάω σε κάποιον άλλο να ρωτήσω πήγα σ αυτόν που έβαλα τις μεμβράνες και χωρίς να τις βγάλει μου έδωσε τα χρήματα πίσω... Θα πάω να τις αλλάξω σε κάποιο κατάστημα llumar μόλις βρω χρόνο. Ποιος από εδώ έχει βάλει σε lumar, ποιο κατάστημα προτείνετε εντός Αθηνών..?

Giwrgos
26-08-2010, 15:33
Εγω στο κορσα τις ειχα βαλει στη Llumar στην Κηφισιας στο Ψυχικο, εκει θα παω απο βδομαδα για να βαλω στο insignia με το που παραλαβω.

PS:Το ειδα το εργαλειο στην αντιπροσωπεια εχω αρρωστησει θελω να παω να το παρω τωρα!!!!!! Απο βδομαδα ομως για να βγουν κ οι πινακιδες κτλ. ουφφφφ :P :P :P

EVANGELOS
20-09-2010, 00:04
Αν και τελικά δεν κατάφερα να πάω σε κάποιον άλλο να ρωτήσω πήγα σ αυτόν που έβαλα τις μεμβράνες και χωρίς να τις βγάλει μου έδωσε τα χρήματα πίσω... Θα πάω να τις αλλάξω σε κάποιο κατάστημα llumar μόλις βρω χρόνο. Ποιος από εδώ έχει βάλει σε lumar, ποιο κατάστημα προτείνετε εντός Αθηνών..?

Και εγώ στο κατάστημα του Ψυχικού τις έβαλα, (titanium παντού). Είμαι πολύ ευχαριστημένος και από την δουλεια που έκαναν και από την αντιμετώπιση σε ένα μικρό πρόβλημα που είχα με το πίσω πλαινό παράθυρο, (είχε ξεκολλήσει στην κάτω γωνία λίγο η μεμβράνη, διότι είχε κοπεί πιό κοντή, και μου την άλλαξαν αμέσως). Εκεί είχα βάλει και στο προηγούμενο αυτοκίνητο, και για 6 χρόνια που το είχα δεν υπήρξε το παραμικρο πρόβλημα.

captain
24-11-2010, 15:09

Εγώ τις έβαλα στο κατάστημα στη Λ. Κηφισού (ποτάμι), πηγαίνοντας προς Πειραιά λίγο πριν το ΙΚΕΑ. Άμεση εξυπηρέτηση και πολύ καλή τοποθέτηση.

AntonisFout
07-12-2010, 13:29
Οι μεμβράνες του πάνε απίστευτα και δεν υπάρχει πρόβλημα στην ορατότητα.. Κατι μικρά μπιμπικάκια είχα και εγώ αλλά δεν με πειράζει...

G.S.
21-12-2010, 13:08
και εγω πιστευω οτι η LLUMAR ειναι καλυτερη. ευχαριστω!!!
καλες γιορτες!!!

nikos f
26-12-2010, 18:04
Έχει τοποθετήσει κανείς μεμβράνες της 3Μ; Είχα στο προηγούμενο αυτοκίνητο και ήμουν ευχαριστημένος.

dimthan
26-12-2010, 19:25
απο εβδομαδα θα τις προσθεσω και εγω....

AntonisFout
27-12-2010, 09:52
Llumar πιστευω ειναι οι καλυτερες.. εδω και εξι μηνες τις εχω και κανενα προβλημα...

nikos f
30-12-2010, 21:37
Σήμερα ντύθηκαν και τα δικά μου τζάμια. Τελικά έβαλα 3Μ την C35 και δείχνει φανταστικό. Κόστος 200€.

TRIKALOLE
09-01-2011, 10:11
Έχει τοποθετήσει κανείς μεμβράνες της 3Μ; Είχα στο προηγούμενο αυτοκίνητο και ήμουν ευχαριστημένος.

Εγω εβαλα 3μ και φαινονται μια χαρα.Παντως στο φιατακι που ειχα ειχα βαλει αλλες μεμβρανες και φαινοταν εξισου ωραιες.Τη διαφορα την κανει ο μαστορας που τις τοποθετει.Αν καποιος μπορει να βρει σχετικα με την ποιοτητα των υλικων που ειναι φτιαγμενες οι μεμβρανες οσον αφορα την υγεια μας,αν εχουν πιστοποιηση οχι μονο αντοχης και αποροφιτικοτηας ακτινων ηλιου αλλα για παραδειγμα οταν ζεσταινονται με τον ηλιο να μην εκλειωνται επιβλαβη συστατικα απο αυτες.Εχαμε μια τετοια κουβεντα με φιλαρακι και δημιουργηθηκε απορια.Μοπει να σκεφτηκαμε ......λακια αλλα λεμε τωρα

geokon
22-01-2011, 17:51
Οι μεμβράνες πραγματικά τοποθετούνται πολύ εύκολα και με κόστος λογικό. Προσωπικά έβαλα της Lumar μόνο προσέξτε τι μοντέλο επιλέγετε για να μην υπάρχουν προβλήματα με ΚΤΕΟ και τροχαία. Πιστοποιητικό οπωσδήποτε και μετά την τοποθέτηση τα τζάμια δεν πρέπει να κατέβουν για 24 ώρες .Ειναι απίθανες όμως και ειδικά όταν έχει πολύ ήλιο η απόδοση του κλιματισμού είναι μεγαλύτερη.

phan
22-01-2011, 18:23
Κι εγω εβαλα σημερα llumar titanium στην πατρα 195ε. Πραγματικα δειχνουν πολυ καλα σε λευκο αυτοκινητο.

geokon
22-01-2011, 18:25
Σε μαυρο να δείς τέλειες.

AntonisFout
22-01-2011, 21:20
κ εγώ llumar..σε μαύρο είναι τέλειες...

nasos106
22-01-2011, 22:01
Κι εγω εβαλα σημερα llumar titanium στην πατρα 195ε. Πραγματικα δειχνουν πολυ καλα σε λευκο αυτοκινητο.

Εβαλα τις llumar titanium στην Πατρα με 175ευρω (στην Τrim τον μηνα Ιουλιο ομως ).Σε μαυρο ειναι οντως φοβερες πιο limo και μαφιοζικο απο οτι σε λευκο.Να παραδεχτω ομως οτι το λευκο ειναι πιο σπορ και αγριεμενο (γνωμη μου παντα).

septlc
13-02-2011, 12:59
τι προτείνετε? σε ενα άσπρο cosmo ?

τωρα εχω ενα c4 ασημι με τιτανιου. αλλα ψηνομαι τρελλα για alu light.

ποσο ειναι το προστιμο που μπορουμε να φαμε απο τροχαια ?

ziggy
15-02-2011, 16:34
Πέρυσι τον Μάιο τοποθετήθηκαν (http://www.insigniaclub.gr/showpost.php?p=45286&postcount=406) στη Llumar στη Θεσσαλονίκη αντιηλιακές μεμβράνες. Τότε έβαλα uv visual μπροστά και titanium πίσω.
Ψιλομετάνοιωσα είναι η αλήθεια που δεν τις έβαλα όλες titanium (μπρος - πίσω) γι' αυτό και προγραμματίζω ραντεβού για αλλαγή πάλι στη Θεσσαλονίκη. Ταυτόχρονα θα γίνει και έλεγχος σε όλες μήπως και κάτι δεν πάει καλά με κάποια. Το κόστος για τα δυο μπροστινά παράθυρα με την τοποθέτηση και το ΦΠΑ είναι 60 ευρώ.

ziggy
28-02-2011, 14:59
Σήμερα πήγα στη Θεσσαλονίκη στο κατάστημα της Llumar και ξηλώθηκαν οι μεμβράνες από τα μπροστινά παράθυρα που είχα τοποθετήσει και ήταν uv visual και τις αντικατέστησα με Titanium. Ετσι τώρα όλες είναι Titanium. Παράλληλα ελέγχθηκαν όλες για τυχόν προβλήματα. Το κόστος μαζί με το ξήλωμα ήταν 60 ευρώ για 2 παράθυρα με το ΦΠΑ και την τοποθέτηση. Παράλληλα ο αντιπρόσωπος με ενημέρωσε για τα film προστασίας χρώματος που άρχισαν να τοποθετούν ήδη πολλοί. Είναι ένα διάφανο film πολύ υψηλής αντοχής που μπαίνει σε συγκεκριμένα σημεία του αυτοκινήτου, εκεί που είναι πιο εκτεθειμένο (μπροστά στον προφυλακτήρα, στη μάσκα, και λίγο στο καπώ, στους καθρέφτες κ.α.) και προστατεύει από χτυπήματα. Τιμή δεν ρώτησα αλλά απ' ότι κατάλαβα οι τιμές είναι fix ανάλογα με το αυτοκίνητο.
Επίσης τον ρώτησα και για το ματ αυτοκόλλητο που βάζουν πολλοί και έχει αναφερθεί και εδώ στο club και μου το έδειξε ποιό είναι. Προτιμάται κυρίως στο καπώ και τον ουρανό για να κάνεις διχρωμία, ή ακόμη και όλο το αυτοκίνητο. Το κόστος για όλο το αυτοκίνητο ξεκινάει από τα 1.500 ευρώ και ...ανεβαίνει.
Για τις μεμβράνες προστασίας που μου είπε περισσότερα μπορείτε να δείτε εδώ: www.ventureshield.gr

captain
09-03-2011, 22:15
Όποιος ενδιαφέρεται για μεμβράνες, ας ρίξει μια ματιά στην ακόλουθη προσφορά. Νομίζω ότι είναι πολύ καλή.
http://www.groupon.gr/deals/peiraias?nlp=&CID=GR_CRM_149_0_0_0&utm_source=Deal_general_newsletter&utm_medium=All_Cities&utm_content=Initial_Version&utm_campaign=Varies

alzmxm
09-03-2011, 23:32
3Μ ΕΒΑΛΑ ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ!

gvard
10-03-2011, 09:21
Καλημέρα Τάκη,

Περισσότερες πληροφορίες για το μοντέλο της 3Μ; Πόσο πήγε;

alzmxm
10-03-2011, 14:04
220 euro,titanium, το 2 νουμερο εβαλα

septlc
30-04-2011, 14:27
εχει βαλει κανεις llumar απο το ψυχικό η τη μεταμόρφωση ?

πιο προτείνετε ? (η εχετε δοκιμασει)

πριν 5 χρονια ειχα βαλει στο κηφισο και δεν εχω κανενα παραπονο μεχρι και σημερα.

xristosv
30-04-2011, 15:16
καλησπέρα σας..

είμαι καινούριος στο club, σήμερα εγγράφηκα, μιας και περιμένω το insignia μου εντός της ερχόμενης εβδομάδας...

στο παλιό μου αυτοκίνητο έχω μεμβράνες llumar titanioum εδώ και 8 χρόνια περίπου και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος... και πάλι τις ίδιες θα τοποθετήσω...

αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι εάν για την τοποθέτησή τους στο insignia χρειάζεται να αφαιρεθεί κάτι από το αμάξι...???
ελπίζω να τοποθετούνται κατευθείαν στο τζάμι ...

pag
30-04-2011, 15:28
Χρηστο καλως ορισες και να καλοδεχτεις το αυτοκινητο. Εχω τις ιδιες μεμβρανες στο αυτοκινητο και τοποθετηθηκαν χωρις να αφαιρεθει κατι.

xristosv
30-04-2011, 15:54
να σαι καλά Στέφανε..!
ευχαριστώ..!

Giwrgos
01-05-2011, 20:15
εχει βαλει κανεις llumar απο το ψυχικό η τη μεταμόρφωση ?

πιο προτείνετε ? (η εχετε δοκιμασει)

πριν 5 χρονια ειχα βαλει στο κηφισο και δεν εχω κανενα παραπονο μεχρι και σημερα.

