PDA

View Full Version : Γειά σας και καλώς σας βρήκα

Σελίδες : [1] 2

stelios_insignia
28-08-2009, 14:12
Είμαι ο Στέλιος κατοχος (ευχομαι οχι για πολυ ακομα) ενος octavia5.εδω και λιγες μερες κεραυνοβολος ερωτας με εχει χτυπησει με το isignia.μεχρι στιγμης εχω ζυγισει τα πραγματα και εχω παρει την αποφαση να τσιμπησω το οχημα,ειναι φοβερο και να φαναστειτε οτι το εχω δει μονο στο δρομο και σε φωτο.μεχρι στιγμης δεν εχω παει σε αντιπροσωπεια.με τη βοηθεια ομως του site της εταιριας εχω καταληξει στην εκδοση-κινητηρα-εξοπλισμο.θελω απο εσας,και οσους ειναι απο αθηνα να μου πουν 2-3 αντιπροσωπειες που κανουν τις καλυτερες προσφορες-εκπτωσεις.διοτι σκοπο ειχα να τις γυρισω ολες.....αλλα θα ειναι κατι το κουραστικο,και θα μου φαει και πολυ χρονο.

Παραθετω το μοντελο που εχω σχηματισει με το μυαλο μου:
insignia 2.0T 4x4 cosmo τετραθυρο
+flexride
+tpms
+ηλιοροφη
+δερμα sienna
+τιμονι opc
+κοτσαδορος
+park pilot
+μεταλλικο χρωμα
+ζαντες 20"
+navi pack 1

gkapou
28-08-2009, 14:18
καλως ηρθες στο club ο δικος μου μπορει να σου κανει περιπου εως 1600 μειον

stelios_insignia
28-08-2009, 14:21
υπαρχει δυνατοτητα να μου πεις για ποιον μιλας???εαν δεν γινετε δημοσια μεσα στο forum(λογο διαφημισης κτλ) εστω με ενα pm.σ΄ευχαριστω

gkapou
28-08-2009, 14:25
οχι με αυτο τον τροπο
ψαξε πρωτα να δεις τι παιζει και αν το νουμερο που σου ειπα ειναι καλο πας εκει και το κλεινεις...

Kosutasu
28-08-2009, 14:25
Είμαι ο Στέλιος κατοχος (ευχομαι οχι για πολυ ακομα) ενος octavia5.εδω και λιγες μερες κεραυνοβολος ερωτας με εχει χτυπησει με το isignia.μεχρι στιγμης εχω ζυγισει τα πραγματα και εχω παρει την αποφαση να τσιμπησω το οχημα,ειναι φοβερο και να φαναστειτε οτι το εχω δει μονο στο δρομο και σε φωτο.μεχρι στιγμης δεν εχω παει σε αντιπροσωπεια.με τη βοηθεια ομως του site της εταιριας εχω καταληξει στην εκδοση-κινητηρα-εξοπλισμο.θελω απο εσας,και οσους ειναι απο αθηνα να μου πουν 2-3 αντιπροσωπειες που κανουν τις καλυτερες προσφορες-εκπτωσεις.διοτι σκοπο ειχα να τις γυρισω ολες.....αλλα θα ειναι κατι το κουραστικο,και θα μου φαει και πολυ χρονο.

+flexride
+tpms
+ηλιοροφη
+δερμα sienna
+τιμονι opc
+κοτσαδορος
+park pilot
+μεταλλικο χρωμα
+ζαντες 20"
+navi pack 1

Καλώς ήρθες!!! Ωραίο το configuration, αν και εγώ ίσως έκανα κάποιες διαφορετικές επιλογές (αλλά αυτό δεν είναι το point γιατί όλοι μας έχουμε διαφορετικές προτιμήσεις). Μία ερώτηση όμως (γιατί έχω δει και άλλους να το κάνουν). Γιατί Cosmo με Flexride και όχι Sport με πράγματα που έχει η Cosmo;

καλως ηρθες στο club ο δικος μου μπορει να σου κανει περιπου εως 1600 μειον

Επομένως εμένα που μου έκαναν το "φοβερό" να μου κόψουν €1000....λόγω ομίλου...........

stelios_insignia
28-08-2009, 14:33
επιλεγω cosmo διοτι το sport το μοναδικο παραπανω που εχει το sport ειναι το flexride.δεν εχει π.χ. 2ζωνικο κλιματισμο,αρα θα το πληρωσω για να το βαλω,επισης καποιες διακοσμησεις χρωμιου που τις θελω,ασε που το ονομα μου καθεται καπως,sport σε σχεδον 50αρι δεν λεει και τοσο.ενω cosmo:D:D:D.......αν το εβγαζε και σε εκδοση καπι ισως το προτιμουσα...:D

Kosutasu
28-08-2009, 14:36
επιλεγω cosmo διοτι το sport το μοναδικο παραπανω που εχει το sport ειναι το flexride.δεν εχει π.χ. 2ζωνικο κλιματισμο,αρα θα το πληρωσω για να το βαλω,επισης καποιες διακοσμησεις χρωμιου που τις θελω,ασε που το ονομα μου καθεται καπως,sport σε σχεδον 50αρι δεν λεει και τοσο.ενω cosmo:D:D:D.......αν το εβγαζε και σε εκδοση καπι ισως το προτιμουσα...:D

xaxa τι να πω και εγώ που πήρα το θεριό σε αυτήν την ηλικία;;; Αλλά το γούσταρα το άτιμο :D

stelios_insignia
28-08-2009, 14:41
εχει sport χαρακτηρα το insignia και πιστευω πως και ατομα απο 25 και πανω(που οριμαζει το μυαλο),αρχιζουν και σκεφτονται για οικογενειακα μοντελα.εγω δεν το θελω γιατι θα μετακινω πολλα ατομα,μονος με την γυναικα μου,οι 2 κανακαρηδες μεγαλωσανε και πηρανε δικα τους.απλα δεν μπορω να σκεφτω τον εαυτο μου να οδηγαει hatchback.εδω ο μικρος ο γιος που εχει το eos μου το δινει καμια φορα και ντρεπομαι να κυκλοφορησω.....θα λενε που παει το πουρο με το καμπριο...

HarrisK
28-08-2009, 14:44

εχει ομως κ μεταβλητη υποβοηση τιμονιου,πολυ σημαντικο πιστεψε με.

HarrisK
28-08-2009, 14:49

50ρης με 220 αλογα κ 4