Στο Ψυχικο τοποθετησα τις δικες μου κ δεν ειχα κανενα προβλημα μεχρι τωρα σε 2 αυτοκινητα (κορσα κ ινσιγκνια).

pan
01-05-2011, 22:38
llumar έχω και εγώ, πολύ καλές δεν λέω , αλλά στην τοποθέτηση το τζάμι του οδηγού έχει αρκετές φυσαλίδες μέσα .
Ο μάστορας θέλει:6:

captain
01-05-2011, 23:15
llumar έχω και εγώ, πολύ καλές δεν λέω , αλλά στην τοποθέτηση το τζάμι του οδηγού έχει αρκετές φυσαλίδες μέσα .
Ο μάστορας θέλει:6:

Που τις έβαλες? Οι llumar έχουν εγγύηση εφόρου ζωής. Πήγαινε κατευθείαν να στις αλλάξουν γιατί οι φυσαλίδες θα χειροτερέψουν ειδικά τώρα που έρχεται καλοκαίρι. Σε μένα δεν υπάρχει τίποτε, η τοποθέτηση είναι τέλεια!!!

pan
02-05-2011, 06:34
Που τις έβαλες? Οι llumar έχουν εγγύηση εφόρου ζωής. Πήγαινε κατευθείαν να στις αλλάξουν γιατί οι φυσαλίδες θα χειροτερέψουν ειδικά τώρα που έρχεται καλοκαίρι. Σε μένα δεν υπάρχει τίποτε, η τοποθέτηση είναι τέλεια!!!

Το είχα μες στην παραγγελεια στην MEGA MOTORS και τα χαρτιά στα μαξι γράφουν Κηφισού 72 δεν θυμάμαι το όνομα τους !!
Δεν το έχω πάει να το δούνε γιατι μένω επαρχεία !!!

captain
02-05-2011, 09:26
Το είχα μες στην παραγγελεια στην MEGA MOTORS και τα χαρτιά στα μαξι γράφουν Κηφισού 72 δεν θυμάμαι το όνομα τους !!
Δεν το έχω πάει να το δούνε γιατι μένω επαρχεία !!!

Στη Κηφισού 72 τις τοποθέτησα και εγώ. Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα το έψαχνα. Επειδή έχουν εγγύηση εφ'όρου ζωής όποτε ανέβεις Αθήνα πήγαινε μια βόλτα να σου τις αλλάξουν. Το τηλέφωνο επικοινωνίας τους είναι: 210-5699923. Πάρε τους ένα τηλέφωνο, ίσως να έχουν κάποιο συνεργάτη και στη Σπάρτη και να γλυτώσεις το ανέβασμα.

panos768
03-05-2011, 21:43
Καλησπέρα παιδιά,εγώ με τις Llumar είχα πολύ μεγάλο πρόβλημα,με φυσαλίδες και με γρατζουνιές από τον ίδιο τον μάστορα (λόγω κακών εργαλείων) στην Καλλιθέα..Και έτσι τις ξήλωσα και έβαλα τις Madico (made in America) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και με εφόρου ζωής εγγύηση..Η τοποθέτηση έγινε στην Power glass τηλ.2114022039..Α,έχει και έκπτωση για το club..

panos768
05-05-2011, 18:55
Καλησπέρα,χθές μίλησα με την Power glass και μου έδωσε τιμή για το club μας 190 ευρώ τα φιμέ προσφορά για το τουτού μας..Βάζει τις madico και μας δίνει και εγγύηση εφ'όρου ζωής...

dimpilot
05-05-2011, 20:44
Καλησπέρα,χθές μίλησα με την Power glass και μου έδωσε τιμή για το club μας 190 ευρώ τα φιμέ προσφορά για το τουτού μας..Βάζει τις madico και μας δίνει και εγγύηση εφ'όρου ζωής...

Καλη τιμη ακουγετε,μπαινει και μπροστα και αν ναι θα εχουμε κανενα θεμα με τον αισθητηρα τον ΑFL?

ziggy
05-05-2011, 21:16
Καλη τιμη ακουγετε,μπαινει και μπροστα και αν ναι θα εχουμε κανενα θεμα με τον αισθητηρα τον ΑFL?

Στο μπροστινό παρμπρίζ απαγορεύεται αντιηλιακή μεμβράνη. Επιτρέπεται μόνο μια φάσα max 10 cm στο επάνω μέρος του παρμπρίζ...

nikolaos santas
05-05-2011, 21:32
Καλησπέρα παιδιά,εγώ με τις Llumar είχα πολύ μεγάλο πρόβλημα,με φυσαλίδες και με γρατζουνιές από τον ίδιο τον μάστορα (λόγω κακών εργαλείων) στην Καλλιθέα..Και έτσι τις ξήλωσα και έβαλα τις Madico (made in America) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και με εφόρου ζωής εγγύηση..Η τοποθέτηση έγινε στην Power glass τηλ.2114022039..Α,έχει και έκπτωση για το club..

και εμενα τα ιδια μου εκανε στη καλλιθεα πριν 8χρονια στο alfa.ειδικα του συνοδηγου.τοτε εδιναν 6χρονια εγγυηση.το insignia το πηγα στο κηφισο που ηταν και κοντα στην αντιπροσωπεια.ειναι θεμα μαστορα.

panos768
06-05-2011, 07:01

Οι απλές μεμβράνες δεν μπαίνουν στο παρμπριζ λόγω του AFL,εγώ θα βάλω μια ειδική όμως (κεραμική) που μετά από δοκιμή δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τα φώτα μας...Έχουμε βάλει εδώ και 2 μήνες δοκιμαστικά ένα κομμάτι που καλύπτει το σημείο μπροστά από την κάμερα και δουλεύει τέλεια και χωρίς καθυστερήσης στις αλλαγές στις σκάλες..

panos768
06-05-2011, 07:03
και εμενα τα ιδια μου εκανε στη καλλιθεα πριν 8χρονια στο alfa.ειδικα του συνοδηγου.τοτε εδιναν 6χρονια εγγυηση.το insignia το πηγα στο κηφισο που ηταν και κοντα στην αντιπροσωπεια.ειναι θεμα μαστορα.

Εγώ φίλε τους έβαλα 3 φορές να μου αλλάξουν του συνοδηγού για να καταφέρουν να μην την γδάρουν και 2 φορές το πίσω αριστερά..!!!:7:

sot13strom
06-05-2011, 13:07
καλημερα παιδια,εχει ακουσει κανεις για ραγισμα παρμπριζ λογω τοποθετησης μεμβρανης?επειδη ειναι αντιθαμβωτικο το μπροστα ετσι μου ειπαν απο ιλουμαρ....

septlc
12-05-2011, 13:25
λεω να παω να τις περασω απο δευτερα, εχουμε καμια εκτωση στην lummar ?
ειναι κανεις για καταστημα ψυχικου μπας και μας κανει καμια καλη τιμη ?

hlias73
24-05-2011, 20:08
καλησπερα παιδια θελω να βαλω μεμβανες στο τουτου θελω την γνωμη σας σας παρακαλω ειναι για το παιδι και οχι για εφε!

ziggy
24-05-2011, 20:17
καλησπερα παιδια θελω να βαλω μεμβανες στο τουτου θελω την γνωμη σας σας παρακαλω ειναι για το παιδι και οχι για εφε!

Kαλησπέρα Ηλία,

Εγώ πέρυσι τέτοιο καιρό πέρασα αντιηλιακές μεμβράνες στο αυτοκίνητό μου στη Lummar στην Θεσσαλονίκη. Εχω να πω ότι το υλικό που χρησιμοποιείται είναι από τα καλύτερα και η τοποθέτηση (τουλάχιστον εκεί που πήγα εγώ) άψογη. Εχουν εγγύηση εφ' όρου ζωής. Εγώ έβαλα μπρος πίσω titanium και ο λόγος που τοποθέτησα ήταν ακριβώς αυτός που γράφεις κι εσύ. Λόγω της αλλεργίας του γιου μου αποφεύγουμε να βάζουμε κλιματισμό στο αυτοκίνητο όταν είναι μέσα το παιδί. Η διαφορά χωρίς και με μεμβράνες είναι τεράστια. Η επιλογή είναι δική σου.

thalassoudis
30-05-2011, 18:44
καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω που ειναι η αντιπρωσοπεια της lummar στην θεσσαλονικη και ποσο κοστιζουν

michalis
30-05-2011, 19:41
καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω που ειναι η αντιπρωσοπεια της lummar στην θεσσαλονικη και ποσο κοστιζουν

Συγνωμη που επεμβαινω. Δεν εχεις internet?. :47:http://www.llumar.gr/displayITM1.asp?ITMID=79

dimitris-volos
02-06-2011, 17:32
πηγα σημερα στη llumar στο βολο και μου εδωσαν προσφορα 220 euro. δεν ρωτησα αν θα βγαλουν το παρμπριζ και για να πω την αληθεια το φοβαμαι λιγο αν τελικα γινει.
θα ρωτησω και για 3Μ και μετα θα αποφασισω!
εχει κανεις να μου προτεινει κατι? ποιες ειναι καλες?

STRATOS PIRAEUS
02-06-2011, 19:35
πηγα σημερα στη llumar στο βολο και μου εδωσαν προσφορα 220 euro. δεν ρωτησα αν θα βγαλουν το παρμπριζ και για να πω την αληθεια το φοβαμαι λιγο αν τελικα γινει.

dimitri den bgazoun tipota..........sorry gia ta greeklish moderator:ihih:

ziggy
02-06-2011, 20:43

Για μένα, μόνο Llumar. Εβαλα στη Θεσσαλονικη και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος !!

ARI
11-06-2011, 16:02
llumar στο Αγρίνιο, από 220 τις βάζει με 195 Ευρώ (προσφορά 15%), εγγύηση εφ όρου ζωής, δεν βγαίνει τίποτα από το αμάξι, ούτε τζάμια, ούτε ταπετσαρίες, το παλικάρι είναι πολύ εντάξει. Σήμερα πήγα τον γνώρισα και ρώτησα τα πάντα. Είναι, βεβαίως, ο επίσημος συνεργάτης της llumar και κάνει αυτή την δουλειά πολλά χρόνια. Εγώ ενδιαφέρομαι για την titanium. Εννοείται ότι η τιμή 195 είναι κομπλέ για μπρος πίσω πλαϊνά παράθυρα, φινιστρίνια και πίσω παρπρίζ... Σημειώνω ότι ανέφερα το club (φόραγα και την μαύρη μπλούζα), είπα ότι θα το αναρτήσω στο forum και φυσικά ο άνθρωπος με ευχαρίστησε από καρδιάς...

ARI
11-06-2011, 16:04
sorry από 230 τις βάζει 195 (-15%) κι όχι από 220 που έγραψα πριν. Όπως και να χει η τιμή είναι 195 ευρώ...

mikeman
15-07-2011, 09:31
Μια ερώτηση για όσους έχουν βάλει μεμβράνες μόνο πίσω....Εμφανισιακά είναι όμορφο τα πίσω παράθυρα να έχουν μεβράνες και τα μπροστά όχι ; Ποιά η γνώμη σας ;

michalis
15-07-2011, 13:04
Προσωπικα πιστευω οτι ειναι απαισια η διχρωμια γιαυτο εβαλα μπρος πισω την ιδια αποχρωση (σκουρα).

ARI
15-07-2011, 17:15
Προσωπικα πιστευω οτι ειναι απαισια η διχρωμια γιαυτο εβαλα μπρος πισω την ιδια αποχρωση (σκουρα).

σωστός...

striker
24-07-2011, 13:20

+1000
Συμφωνω και επ'αυξανω!!!
Η' ολα η' τιποτα!!!

drberto
28-07-2011, 06:33
Ειδα χθες ενα TG στην περιοχη του Τζανειου στον Πειραια,που ειχε μονο στα πισω τζαμια,μετρια σκουροτητα,αλλα ισως επειδη ειχε μαυρο εσωτερικο,εδειχνε αρκετα ομορφο,δεν εκανε δηλαδη την αντιθεση που κανει στο μπεζ σαλονι.Αυτο ειναι μια λυση για οποιον δεν θελει να εχει πρηξιμο απο τους cops.

Amaretos
01-08-2011, 15:38
Καλησπέρα παιδες, 1 ερώτηση και οποιος μπορει απαντάει.

Καποιος που εχει μαύριο insignia και εχει βαλει LLumar Titanium (μπρος,πίσω πορτες, πορτμπαγκαζ) και εχει ευκαιρες photo η gallery να ριξω μια ματια πλις.

Επισης εχουμε επίσημα σαν club καποια εκπτωση η οχι?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

pag
01-08-2011, 16:30
Παρε μια ιδεα!!

http://insigniaclub.gr/picture.php?albumid=205&pictureid=1891

http://insigniaclub.gr/picture.php?albumid=205&pictureid=1890

Τις εχω τοποθετησει Γιαννενα οποτε για εκπτωση ουτε λογος!

Amaretos
02-08-2011, 07:35
Ωραιος ευχαριστώ

jimmys
02-08-2011, 10:21
Επισης εχουμε επίσημα σαν club καποια εκπτωση η οχι?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Επίσημα σαν Insignia Club δεν έχουμε έκπτωση.

serpico
02-08-2011, 12:18
Egw exw valei prin kana mina tis "madico" stin timi ton 150Eurw kai eimai apolita ikanopoihmenos me exairesi ta mpimpikakia ta opoia distixws den mporoun na exalif8oun oso kai na pieseis tin memvrani!

michalis
02-08-2011, 13:30
Τότε Γιώργο τι ευχαριστημένος είσαι? :confused5:

captain
02-08-2011, 14:40
Egw exw valei prin kana mina tis "madico" stin timi ton 150Eurw kai eimai apolita ikanopoihmenos me exairesi ta mpimpikakia ta opoia distixws den mporoun na exalif8oun oso kai na pieseis tin memvrani!

Θα σου πρότεινα να απευθυνθείς σε αυτόν που στις τοποθέτησε γιατί με τον καιρό το πρόβλημα θα χειροτερέψει, ειδικά το καλοκαίρι.

serpico
02-08-2011, 21:47
Μου είπε ο τεχνίτης ότι δεν μπορεί να εξαληφθεί τελείως και να μην φαίνονται καθόλου παρόλο που πήγα άλλες δύο φορές και μου τις ξαναπάτησε,βελτιώνοντας αρκετά την κατάσταση και το ευχαριστημένος το αναφέρω από άποψη εξωτερικής εμφάνησης,λειτουργικότητας στην οδήγηση,αισθητικής στο εσωτερικό,αντιηλιακής προστασίας και όλα τα σχετικα που οι μεμβράνες προσφέρουν...........εσύ ρε φίλος Μιχάλη στα μπιμπικάκια κόλλησες?

makaros86
10-08-2011, 12:38
παιδιά εγώ έβαλα σε φίλο στη Χαλκίδα.Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα και ούτε ένα ''μπιμπικάκι''...

lakiss51
10-08-2011, 13:15
Μου είπε ο τεχνίτης ότι δεν μπορεί να εξαληφθεί τελείως και να μην φαίνονται καθόλου παρόλο που πήγα άλλες δύο φορές και μου τις ξαναπάτησε,βελτιώνοντας αρκετά την κατάσταση και το ευχαριστημένος το αναφέρω από άποψη εξωτερικής εμφάνησης,λειτουργικότητας στην οδήγηση,αισθητικής στο εσωτερικό,αντιηλιακής προστασίας και όλα τα σχετικα που οι μεμβράνες προσφέρουν...........εσύ ρε φίλος Μιχάλη στα μπιμπικάκια κόλλησες?

Εβαλες και στο εμπρος παρμπριζ μεμβρανες, σου εβγαλαν μπιμπικακια και ειναι λειτουργικα στην οδηγηση; χωρις διαθλασεις παραθλασεις και το κακο συναπαντημα, ιδιως το βραδυ; ισως οχι τωρα αλλα με τον καιρο πολυ φοβαμαι οτι θα΄χεις προβλημα. Νομιζω ομως οτι απαγορευονται στο παρμπριζ - δεν ρωτας στο ΚΤΕΟ;

serpico
10-08-2011, 16:55
Σόρυ να επανέλθω......1ον,όσον αφορά το παρμπρίζ.Δεν έχω βάλει και ούτε πρόκειται ποτέ διότι το θεωρώ μέγα λάθος και 2ον, μιλώντας για μπιμπίκια μπιμπικάκια και όπως θέλεις πες τα,εγώ εννοώ μία γραμή σαν περίγραμα περιμετρικα, τουλάχαχιστον στο δικό μου insignia, η οποία υπάρχει ΜΟΝΟ στο τζάμι της πίσω πόρτας του πορτπαγκάζ και στα δύο μικρά κομάτια των δύο πίσω πορτών του αυτοκινήτου και σε περίπτωση που και πάλι δεν γίνομαι κατανοητός αυτές οι μικρές τελίτσες υπάρχουν και στο παρμπρίζ πίσω ακριβώς από τον κεντρικό καθρέφτη σε μεγαλήτερη έκταση............Τώρα αν κάποιος περνώντας μεμβράνες μπορεσε και τις έκανε να εξαφανιστούν (ΠΡΟΣΟΧΗ:Οχι να φαίνονται πολύ λίγο,αλλά να εξαφανιστούν) τότε μόνο σε επεξεργασία του τζαμιού πριν το πέρασμα,εγώ τουλαχιστον ,μπορώ να το αποδώσω!!!

Δεύτερο μεγάλο συγνώμη για την μακροσκελή απάντηση, φιλικά πάντα!!!:17::cheers2:

jimkalis
26-08-2011, 09:43
Καλημέρα παιδιά απο χθές είμαι κάτοχος και εγώ ενός Insignia 1.6T θα ήθελα να μου προτείνεται ποιες αντιλιακές μεμβράνες να βάλω και που υπάρχει στην Αθήνα κάποιος καλό μάστορας που τις βάζει γιατί απο τι κατάλαβα έχει μεγάλη σημασία !!!

Καλημέρα Άγγελε μένω Νέο Φάληρο μπορείς να μου πείς που ακριβώς στην τζαβέλλα και εάν είσαι ευχαριστημένος?

ATHENS
26-08-2011, 13:49
Καλημέρα παιδιά απο χθές είμαι κάτοχος και εγώ ενός Insignia 1.6T θα ήθελα να μου προτείνεται ποιες αντιλιακές μεμβράνες να βάλω και που υπάρχει στην Αθήνα κάποιος καλό μάστορας που τις βάζει γιατί απο τι κατάλαβα έχει μεγάλη σημασία !!!

Καλημέρα Άγγελε μένω Νέο Φάληρο μπορείς να μου πείς που ακριβώς στην τζαβέλλα και εάν είσαι ευχαριστημένος?

Δημητρη καλημερα και καλοριζικο το οχημο....:driving: εγω τιs ειχα βαλει στη llumar στον κιφησσο και δεν εχω παραπονο (απο την τοποθετηση και την αποτελεσματικοτητα τουs) μετα απο 2 χρονια τοποθετημενεs...:sifone:

Giwrgos
26-08-2011, 14:24
Llumar στην Λ.Κηφισιας στο Ψυχικο, πολυ καλη δουλεια, μεχρι τωρα ολα οκ. Βεβαια εισαι μακρυα δε ξερω αν σε βολευει.

opelakias21
26-08-2011, 16:01
Μόνο στα μπροστά έβαλες?

Arkady
26-08-2011, 18:07

Όπως και ο Ηλίας (Athens), έβαλα Llumar στο κεντρικό τους υποκατάστημα στον Κηφισό. Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την τοποθέτηση και δεν είχα καθόλου φυσαλίδες.

jimkalis
29-08-2011, 13:06
Δημητρη καλημερα και καλοριζικο το οχημο....:driving: εγω τιs ειχα βαλει στη llumar στον κιφησσο και δεν εχω παραπονο (απο την τοποθετηση και την αποτελεσματικοτητα τουs) μετα απο 2 χρονια τοποθετημενεs...:sifone:

Καλησπέρα να σε ρωτήσω έχεις βάλει παντού τις titanium σε ολο το αυτοκίνητο?

jimkalis
29-08-2011, 13:25
Παιδια οπως σας ελεγα εχτες, σημερα ειχα ραντεβου για φιμε στην lumar και εβαλα σε ολα τα παραθυρα τα titanium και ειναι κ---α......βλεπω μια χαρα,μου εφυγαν οι φοβοι που ειχα μηπως και δεν εβλεπα.ολα καλα.μπραβο τους.

Να σε ρωτήσω με τις titanium εισαι καλυμένος με αστυνομία και ΚΤΕΟ?

jimkalis
29-08-2011, 13:32
Καλησπέρα σε όλους... Επειδή ενδιαφέρομαι Θα περάσω και εγώ τις μεμβράνες αύριο θα ήθελα την γνώμη σας. Ποια από τις LLumar να βάλω? Θα έχω πρόβλημα με την τροχαία η το ΚΤΕΟ?

Ευχαριστώ.

ATHENS
30-08-2011, 21:36
Καλησπέρα να σε ρωτήσω έχεις βάλει παντού τις titanium σε ολο το αυτοκίνητο?

Δημητρη εχω βαλει πισω τιs ALU LIGHT και μπροστα καποιεs αλλεs πιο ανοιχτεs(δεν θυμαμαι το ονομα τουs αλλα μπορω να κοιταξω τα χαρτια μου) και επειδη εχω μαυρο εσωτερικο/σαλονι η διαφορα αποχρωσηs ειναι αμελητεα...μου εδωσε και τα σχετικεs βεβαιωσειs που συμφωνα με αυτον δεν εχω προβλημα με αστυνομια/κτεο...αλλα και αυτο παιρνει συζητηση...καποιοι διαφωνουν, αλλοι συμφωνουν εξαρταται και σε ποιον θα πεσειs.... πιστευω παντωs οτι τελικα με αυτεs δεν θα εχω προβλημα. Αν αποφασισειs να βαλειs και titanium μπροστα σιγουρα θα εχειs ενα θεματακι....αν και εχουν βαλει αρκετα παιδια...

πιστευω να βοηθησα..

STRATOS PIRAEUS
31-08-2011, 08:08
Να σε ρωτήσω με τις titanium εισαι καλυμένος με αστυνομία και ΚΤΕΟ?

Για να εισαι σε ολα νομιμως στις μπροστινες θυρες επιτρεπονται μονο μεμβρανες UV οι οποιες ειναι ελαφρως σκουρες απο εκει και περα πισω βαζεις οτι θελεις αλλα να να μην εχεις μεγαλες διαφορες μια καλη λυση και δοκιμασμενη ειναι UV μπροστα και titanium πισω με μαυρο σαλονι ειναι super:cheers2:

jimkalis
31-08-2011, 09:01
Μόλις γύρισα απο LLumar στον Κηφισό και έβαλα μπρός - πίσω titanium και το insignia έγινε super!!! Πολυ καλή δουλειά έκαναν τα παιδιά εκεί. Για ΚΤΕΟ μου είπαν οτι περνάω τώρα απο αστυνομία όπου πέσεις!!!!! Το insignia έγινε κουκλί για αυτό δεν πειράζει αξίζει το ρίσκο.

ATHENS
31-08-2011, 12:31
Μόλις γύρισα απο LLumar στον Κηφισό και έβαλα μπρός - πίσω titanium και το insignia έγινε super!!! Πολυ καλή δουλειά έκαναν τα παιδιά εκεί. Για ΚΤΕΟ μου είπαν οτι περνάω τώρα απο αστυνομία όπου πέσεις!!!!! Το insignia έγινε κουκλί για αυτό δεν πειράζει αξίζει το ρίσκο.

Καλοριζικεs και καλοισκιωτεs....:47::coolgleamA::sifone:

jimkalis
31-08-2011, 12:41
Καλοριζικεs και καλοισκιωτεs....:47::coolgleamA::sifone:

Σε ευχαριστώ πολύ:6::6::6::auto:

darksoho
17-09-2011, 12:05
ποσο σου στοιχισε? σκεφτομαι κι εγω να βαλω

jimkalis
17-09-2011, 12:10
ποσο σου στοιχισε? σκεφτομαι κι εγω να βαλω

Μου στόιχισαν 230 ευρώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος με την τοποθέτηση.

PoLiThS
27-09-2011, 17:21
Άντε και γω με την σειρα μου!

http://www.insigniaclub.gr/picture.php?albumid=246&pictureid=2386
http://www.insigniaclub.gr/picture.php?albumid=246&pictureid=2385

εβαλα τις 3Μ τις SC35 μπροστά και τις SC20 Πίσω

nmeletiou
28-09-2011, 07:31
Εκπληκτικό το αποτέλεσμα! Του πήγε πολύ.

PoLiThS
28-09-2011, 09:12
θα βγαλω καλυτερες φωτογραφιες..

chrisk
30-09-2011, 07:46
Νικόλα καλημέρα όντως πολύ ωραίο το αποτέλεσμα το αυτοκίνητο έγινε ακόμα πιο κούκλα για πες μας λοιπόν και το κόστος.

PoLiThS
01-10-2011, 00:35
240 Καταλογο μου το αφησε 200

AKYLAS
27-11-2011, 07:41
Αν βαλωμεμβρανες και αργοτερα το μετανιωσω βγαινουν ευκολα η θα χαλασουν οι αντιστασεις στο πισω τζαμι?

Sad13
27-11-2011, 08:43
Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα, καλύτερα όμως ρώτησε σε κάποιο μαγαζί, να σου πει σίγουρα!

captain
27-11-2011, 11:02
Αν βαλωμεμβρανες και αργοτερα το μετανιωσω βγαινουν ευκολα η θα χαλασουν οι αντιστασεις στο πισω τζαμι?

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, το τσέκαρα πριν βάλω τις δικές μου.

AKYLAS
27-11-2011, 12:23
Ευχαριστω παιδια.Αφου δεν υπαρχει προβλημα οταν τις βγαζεις θα βαλω κι εγω της 3Μ πιστευω να βλεπω τη νυχτα...........

nasos106
27-11-2011, 17:35
Ευχαριστω παιδια.Αφου δεν υπαρχει προβλημα οταν τις βγαζεις θα βαλω κι εγω της 3Μ πιστευω να βλεπω τη νυχτα...........

Φιλε μου,οδηγώντας εντός πόλης με βροχη και με μεμβράνες θα εχεις θεματακι με την ορατοτητα.Υπομονη να εχεις και ατσαλινα νευρα .Εγω με το 4πορτο δε βλεπω τιποτα πισω (στις παραπανω συνθηκες).Ομως δεν τις βγαζω με τιποτα γιατι κανουν το αμαξι κουκλι και με αποζημιωνει μονο να το βλεπω (την ημερα!).Καλες βολτες.

AKYLAS
27-11-2011, 20:44
κι εγω μαλλον το ιδιο θα κανω.... νομιζω πως οι μεμβρανες θα αλλαξουν εντελως την εικονα του αυτοκινητου. εχεις δικιο θα γινει κουκλαρα το αμαξι οποτε αξιζει!!!!!!!!!!

jason
15-01-2012, 22:47
καλησπερα ειμαι κατοχος insignia 1800 cosmo εδω και 10 μηνες περιπου και νομιζω οτι εφτασε ο καιρος να βαλω επιτελους μεμβρανες.Θα ηθελα την γνωμη σας για οτι αφορα τις liumar,εχω ακουσει οτι περιεχουν μεταλο και μπορει να προκαλεσει προβλημα στην λειτουργεια του gps(κακη ληψη σηματος)πειτε μου αν καποος εχει αντιμετωπησει το εν λογω προβλημα,ευχαριστω

shotcon
16-01-2012, 06:39
θα έχεις μόνο αν οι συγκεκριμένες μεμβράνες μπουν ανάμεσα σε πομπό και δέκτη όπως τα ΤΕΟ PASS, Ε-PASS κλπ. H κεραία του gps είναι πίσω και ψηλά στην οροφή.

salty
16-01-2012, 06:41
εχω ακουσει οτι περιεχουν μεταλο και μπορει να προκαλεσει προβλημα στην λειτουργεια του gps(κακη ληψη σηματος)

Φίλε Δημήτρη, καλώς ήρθες στη παρέα μας. Σου εύχομαι καλή διαμονή και να βρεις εδώ απαντήσεις σ' όλες τις απορίες σου.

Οι μεμβράνες δεν δημιουργούν κανένα πρόβλημα στη λήψη του gps.
Αν έχεις εργοστασιακό, η κεραία του - "πτερύγιο καρχαρία" - είναι στο πίσω μέρος της οροφής του αυτοκινήτου, μ' άλλα λόγια είναι εξωτερική.
Αν χρησιμοποιείς φορητό, αυτό μπαίνει συνήθως στο μπροστινό παρμπρίζ, κάπου πάνω στο ταμπλό. Στο παρμπρίζ βέβαια δεν μπαίνουν μεμβράνες.

jason
16-01-2012, 19:49
καλησπερα και καλως σας βρηκα!!ευχαριστω για τις απαντησεις σας,αρα το μονο που απομενει ειναι η ευρεση καλου μαστορα και καλης τιμης!!

mir2000f1
18-01-2012, 21:43
πριν απο 2 εβδομαδες εβαλα στην Ηχοκινηση στο Χαλανδρι με 190 ευρω εκτος απο το παρμπριζ.

dimitris-volos
28-01-2012, 21:04
Καλησπερα σε ολους.. μηπως γνωριζει καποιος για τις SC 35 και SC 20 της 3Μ ποιες ειναι οι αντιστοιχες σε llumar γιατι σκεφτομαι τις προσεχεις ημερες να παω να περασω αλλα ενας μαστορας που ειναι πολυ καλος απο οτι ακουω στο βολο περναει μονο τις llumar.. μηπως γνωριζει κανεις καποιον αλλό;

georgedriver333
29-01-2012, 08:36
Εγω παντως Δημητρη εβαλα τις LLUMAR TITANIUM τις μπρος πισω και ειναι φανταστικες και ειδικα το κσλοκαιρι!!!

dimitris-volos
29-01-2012, 13:34
Εγω παντως Δημητρη εβαλα τις LLUMAR TITANIUM τις μπρος πισω και ειναι φανταστικες και ειδικα το κσλοκαιρι!!!

το θεμα ειναι οτι θελω οι μπροστα να ειναι πιο ανοιχτες σε σχεση με τις πισω πορτες..
βασικα ειδα αυτες που εβαλε ο poliTHς της 3Μ και ειναι πολυ ωραιες αλλα στον μαρκα στο βολο που ρωτησα και κανει πολυ καλη δουλεια βαζει τις llumar.
Y.Γ αυτος ειναι και ο λογος που ψαχνομαι λιγο..

ΓΙΑΝΝΗΣ
17-02-2012, 18:36
SbMV75_JfFI

billboss20
20-02-2012, 11:51
http://www.insigniaclub.gr/album.php?albumid=252&pictureid=2523
δειτε το δικο μου!!!150 ευρω στη θεσσαλονικη!!!αν και βρωμικο τωρα,το ασπρο το θελει με χιλια το φιμε του!!!!κανει τρομερη δουλεια και σε θεμα λειτουργικοτητας και σε ομορφια σε καθε χρωμα αμαξωματος!

thalassoudis
21-02-2012, 11:19
αδελφε στην θεσσαλονικη που το εβαλες γιατι ακουω για κατι διακοσαρια

billboss20
23-02-2012, 01:26
αδελφε στην θεσσαλονικη που το εβαλες γιατι ακουω για κατι διακοσαρια

150 ευρω στην glass center!!!!πολυ καλη τιμη για 4 παραθυρα συν το πισω!!!!

mihalis.kak
01-03-2012, 15:11
καλησπερα παιδια περιμενω το τουτου μου σε technical grey και θελω να βαλω μεμβρανες μπορει καποιος να μου προτεινει με το ιδιο χρωμα και να δειξει φωτογραφιες ευχαριστω

ThunderCar
08-03-2012, 09:37
Προσφορά για μεμβράνες 3Μ από Groupon !!

http://www.groupon.gr/deals/athens/parmpriz-nikitas-fime-3m-maindeal/3860702?nlp=&CID=GR_CRM_1_0_0_66&a=1329

chrisk
09-03-2012, 17:34
Προσφορά για μεμβράνες 3Μ από Groupon !!

http://www.groupon.gr/deals/athens/p..._0_0_66&a=1329

margarito1
24-03-2012, 08:50
Τοποθετηση μεβρανης μολις 100 ευρω στην Θεσ/νικη,η μαρκα ειναι ASWF και το καταστημα ειναι Βουλγαροκτονου 32 - ΤΚ.57009 Τηλ.2310755161,''Αλμυρας Γιωργος" ειναι στην περιοχη του Δεδροποταμου λιγο πριν την Λαχαναγωρα.Εγω εμεινα αρκετα ευχαριστημενως.

thalassoudis
24-03-2012, 19:31
καλησπερα.μιλας για τεσσερα παραθυρα συν το πισω?τι χρωμα ειναι το δικο σου insignia?εβαλες πολυ σκουρα μεμβρανη?παντως 100 ευρω ειναι πολυ καλη τιμη αν αναλογιστεις και την κριση.αν εμεινες και ευχαριστημενος οπως λες.

margarito1
24-03-2012, 21:43
Ναι φιλε μου μιλαω για τεσσερα παραθυρα συν το πισω.Το δικο μου ειναι μαυρο και τις μεβρανες τις εβαλα τον Μαιο,μεχρι τωρα κανενα προβλημα.Εβαλα το νουμερο 2,δηλαδη μεχρι 30% της ακτινοβολιας,δεν ειναι πολυ σκουρες μα ουτε και πολυ ανοικτες,αρκετα ευχαριστημενος.Φιλος μου εβαλε το νουμερο 3 και το ψιλο μετανιωσε.

dragontolis
11-05-2012, 07:33
καλημερα ,ειμαι κατοχος insignia 1.6T sport μαυρο ( μαύρο εσωτερικό) εδω και 1 βδομαδα και σύντομα θα βάλω μεμβρανες.(θα βάλω Llumar). Υπαρχουν φωτό από αντίστοιχο αυτοκίνητο που να εχει βαλει τις titanium πίσω και μπροστα τις uv visual η" uv99 για να εχω μία εικόνα τις διαφοράς? Ευχαριστώ

AntonisFout
11-05-2012, 07:44
καλημερα ,ειμαι κατοχος insignia 1.6T sport μαυρο ( μαύρο εσωτερικό) εδω και 1 βδομαδα και σύντομα θα βάλω μεμβρανες.(θα βάλω Llumar). Υπαρχουν φωτό από αντίστοιχο αυτοκίνητο που να εχει βαλει τις titanium πίσω και μπροστα τις uv visual η" uv99 για να εχω μία εικόνα τις διαφοράς? Ευχαριστώ

Δες τις φωτο μου. εχω βάλει llumar το ελαφρύ μπρος πίσω. Είμαι πολύ ευχαριστημένος.

dragontolis
11-05-2012, 08:18
Σε ευχαριστω. θα βάλω σιγουρα τις titanium πίσω ,απλώς δεν ξερω αν θα βαλω μπροστα τις uv 99 η" τις uv visual .Ειμαι νέο μελος και προς το παρον δεν μπορω να δω τις φωτό

kalabill
11-05-2012, 19:52
Φίλε Τόλη εκτός από το παμπρίζ σε όλα τα υπόλοιπα βάλε titanium , είναι όλα τα λεφτά. Και εγώ αυτά φοράω σε σκούρο μπλέ (waterworld) και βλέπεις άψογα έξω ( και το βράδυ) . Δες αν θες το δικό μου album.

ATHENS
12-05-2012, 16:01
Σε ευχαριστω. θα βάλω σιγουρα τις titanium πίσω ,απλώς δεν ξερω αν θα βαλω μπροστα τις uv 99 η" τις uv visual .Ειμαι νέο μελος και προς το παρον δεν μπορω να δω τις φωτό

Toλη καλησπερα ..και εγω ειχα βαλει (πανω απο 2 χρονια ..)lummar tittanium πισω και uv99 μπροστα, και ειμαι μια χαρα..:auto: φωτο δες στο : http://www.insigniaclub.gr/album.php?albumid=2

InSignFen
14-05-2012, 17:05
Γεια χαρα,
Ψηθηκα και εγω για τις μεμβρανες της Llumar. Αυτο που ηθελα να ρωτησω - επειδη το τουτου ειναι ασπρο - εχει ανεβασει κανεις "ασπρος" φωτογραφιες να δουμε πως θα ειναι το κουκλι??

nickpap17
14-05-2012, 17:52
Γεια σου Billboss20.
Είμαι νέο μέλος και δεν έχω ιδέα πώς λειτουργεί το site...Είδα ότι έχεις λευκό Insignia όπως κι εγώ. Μπαίνω για να δω τις φωτογραφίες σου με τις μεμβράνες αλλά δεν μπορώ!Τι πρέπει να κάνω?

xristosv
16-05-2012, 00:18
πριν μια εβδομαδα εβαλα μεμβρανες titanioum της llumar...180 ευρω...
το αμαξι φαινεται ωραιο αν και πιστευω οτι μια σκαλα πιο σκουρο θα του πηγαινε καλυτερα... θα προσπαθησω συντομα να ανεβασω φωτος...

οσον αφορα το μπαμπριζ μπροστα ο μαστορας μου ειπε οτι εχει ηδη φιλτρο που εμποδιζει την ακτινοβολια του ηλιου και δεν κανει να βαλω τιποτε αλλο μπροστα... δε ξερω εαν ισχυει απολυτα αυτο που μου ειπε..εαν το διασταυρωσω θα σας ενημερωσω... ρωτηστε το παντωσ πριν βαλετε μεμβρανεσ μπροστα..

tolipops
16-05-2012, 07:59
πριν μια εβδομαδα εβαλα μεμβρανες titanioum της llumar...180 ευρω...
το αμαξι φαινεται ωραιο αν και πιστευω οτι μια σκαλα πιο σκουρο θα του πηγαινε καλυτερα... θα προσπαθησω συντομα να ανεβασω φωτος...

οσον αφορα το μπαμπριζ μπροστα ο μαστορας μου ειπε οτι εχει ηδη φιλτρο που εμποδιζει την ακτινοβολια του ηλιου και δεν κανει να βαλω τιποτε αλλο μπροστα... δε ξερω εαν ισχυει απολυτα αυτο που μου ειπε..εαν το διασταυρωσω θα σας ενημερωσω... ρωτηστε το παντωσ πριν βαλετε μεμβρανεσ μπροστα..

Αν εχεις την εκδοση cosmo τοτε εχεις και θερμοανακλαστικο κρυσταλο....γι αυτο μαλλον σου το ειπε

InSignFen
16-05-2012, 13:24
http://www.insigniaclub.gr/album.php?albumid=252&pictureid=2523
δειτε το δικο μου!!!150 ευρω στη θεσσαλονικη!!!αν και βρωμικο τωρα,το ασπρο το θελει με χιλια το φιμε του!!!!κανει τρομερη δουλεια και σε θεμα λειτουργικοτητας και σε ομορφια σε καθε χρωμα αμαξωματος!

Καλησπερα, κουκλι ειναι το ασπρο σου, ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ
ποιος ο τυπος μεμβρανων που του φορας???

xristosv
16-05-2012, 13:56
Αν εχεις την εκδοση cosmo τοτε εχεις και θερμοανακλαστικο κρυσταλο....γι αυτο μαλλον σου το ειπε

ναι εκδοση cosmo εχω...
οποτε ειχε δικαιο...ευχαριστω!

xristosv
16-05-2012, 14:36
και μια φωτο απο το δικο μου με μεμβρανες titanioum

dimpilot
16-05-2012, 16:35
Πολυ ωραιες χρηστο μπραβο αυτεσ λεω να βαλω και εγω στο μελλον !

nickos
16-05-2012, 20:30
καλησπερα ειμαι καινουργιο μελος και ενδιαφερομαι κι εγω να βαλω αντιηλιακες μεμβρανες.
να επιλεξω llumar η κατι αλλο?
π.χ 3M?
θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας.ευχαριστω.

χριστο πραγματι ταιριαζουν πολυ στο δικο σου.

xristosv
17-05-2012, 07:51
κοιτα και η 3Μ δεν ειναι τυχαια εταιρια...υπαρχουν και αλλες καλες οπως η global ας πουμε...
το σημαντικο παντως οτι μαρκα και να διαλεξεις ειναι να τοποθετηθουν σωστα απο ενα καλο ''μαστορα''...

επισης για να τοποθετηθουν τελειως σωστα χωρις να εχετε δειγμα φουσκαλας από τυχον κοκκους σκονης, πρεπει να ξεκουμπωθει μονο το πανω μερος της ταπετσαριας στις πορτες το οποιο ειναι σχετικα ευκολο...

εγω εβαλα llumar επειδη ειχα τις ιδιεσ ακριβως και στο παλιο μου αυτοκινητο για 10 χρονια και δε μου παρουσιασαν καποιο προβλημα και ημουν ευχαριστημενος.

160th SOAR
30-05-2012, 16:03
Έβαλα και εγώ χθες τις 3M SC20 στην εταιρεία VAGIANNAKIS group (http://www.memvranes.gr/) 190 EUR.

http://www.insigniaclub.gr/picture.php?albumid=21&pictureid=2605

nickos
30-05-2012, 16:19
Παναγιώτη εισαι ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα?

dragontolis
30-05-2012, 17:48
Εγω έβαλα την βδομαδα που μας περασε ,τις llumar στον κηφισό ,titanium στα πισω παράθυρα, uv visual στα παράθυρα οδηγού συνοδηγού.

LEO...
05-06-2012, 17:12
Καλησπερα σε ολους, αν και εχω μπει στο site εδω και αρκετο καιρο οπου ειναι παρα πολυ κατατοπιστικο δεν εχει τυχει να γραψω κατι ακομα,μιας και ειμαι σε αναμονη ακομα για το τουτου.
Οσο αναφορα για το θεμα μας,εμαθα οτι η 3Μ εχει βγαλει μια προσφορα στης αντιλιακες στα 90€.Δεν το εψαξα παραπανω αλλα εαν θελει καποιος να το κοιταξω εαν ισχυει...

kalabill
05-06-2012, 22:30
Παίδες llumar και ξερό ψωμί, τις έχω βάλει σε 4 αυτοκίνητα , είναι άπαιχτες, πολύ καλή ορατότητα και εφαρμογή
http://www.insigniaclub.gr/picture.php?albumid=253&pictureid=2522
Σας παραθέτω το δικό μου με llumar titanium σε όλα , εκτός από μπροστά εννοείτε

και άλλη μία για να δείτε την διαφορά από μέσα ( στο πλάι έχει , μπροστά δεν έχει)
http://www.insigniaclub.gr/picture.php?albumid=253&pictureid=2510

LEO...
05-06-2012, 22:40
Δεν διαφωνω και εγω llumar ειχα στα προηγουμενα και παλι αυτες θα βαλω. Εσυ Τολη ποσο τις εβαλες τις llumar στον κηφισό?

dragontolis
06-06-2012, 00:41
Δεν διαφωνω και εγω llumar ειχα στα προηγουμενα και παλι αυτες θα βαλω. Εσυ Τολη ποσο τις εβαλες τις llumar στον κηφισό?

180 ευρω .(τιμη μέσω της Opel δρομων στην αμφιθεας που πήρα το αυτοκινητο)-5θυρο insignia

InSignFen
02-07-2012, 14:31
τωρα φοραμε κ εμεις μεμβρανες Llumar Titatium απο το καταστημα Βουλιαγμενης

nickos
04-07-2012, 17:08
Εβαλα τελικα κι εγω Llumar Titatium στον κηφισο και ειναι σουπερ !!!

160th SOAR
04-07-2012, 17:53
Παναγιώτη εισαι ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα?

Είμαι ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα και πριν λίγο έβαλα στο Micra της γυναίκας μου μόνο πίσω παρμπρίζ και πίσω παράθυρα τις ίδιες 90 EUR. Χθες ρώτησα LLumar Λ. Κηφισού πόσο θα κοστίσει και μου είπαν 160 EUR...

panos7
18-07-2012, 18:14
Παιδια καλησπερα!!
Επειδη σκεφτομαι κ γω πριν φύγω διακοπες να βάλω μεμβρανες, ηθελα να ρωτήσω αν αντιμετωπισε κανεις σας θεμα με τις αντιστασεις στο πισω παρ-πριζ (να μη δουλευουν μετα)κ επισης αν ειναι διαπιστωμενο οτι το navi δε θα εχει προβλημα με το σήμα, γιατι κατι διαβασα οτι στο πισω τζαμι οι 3 πρωτες γραμμες ειναι της κεραιας....κ οχι η shark fin απο πάνω!

michalis
18-07-2012, 18:50
Πάνο δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ούτε με τις αντιστάσεις ούτε με το ράδιο!

LOGISTAKOS
23-07-2012, 22:45
Καλησπέρα σε όλους!Μήπως έχει βάλει κάποιος Titanium από Lumar σε Λευκό 5θυρο?Θέλω να βάλω αλλά φοβάμαι μήπως σκοτεινιάζουν πολύ το εσωτερικό!Έχουμε καμιά γνώμη?

panos7
24-07-2012, 12:10
Παιδιά χαιρετώ! πήρα σήμερα στη llumar κ μου είπαν για την καλή ποιότητα 230! είναι η comfort σειρά λέει κ ανάλογα διαλέγεις ποσό σκούρο το θες...! έχει κ με 170 ευρώ, αλλά είναι μόνο με 20% κατακράτηση ακτινοβολίας...η αλλη,η ακριβή είναι με 62% κατακράτηση! εσείς ποια έχετε βάλει ρε παίδες με 170 ευρώ;;;

InSignFen
24-07-2012, 12:16
Καλησπέρα σε όλους!Μήπως έχει βάλει κάποιος Titanium από Lumar σε Λευκό 5θυρο?Θέλω να βάλω αλλά φοβάμαι μήπως σκοτεινιάζουν πολύ το εσωτερικό!Έχουμε καμιά γνώμη?

μια χαρα ειναι οι τιτανιουμ στο λευκο

δες εδω
http://insigniaclub.gr/showthread.php?t=1772&page=2

InSignFen
24-07-2012, 12:18
Παιδιά χαιρετώ! πήρα σήμερα στη llumar κ μου είπαν για την καλή ποιότητα 230! είναι η comfort σειρά λέει κ ανάλογα διαλέγεις ποσό σκούρο το θες...! έχει κ με 170 ευρώ, αλλά είναι μόνο με 20% κατακράτηση ακτινοβολίας...η αλλη,η ακριβή είναι με 62% κατακράτηση! εσείς ποια έχετε βάλει ρε παίδες με 170 ευρώ;;;

καλυτερα να βαλεις την σειρα comfort γιατι ετσι περα του οπτικου αποτελεσματος εχεις και την κατακρατηση των ακτινων UV

LOGISTAKOS
24-07-2012, 17:26
Μόλις το παρέλαβα από Lumar!Αστέρι!Σ' ευχαριστω για τις φωτό!

nickos
24-07-2012, 19:31
οποτε μπορεσεις βαλε φοτο.

panos7
25-07-2012, 16:53
Αύριο πρωί πάω για llumar titanium μπρος πίσω! θα ανέβουν κ φώτο με το τούμπανο αμέσως μετά!

nickos
26-07-2012, 09:42
θα ανεβασω κι εγω σε λιγο μια φοτο απο το δικο μου.

nickos
26-07-2012, 09:42
ειναι lumar titanium μπρος πίσω.

http://farm8.staticflickr.com/7249/7648781486_64d934036f_b.jpg

ilias/333
26-07-2012, 12:56
ειναι lumar titanium μπρος πίσω.

http://farm8.staticflickr.com/7249/7648781486_64d934036f_b.jpg

Μπράβο !!!
κούκλα το εργαλείο !!!

panos7
26-07-2012, 13:15
Titanium μπρος πισω κ για μενα...!!!Τουμπανο εγινε...χιχιχι!!! (Ελπιζω να φαινονται οι φωτογραφιες)

http://www.flickr.com/photos/83542890@N06/7649384478/in/photostream

http://www.flickr.com/photos/83542890@N06/7649381606/in/photostream/

jotri
26-07-2012, 15:23
Titanium μπρος πισω κ για μενα...!!!Τουμπανο εγινε...χιχιχι!!! (Ελπιζω να φαινονται οι φωτογραφιες)

ποιό κουμπί είναι το "like" ρε παιδιά????????
:wink2::wink2::wink2:

InSignFen
27-07-2012, 12:21

κουκλι το μωρο

gzorbalas
08-08-2012, 15:07
και εγω εβαλα πριν απο 1 μηνα 3Μ μεμβρανες και εστρωσαν τελεια. Επισης ειναι οι μονες που δεν εχουν μεταλλικα στοιχεια μεσα και δεν ξεθωριαζουν και δεν αποχρωματιζονται. Εχω δει μεγαλη διαφορα και στην λειτουργια του αιρ κοντισιον....

sakissalonika
09-08-2012, 14:52

Δεν μπορώ να ανοίξω τα λίνκ :confused5:

argyris87
09-08-2012, 16:06
Παιδια εχει τοποθετησει κανενας στην Llumar στην Μεταμορφωση?

argyris87
10-08-2012, 09:37
Καλημερα σας!!!Αναρωτιομουν,γινεται ν μπει φιμε κ στην ηλιοροφη....?Αν ναι,μηπως γνωριζετε κ αν επιβαρυνεται με μεγαλο κοστος.....?

gzorbalas
10-08-2012, 21:20
nai μπορει να μπει μεμβρανη και στην ηλιοροφη περιπου 35€ κοστιζει...

dimitris-volos
02-04-2013, 17:06
την πεμπτη πρωτα ο θεος παω και εγω να περασω μεμβρανες της llumar. (επιτελους μετα απο ενα χρονο σκεψης). θα ηθελα ομως να ρωτησω αν εχει βαλει καποιος τις alu light πισω και τις titanium μπροστα ή αν θα ηταν καλυτερα να μπουν titanium μπρος πισω.

panos7
02-04-2013, 17:11
την πεμπτη πρωτα ο θεος παω και εγω να περασω μεμβρανες της llumar. (επιτελους μετα απο ενα χρονο σκεψης). θα ηθελα ομως να ρωτησω αν εχει βαλει καποιος τις alu light πισω και τις titanium μπροστα ή αν θα ηταν καλυτερα να μπουν titanium μπρος πισω.

Titanium μπρος πισω και θα γίνει τούμπανο! !! Συστηνω ανεπιφύλακτα

michalis
02-04-2013, 19:46

+100000 Δημήτρη

STRATOS PIRAEUS
02-04-2013, 20:00

ωραια και συμφωνω και εγω........................:yesnod:
απλα θα εχεις μια αλλαγη στα χαρτια για το ΚΤΕΟ
ρωτα να σου πουνε πρωτα
γιατι μπροστα βαζουνε μονο UV

pag
02-04-2013, 23:56

Αυτές έχω βάλει κ εγώ! (φωτό στο προφίλ)

:iagree::iagree::thumbsup::thumbsup:

nasos106
03-04-2013, 10:33
Αυτές έχω βάλει κ εγώ! (φωτό στο προφίλ)

:iagree::iagree::thumbsup::thumbsup:

Αυτες εχω κ'εγω μπρος-πισω.Ειναι οντως κουκλι......ομως νυχτα με βροχη βλεπεις τι γινεται πισω και στο πλαι??
Βεβαια τωρα που συνηθισα ...να μη βλεπω,παλι titanium θα εβαζα!!

panos7
03-04-2013, 11:18
Εγω πάντως προβλημα με ορατοτητα θεωρω ότι δεν έχω....βεβαια μπορει οπως αναφέρει κ ο nasos να είναι θέμα συνηθειας επειδη σ ολα τα αυτοκινητα μου είχα πάντα μεμβρανες!!!
Επειδη κάπου διαβασα για κτεο κτλ...στο παρ μπριζ δε μπαινει μεβρανη παρά μονο UV διαφανη κ πάλι απ ότι μου είπαν με επιφυλαξη πλεον!!Για πλαινα κ πισω δεν υπαρχει θέμα, εφοσον παιρνεις χαρτι απ τον εγκαταστατη!!!
Παντρως γενικα αυτό που μου ειπαν διαφοροι εγκαταστατες είναι ότι επειδη το τουτου μας έχει μικρα παραθυρα αποφέυγουν τις πολυ σκουρες γιατι αλλιως σκοτεινιαζει πολυ...!!
Αυτα!
Ελπιζω να βοηθησα!!

Υ.Γ. 2 φωτο θα βρειτε στο προφιλ μου!!!

Paindelys
03-04-2013, 11:35
εγω εβαλα lumar total black πισω και ενδιαμεση σκιαση μπροστα, εχει σκουρινει πολυ αλλα δεν με ενδιαφερει ειναι πολυ prive για το παιδι και ο ηλιος ειναι επιτελους ανεκτος οταν σε χτυπαει στο πλαι.

STRATOS PIRAEUS
03-04-2013, 21:53
Εγω πάντως προβλημα με ορατοτητα θεωρω ότι δεν έχω....βεβαια μπορει οπως αναφέρει κ ο nasos να είναι θέμα συνηθειας επειδη σ ολα τα αυτοκινητα μου είχα πάντα μεμβρανες!!!
Επειδη κάπου διαβασα για κτεο κτλ...στο παρ μπριζ δε μπαινει μεβρανη παρά μονο UV διαφανη κ πάλι απ ότι μου είπαν με επιφυλαξη πλεον!!Για πλαινα κ πισω δεν υπαρχει θέμα, εφοσον παιρνεις χαρτι απ τον εγκαταστατη!!!
Παντρως γενικα αυτό που μου ειπαν διαφοροι εγκαταστατες είναι ότι επειδη το τουτου μας έχει μικρα παραθυρα αποφέυγουν τις πολυ σκουρες γιατι αλλιως σκοτεινιαζει πολυ...!!
Αυτα!
Ελπιζω να βοηθησα!!

Υ.Γ. 2 φωτο θα βρειτε στο προφιλ μου!!!

μαλλον λαθος στα ειπανε φιλαρακι:19:

panos7
03-04-2013, 22:19
μαλλον λαθος στα ειπανε φιλαρακι:19:

Δηλαδη? ? ΓΙΑ πες γιατί μ ενδιαφέρει!

kalabill
03-04-2013, 23:14
Δηλαδη? ? ΓΙΑ πες γιατί μ ενδιαφέρει!

Παιδιά με τις μεμβράνες ισχύει το εξής : Μπροστά στο τζάμι απαγορεύεται ότι και να έχεις εκτός από διάφανη uv , στα εμπρός πλαινά επίσης απαγορεύονται όλα εκτός διάφανης UV, για τα πίσω επιτρέπονται μέχρι 40% σκίαση (Θέλουν 60% φωτοπερατότητα ). Όλα τα άλλα απαγορεύονται , αλλά επειδή ζούμε στην χώρα τη .... σωστή , στο κτεο προκειμένου να σε κάνουν πελάτη δεν σε κόβουν ( το πολύ αν είναι πολύ σκούρα άντε μία τυπική παρατήρηση ) . Αν τηρήσει όμως κάποιος το γράμμα του νόμου (που δεν γίνεται αυτό σήμερα ) έχει το δικαίωμα να σε γράψει και το πρόστιμο είναι 30,00€ για κάθε τζάμι .Ο νόμος αυτό βασίζεται πάνω στον αντιτρομοκρατικό νόμο . :yesnod:

STRATOS PIRAEUS
04-04-2013, 07:41
Παιδιά με τις μεμβράνες ισχύει το εξής : Μπροστά στο τζάμι απαγορεύεται ότι και να έχεις εκτός από διάφανη uv , στα εμπρός πλαινά επίσης απαγορεύονται όλα εκτός διάφανης UV, για τα πίσω επιτρέπονται μέχρι 40% σκίαση (Θέλουν 60% φωτοπερατότητα ). Όλα τα άλλα απαγορεύονται , αλλά επειδή ζούμε στην χώρα τη .... σωστή , στο κτεο προκειμένου να σε κάνουν πελάτη δεν σε κόβουν ( το πολύ αν είναι πολύ σκούρα άντε μία τυπική παρατήρηση ) . Αν τηρήσει όμως κάποιος το γράμμα του νόμου (που δεν γίνεται αυτό σήμερα ) έχει το δικαίωμα να σε γράψει και το πρόστιμο είναι 30,00€ για κάθε τζάμι .Ο νόμος αυτό βασίζεται πάνω στον αντιτρομοκρατικό νόμο . :yesnod:

Βασιλαρα τα ειπες ολα δεν εχω να προσθεσω τιποτα :patriot:

nasos106
04-04-2013, 10:52
Βασιλαρα τα ειπες ολα δεν εχω να προσθεσω τιποτα :patriot:

Συμφωνω.:yesnod:

panos7
04-04-2013, 11:28
Ωραιος!! Για να ξερουμε τι μας γινεται επιτελους!!

JBK
21-04-2013, 17:21
Το εμπρός τζάμι είναι και επικίνδυνο να το έχει κανείς ειδικότερα το βράδυ μπορείς και να μπερδεύσεις την απόσταση...Έχω βάλει και εγώ στα πλαϊνά και πίσω...Άλλη φάση...!!!

unforgiven
15-05-2013, 00:03
Στα Goldendeals έχουν προσφορά τις 3Μ στα 99€.
http://www.goldendeals.gr/deals/athens/99-mebranes-3m
Τι λέτε;

kalabill
15-05-2013, 06:52
Στα Goldendeals έχουν προσφορά τις 3Μ στα 99€.
http://www.goldendeals.gr/deals/athens/99-mebranes-3m
Τι λέτε;

Εγώ θα προτιμούσα Lumar αλλά ή τιμή είναι πάρα πολύ καλή (αρκεί να περιλαμβάνει όλα τα παράθυρα πλην του μπροστινού φυσικά ) .
Τα έβαλε η αδελφή μου στο punto . Καλή δουλειά τις έκαναν (λόγω τιμής το αναφέρω) .Λίγο στην απόχρωση με χάλασε .
Η επιλογή δική σου !!!!:yesnod:

unforgiven
15-05-2013, 08:49
Εγώ θα προτιμούσα Lumar αλλά ή τιμή είναι πάρα πολύ καλή (αρκεί να περιλαμβάνει όλα τα παράθυρα πλην του μπροστινού φυσικά ) .
Τα έβαλε η αδελφή μου στο punto . Καλή δουλειά τις έκαναν (λόγω τιμής το αναφέρω) .Λίγο στην απόχρωση με χάλασε .
Η επιλογή δική σου !!!!:yesnod:
Ναι, λόγω τιμής τις σκέφτομαι, μιας και οι 3Μ θεωρούνται ποιοτικές, απ όσο ξέρω τουλάχιστον.
Η τιμή περιλαμβάνει όλα τα παράθυρα, εκτός φυσικά από το παρ μπριζ και έχεις επιλογές ανάμεσα σε ανοιχτές, μέτριες και σκούρες.
Τις σκούρες τις απορρίπτω. Ανάμεσα στις άλλες δύο πρέπει να δω. Φοβάμαι μήπως οι ανοιχτές δεν κάνουν δουλειά.

kalabill
15-05-2013, 20:38
Ναι, λόγω τιμής τις σκέφτομαι, μιας και οι 3Μ θεωρούνται ποιοτικές, απ όσο ξέρω τουλάχιστον.
Η τιμή περιλαμβάνει όλα τα παράθυρα, εκτός φυσικά από το παρ μπριζ και έχεις επιλογές ανάμεσα σε ανοιχτές, μέτριες και σκούρες.
Τις σκούρες τις απορρίπτω. Ανάμεσα στις άλλες δύο πρέπει να δω. Φοβάμαι μήπως οι ανοιχτές δεν κάνουν δουλειά.

Φίλε Βασίλη όλες έχουν UV προστασία . Οι 3Μ όντως είναι πολύ ποιοτικές . Γνώμη μου βάλε τις μέτριες . (παίζει ρόλο όμως και τι απόχρωση σαλόνι έχεις και φυσικά τι χρώμα είναι το αμάξι για να δείχνει όμορφο )
Άντε καλή τοποθέτηση !!!!!:seeya:

Xalara
16-05-2013, 10:33
Ψηφίζω κ εγώ μέτριες σαν τον Βασίλη! Εγώ έβαλα της llumar titanium και μου φαίνονται ανοιχτές.. Ή να το πω καλύτερα, θα του πήγαινε ένα κλικ πιο σκούρες.. Υπόψιν πέρα της διαφοράς μέσα στην καμπίνα, το δικό μου είναι άσπρο κ κάνει ωραία αντίθεση

kalabill
16-05-2013, 11:15
Ψηφίζω κ εγώ μέτριες σαν τον Βασίλη! Εγώ έβαλα της llumar titanium και μου φαίνονται ανοιχτές.. Ή να το πω καλύτερα, θα του πήγαινε ένα κλικ πιο σκούρες.. Υπόψιν πέρα της διαφοράς μέσα στην καμπίνα, το δικό μου είναι άσπρο κ κάνει ωραία αντίθεση

Φιλαράκο και εγώ τις ίδιες έχω llumar titanium.
Συμφωνώ μαζί σου, απλά ο Βασίλης έχει προτέρημα την τιμή που στις μέρες μας είναι αρκετά υπολογίσιμη . :seeya:

Προχώρα Βασίλη !!!!!!!! :yesnod:

Xalara
16-05-2013, 13:06
Δεν αντιλέω! Κ φυσικά να τις βάλει σε αυτή την τιμή! Απλά μην βάλει πολύ ανοιχτές κ το μετανιώσει

unforgiven
16-05-2013, 13:31
Δεν αντιλέω! Κ φυσικά να τις βάλει σε αυτή την τιμή! Απλά μην βάλει πολύ ανοιχτές κ το μετανιώσει

Το πήρα το κουπόνι. Μάλλον θα πάω για μεσαίες, νομίζω πως θα ταιριάζουν στο αυτοκίνητό μου που είναι γκρι.

kalabill
16-05-2013, 14:12
Το πήρα το κουπόνι. Μάλλον θα πάω για μεσαίες, νομίζω πως θα ταιριάζουν στο αυτοκίνητό μου που είναι γκρι.

Billy SUPER θα είναι .......καλοφόρετες :driving:

Επειδή είχα πριν το astraki σε γκρι σου λέω ότι θα του πάνε τρέλα !!!!!!!!!
Οι μέτριες θα σε βοηθάνε και στα νυκτερινά παρκαρίσματα :yesnod:

EVANGELOS
18-05-2013, 23:51
Παιδιά δεν ξέρω εάν το έχει αναφέρει κανείς σε προηγούμενο post αλλά η carglass έχει 40% έκπτωση για τις μεμβρανες MADICO με εγγύηση lifetime τόσο για τις μεμβρανες όσο και για την τοποθέτηση. Αξίζει να πάρετε μια προσφορά. Για τις 3Μ είχα δει ότι υπήρχαν προσφορές αλλά για τις μεμβρανες με περιορισμένη εγγύηση, νομίζω 6 χρόνια. υπάρχουν και οι άλλες με εγγύηση lifetime, οπότε να είστε προσεκτικοί στην επιλογή.

Xalara
19-05-2013, 11:35
Η carglass δεν ξέρω αν περνάει στα μπροστινά παράθυρα.. Οδηγού κ συνοδηγού. Δείτε το κ αυτό γιατί εγώ παραλίγο να την πατήσω

EVANGELOS
19-05-2013, 16:27
Στα μπροστινα παράθυρα βάζει μόνο τις νόμιμες, όχι πιο σκουρες, τους ρώτησα.

unforgiven
26-05-2013, 21:05
Τελικά πήρα την προσφορά των 99 ευρώ για μεμβράνες της 3Μ. Η προσφορά αφορούσε τις Fx-st με τρία χρόνια εγγύηση. Προτίμησα να δώσω αλλά 60 ευρώ για να πάρω την μεγαλύτερη σειρά cs. Έβαλα τις πιο σκούρες.
Από έξω προς τα μέσα το σαλόνι, που είναι μπεζ, ίσα που φαίνεται. Δεν θυμίζει έμπορο ναρκωτικών ή απαγωγεα όπως φοβόμουν. Από μέσα προς τα έξω η ορατότητα είναι μια χαρά. Θέλει λίγη προσοχή τη νύχτα με τους ηλεκτροχρωματικούς καθρέφτες στο σκούρο. Αλλά δεν το λες και πρόβλημα...

Cursed
10-06-2013, 18:57
Πρόσφατα πέρασα στην AUTOGLASS (πασίγνωστη στους Θεσσαλονικείς) ASWF PERFORMER 30% ΜΑΥΡΕΣ... και μπορώ να πώ ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος και από την δουλιά τους και από την απόδοση σαν προιόν. 140ευρω, βεβαίωση ΚΤΕΟ και lifetime εγγύηση.

Γενικά με τις μεμβράνες θέλει να προσέχουμε το βράδυ γιατί δεν βλέπουμε την έντονη αντανάκλαση από τα φώτα των πίσω οχημάτων (σε κανέναν από τους τρεις καθρέπτες) οπότε και για να καταλάβουμε αν έχουμε κανέναν από πίσω πρέπει να δούμε και "δεύτερη φορά" που λέει ο λόγος. Και στην αρχή για κάποιον που χρησιμοποιεί μεμβράνες είναι η λίγο περίεργη αίσθηση στην βροχή. Στην αρχή αισθανόμουν οτι δε βλέπω. Αλλά είναι θέμα συνήθειας όλα. Τώρα ας πούμε αν μπω σε αυτοκίνητο χωρίς μεβράνες καταπιέζομαι...:)

rouvasi
07-08-2013, 10:56
Καλημέρα και καλώς σας βρήκα,

Πριν από μία εβδομάδα πέρασα και εγώ τις ASWF 30% μέσω προσφοράς 99€ στο Ίλιον με εγγύηση εφ' όρου ζωής και αυτοκόλλητο για το Κτέο.

kalabill
08-08-2013, 07:42

Πριν από μία εβδομάδα πέρασα και εγώ τις ASWF 30% μέσω προσφοράς 99€ στο Ίλιον με εγγύηση εφ' όρου ζωής και αυτοκόλλητο για το Κτέο.

καλοφόρετες και καλοτάξιδες !!!!!!!!

mitsakos99
03-12-2013, 16:01

Πριν από μία εβδομάδα πέρασα και εγώ τις 3Μ CS-5 στην Καλλιθέα με εγγύηση εφ' όρου ζωής και αυτοκόλλητο για το Κτέο.

STRATOS PIRAEUS
03-12-2013, 20:16
Καλοριζικες απο τα καλυτερα αξεσουαρ του μπαινει στο αυτοκινητο για εμενα

mitsakos99
03-12-2013, 20:21
Καλοριζικες απο τα καλυτερα αξεσουαρ του μπαινει στο αυτοκινητο για εμενα

να σαι καλα...

kyrtzan
03-12-2013, 20:58
Καλορίζικες...Εγώ από LLUMAR στον Κηφισσό δεν έμεινα ευχαριστημένος από τη δουλειά τους.Θα μπορούσαν να έκαναν καλύτερη δουλειά.Βέβαια δεν έχω πάει από εκεί να δω τι θα μου πουν.

STRATOS PIRAEUS
03-12-2013, 21:02
Καλορίζικες...Εγώ από LLUMAR στον Κηφισσό δεν έμεινα ευχαριστημένος από τη δουλειά τους.Θα μπορούσαν να έκαναν καλύτερη δουλειά.Βέβαια δεν έχω πάει από εκεί να δω τι θα μου πουν.

και εγω απο εκει΄τις εβαλα αλλα η δουλεια τους ειναι πολυ καλη δεν εχω κανενα προβλημα
κανε μια βολτα απο το μαγαζι οσο ειναι καιρος :yesnod:

kyrtzan
03-12-2013, 21:40
και εγω απο εκει΄τις εβαλα αλλα η δουλεια τους ειναι πολυ καλη δεν εχω κανενα προβλημα

Με ξενέρωσαν λιγάκι και μάλλον με την πρώτη ευκαιρία θα πάω για 3Μ στο Κερατσίνι, όπου είχα βάλει στο προηγούμενο αυτοκίνητο και είχα μείνει ευχαριστημένος.Είπα για αλλαγή να βάλω LLUMAR και την πάτησα.Ίδωμεν...

kyrtzan
03-12-2013, 21:43

Μπορεί να βρεθούμε μέσω pm αν μπορείς, να δω τις δικές σου και να συγκρίνω...ευχαριστώ.

STRATOS PIRAEUS
03-12-2013, 21:46
Μπορεί να βρεθούμε μέσω pm αν μπορείς, να δω τις δικές σου και να συγκρίνω...ευχαριστώ.

θα τα πουμε το Σαββατο στην φωτογραφησει η αργοτερα στο καφε

kyrtzan
03-12-2013, 21:51
Αν μπορέσω να έρθω θα τα πούμε...ευχαριστώ.

KOYRKOYBINIS
22-12-2013, 09:41
Εβαλα llumar titanium και το αποτελεσμα ηταν πολυ ωραιο και καλαισθητο ΑΛΛΑ:

1. Την επομενη της τοποθετησης αλλαξα τις δυο μπροστινες γιατι κατα την τοποθετηση ειχαν γρατζουνιες στο τριγωνακι του καθρεπτη και στο σημειο της ασφαλειας της πορτας.

2.Απο μερους εταιριας δεν υπηρξε αντιδραση αφου το ειδαν και αυτοι οτι εγινε μαλ....ια.
Η απαντηση ηταν οτι επρεπε να βγουν οι ταπετσαριες διοτι το σημειο ηταν δυσκολο και η εφαρμοφη με την σπατουλα δυσκολη.Δεν εφερα αντιρρηση κι ετσι κι εγινε.Οταν ξηλωναν τις ταπετσαριες ο ιδρωτας ξεκινησε απ'το σβερκο και εφτασε στα οπισθια!!!
Ο ηχος απ'τα κλιπς που εβγαιναν με εκανε να νοιωθω πως με πυροβολουσαν με μυδραλιο.Μπηκαν οι καινουργιες και ολα καλα.
ΟΜΩΣ:Οταν εφτασα σπιτι παρατηρησα οτι οι νικελ χειρολαβες (οχι τα πομολα) της πορτας στο κατω σημειο που ευτυχως δεν φαινοταν ,ειχαν σημαδια και εξογκωματα απο το κατσαβιδι που μπηκε εκει προκειμενου να αφαιρεθει αυτο το κομματι και να υπαρχει προσβαση στις βιδες τις ταπετσαριας.Και στις δυο πορτες εγινε το ιδιο.Οταν λοιπον επιανες την χειρολαβη να κλεισεις την πορτα η αισθηση ηταν οτι το σημειο εκει ειχε ....αγκαθια!!!Φυσικα δεν ασχοληθηκα με την εταιρια κι ετσι πηγα σπιτι,πηρα τους ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΠΛΑΣΤΙΚΟΥΣ ΛΕΒΙΕΔΕΣ που υπαρχουν γι'αυτο το σκοπο και τους οποιους ειχα αγορασει πριν καιρο ,μιας και καταπιανομαι με τετοιες δουλειες πανω στο αυτοκινητο (οι οποιοι κοστιζουν μολις 20 ευρω και αντι για μενα θα επρεπε ΑΥΤΟΙ πρωτα ως επαγγελματιες να εχουν αγορασει στο μαγαζι τους!!!) και ξαναεβγαλα τα νικελ κομματια.Τα εφερα στα ισια τους με κοπιδια,ντουκοχαρτα κλπ κλπ και τα τοποθετησα εκ νεου,χωρις πλεον να καταλαβαινεις ή να βλεπεις κατι στην λαβη.
Επειδη καλο ειναι να προστατευει ο ενας τον αλλο εδω μεσα,δεν αφηνω ανωνυμο το καταστημα που πηγα.Ηταν η llumar στον Κηφισο,για τους οποιους παραδοξως εχω ακουσει καλα λογια απ'τους περισσοτερους εδω.
Αυτο που με εκνευριζει περισσοτερο ομως ειναι οτι αντιμετωπιζουν το αμαξι σου κρινοντας απ'την εξωτερικη εμφανιση.Και αυτο γιατι οταν τους το πηγα ηταν απλυτο απ'τις βροχες.Επομενως υπεθεσαν οτι ειμαι τσαπατσουλης ή οτι δεν ενδιαφερομαι και πολυ για το αμαξι.Αν τους το πηγαινα πλυμενο θα διαπιστωναν οτι πραγματικα δεν εχει σημαδι ουτε απο πετραδακι,ουτε την παραμικρη γρατσουνια.Εξαλλου ολη την ωρα βρισκεται στην πιλοτη,ποιος να το σημαδεψει εκει.Τεσ-πα,μην κουραζω αλλο,προσοχη οπου και να πατε ο,τι και να κανετε να ειστε απο πανω με το βουρδουλα!!!

Για τους ενδιαφερομενους ,οι λεβιεδες ειναι αυτοι:http://www.karaiskostools.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new1.tpl&product_id=3251&category_id=463&option=com_virtuemart&Itemid=64

jotri
22-12-2013, 11:25

1. Την επομενη της τοποθετησης αλλαξα τις δυο μπροστινες γιατι κατα την τοποθετηση ειχαν γρατζουνιες στο τριγωνακι του καθρεπτη και στο σημειο της ασφαλειας της πορτας.

2.Απο μερους εταιριας δεν υπηρξε αντιδραση αφου το ειδαν και αυτοι οτι εγινε μαλ....ια.
Η απαντηση ηταν οτι επρεπε να βγουν οι ταπετσαριες διοτι το σημειο ηταν δυσκολο και η εφαρμοφη με την σπατουλα δυσκολη.Δεν εφερα αντιρρηση κι ετσι κι εγινε.Οταν ξηλωναν τις ταπετσαριες ο ιδρωτας ξεκινησε απ'το σβερκο και εφτασε στα οπισθια!!!
Ο ηχος απ'τα κλιπς που εβγαιναν με εκανε να νοιωθω πως με πυροβολουσαν με μυδραλιο.Μπηκαν οι καινουργιες και ολα καλα.
ΟΜΩΣ:Οταν εφτασα σπιτι παρατηρησα οτι οι νικελ χειρολαβες (οχι τα πομολα) της πορτας στο κατω σημειο που ευτυχως δεν φαινοταν ,ειχαν σημαδια και εξογκωματα απο το κατσαβιδι που μπηκε εκει προκειμενου να αφαιρεθει αυτο το κομματι και να υπαρχει προσβαση στις βιδες τις ταπετσαριας.Και στις δυο πορτες εγινε το ιδιο.Οταν λοιπον επιανες την χειρολαβη να κλεισεις την πορτα η αισθηση ηταν οτι το σημειο εκει ειχε ....αγκαθια!!!Φυσικα δεν ασχοληθηκα με την εταιρια κι ετσι πηγα σπιτι,πηρα τους ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΠΛΑΣΤΙΚΟΥΣ ΛΕΒΙΕΔΕΣ που υπαρχουν γι'αυτο το σκοπο και τους οποιους ειχα αγορασει πριν καιρο ,μιας και καταπιανομαι με τετοιες δουλειες πανω στο αυτοκινητο (οι οποιοι κοστιζουν μολις 20 ευρω και αντι για μενα θα επρεπε ΑΥΤΟΙ πρωτα ως επαγγελματιες να εχουν αγορασει στο μαγαζι τους!!!) και ξαναεβγαλα τα νικελ κομματια.Τα εφερα στα ισια τους με κοπιδια,ντουκοχαρτα κλπ κλπ και τα τοποθετησα εκ νεου,χωρις πλεον να καταλαβαινεις ή να βλεπεις κατι στην λαβη.
Επειδη καλο ειναι να προστατευει ο ενας τον αλλο εδω μεσα,δεν αφηνω ανωνυμο το καταστημα που πηγα.Ηταν η llumar στον Κηφισο,για τους οποιους παραδοξως εχω ακουσει καλα λογια απ'τους περισσοτερους εδω.
Αυτο που με εκνευριζει περισσοτερο ομως ειναι οτι αντιμετωπιζουν το αμαξι σου κρινοντας απ'την εξωτερικη εμφανιση.Και αυτο γιατι οταν τους το πηγα ηταν απλυτο απ'τις βροχες.Επομενως υπεθεσαν οτι ειμαι τσαπατσουλης ή οτι δεν ενδιαφερομαι και πολυ για το αμαξι.Αν τους το πηγαινα πλυμενο θα διαπιστωναν οτι πραγματικα δεν εχει σημαδι ουτε απο πετραδακι,ουτε την παραμικρη γρατσουνια.Εξαλλου ολη την ωρα βρισκεται στην πιλοτη,ποιος να το σημαδεψει εκει.Τεσ-πα,μην κουραζω αλλο,προσοχη οπου και να πατε ο,τι και να κανετε να ειστε απο πανω με το βουρδουλα!!!

Για τους ενδιαφερομενους ,οι λεβιεδες ειναι αυτοι:http://www.karaiskostools.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new1.tpl&product_id=3251&category_id=463&option=com_virtuemart&Itemid=64

Μαζί σου Γιώργο....
Ετσι ξεχωρίζουν οι επαγγελματίες (που σέβονται τον πελάτη) απο τους ερασιτέχνες (που κοιτάνε να ξεζουμίξουν τον πελάτη, αδιαφορώντας)

και γω που τις έβαλα (llumar) σε no name καταστημα στη Ναυπακτο, με προσοχη και με πλαστικους λεβιέδες έβγαλαν τους καπλαμαδες, ακομα και ολα τα τζάμια και τοποθετησαν τις μεμβρανες με πληρη εφαρμογη και μετα στον ηλιο για κανα 2ωρο (μιλησαν και με αντιπροσωπεια, γιατι για να βγει τελειως το τζαμι, θελει εναν συγκεκριμενο τροπο να απελευθερωθει ενα κλιπς που το ασφαλίζει.. και συνηθως σπαει κ γαματα..)....ολα αυτα παρουσία μου..

ΥΓ: μου πήρε και 190€ (το 2009.....)

kalabill
22-12-2013, 13:49

Εγώ όλες τις μεμβράνες τις έχω βάλει στο συγκεκριμένο κατάστημα της llumar .Έχω βάλει σε 1 astra σε 2 panda σε 1 corsa και φυσικά στην αμαξάρα INSIGNIA !!!! Για να πω την αλήθεια δεν είχα κανένα από τα παραπάνω προβλήματα που αντιμετώπισε ο Γιώργος !!! ίσως ήταν τυχαίο , ίσως ο εγκαταστάτης γιατί εμένα σε κανένα αμάξι δεν ξήλωσαν πόρτες ,παράθυρα κτλ. τις έβαλαν όπως είναι χωρίς να πειράξουν το παραμικρό . Σε όλα ήμουν από πάνω τους και δεν ξήλωσαν τίποτα , τι να πω ίσως αλλάξανε τη μέθοδο και μάλλον δεν ξέρουν να το ξηλώνουν σωστά . Πάντως ένα είναι το γεγονός κανένας μάστορας δεν προσέχει το αμάξι μας καλύτερα από εμάς , αυτό είναι γεγονός !!!! Μεγάλη προσοχή όπως λέει και ο Γιώργος !!!! μην τους αφήνεται από τα μάτια σας και στο τέλος πριν φύγετε από το κάθε μαγαζί ελέγξτε προσεκτικά τη δουλεία τους .!!!

Υ.Σ. πάντως στον κολλητό μου που είχε audi όντως ξήλωσαν πόρτες .Δεν ξέρω με πια λογική τα κάνουν αυτά !!!!

jotri
22-12-2013, 13:57
Υ.Σ. πάντως στον κολλητό μου που είχε audi όντως ξήλωσαν πόρτες .Δεν ξέρω με πια λογική τα κάνουν αυτά !!!!

εγω ξερω βασιλη, αλλά ειναι τεχνικο θεμα και θα μας πάρει σελιδες να στο εξηγησω....χοντρικα λεω μονο οτι με τις μεμβρανες, οσα πιο πολλά ξηλώνεις τοσο πιο σίγουρες ειναι οτι δεν θα αρχισουν απο ακρες να ξηλώνονται...

kalabill
22-12-2013, 22:20
εγω ξερω βασιλη, αλλά ειναι τεχνικο θεμα και θα μας πάρει σελιδες να στο εξηγησω....χοντρικα λεω μονο οτι με τις μεμβρανες, οσα πιο πολλά ξηλώνεις τοσο πιο σίγουρες ειναι οτι δεν θα αρχισουν απο ακρες να ξηλώνονται...

Σωστό μου ακούγεται αυτό και μάλλον έτσι πρέπει να είναι , αλλά τουλάχιστον σε μένα μέχρι τώρα 13 χρόνια στο astra 8 στο panda κ.τ.λ. ευτυχώς δεν έχω ακόμη το παραμικρό πρόβλημα . Πάντως άσχετα με όλα τα παραπάνω που είπαμε πιστεύω ότι το συγκεκριμένο κατάστημα έχει επαγγελματισμό ή τουλάχιστον είχε μέχρι τον 3/2011 που έβαλα εγώ τις τελευταίες στο insignia !!!!!

kyrtzan
31-12-2013, 15:54

Επειδή ήμουν μάλλον ευγενικός με τα παραπάνω μηνύματά μου, λέω να το συνεχίσω με τον τρόπο του φίλου Γιώργου. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.Εμένα αν με ρωτήσει κάποιος για το συγκεκριμένο κατάστημα, θα τον αποτρέψω!Οι μεμβράνες στο μάτι το δικό μου είναι πρόχειρα τοποθετημένες, για να μην πω τσαπατσούλικα.Οι μπροστινές έχουν χαρακιές, ενώ τα κοψίματα είναι ανόμοια μεταξύ τους.Ακόμη και το αυτοκόλητο μρ το λογότυπο της LLUMAR στα πίσω τζάμια είναι στραβά κολημμένα.Επίσης, μου φαίνεται ότι σε μερικά σημεία έχει μικρά φουσκοματάκια, τα οποία μάλλον οφείλονται στην κακή τοποθέτηση.Αυτά τα λίγα λοιπόν, ομοιοπαθείς με το Γιώργο...

...και για να μην πει κανείς ότι με πέρασαν για τσαπατσούλη οι ΄΄επαγγελματίες΄΄ του καταστήματος, λέω ότι το αμάξι ήταν πεντακάθαρο και γυαλισμένο...

dimpilot
01-01-2014, 23:06
Ασε αυτοι στον κηφισο ειναι για πολλαις κλωτσιες ειχα βαλει και εγω τιτανιουμ και οταν πηγα σπιτι οι δυο μπρωστα ειχαν σε μερικα σημεια σταγονιδια τους το ειπα και μου ειπαν να παω για αλλαγη αλλα επειδη ειδα οτι ηταν φοβεροι μαστοροι ειπα να το αφησω ετσι για να μην κανουν καμια αλλη μεγαλυτερη ζημια

pan
02-01-2014, 12:39
Ασε αυτοι στον κηφισο ειναι για πολλαις κλωτσιες ειχα βαλει και εγω τιτανιουμ και οταν πηγα σπιτι οι δυο μπρωστα ειχαν σε μερικα σημεια σταγονιδια τους το ειπα και μου ειπαν να παω για αλλαγη αλλα επειδη ειδα οτι ηταν φοβεροι μαστοροι ειπα να το αφησω ετσι για να μην κανουν καμια αλλη μεγαλυτερη ζημια

Και στο δικο μου τα ιδια εχουν κανει αλλα ευτυχώς μονο στου οδηγου το τζαμι εχει μεσα σταγονίδια και το αφησα ετσι !!!!!!!!!!!!!

thomas180
03-01-2014, 22:49
Γνωριζει καποιος καποιο καλο συνεργειο θεσ/νικη για να περασω στο αυτοκινητο μεμβρανες??

Paindelys
08-01-2014, 23:39
LumMar Καλλιθέα Οδός Θησέως

margarito1
15-01-2014, 22:41
Γνωριζει καποιος καποιο καλο συνεργειο θεσ/νικη για να περασω στο αυτοκινητο μεμβρανες??Filmorama Αλμυράς Γιώργος,Βουλγαροκτόνου 32-Καλοχωρι, Τηλ. 2310755161.www.filorama.gr.Είναι κοντα στον Δενδροπόταμο.Τις εχω από τις 27/5/2011 μάρκα ASWF και κανένα πρόβλημα και σε πολύ καλή τιμή 100 ευρώ μονό.

Thanassisg
05-03-2014, 21:12
Καλησπερα σας! Γνωριζει καποιος αν υπαρχει καταστημα 3Μ για μεμβρανες στην περιοχη Ν. σμυρνη, Π. φαληρο, καλλιθεα??? και βεβαια αν εχει καπιος εμπειρια απο τοποθετηση 3Μ γιατι για τις Lummar διαβασα πολλα παραπονα... ευχαριστω εκ των προτερω για τη βοηθεια... Θανασης

stefan1
06-03-2014, 19:49
Καλησπερα σας! Γνωριζει καποιος αν υπαρχει καταστημα 3Μ για μεμβρανες στην περιοχη Ν. σμυρνη, Π. φαληρο, καλλιθεα??? και βεβαια αν εχει καπιος εμπειρια απο τοποθετηση 3Μ γιατι για τις Lummar διαβασα πολλα παραπονα... ευχαριστω εκ των προτερω για τη βοηθεια... Θανασης
Καλησπέρα...Στην Καλλιθέα έχει στην Λαγουμζτη τον "Νικήτα" αν δεν κάνω λάθος που είναι καλός απ οτι έχω ακούσει..

rolexakias
06-03-2014, 20:08
Καλός είναι εκεί είχα βάλει στο αστρα μου...κανένα απολύτως πρόβλημα 10 και χρόνια

Thanassisg
06-03-2014, 20:12
Σας ευχαριστω πολυ το εχω δει το μαγαζι στην παντειο θα περασω να δουμε τι θα πει για τιμη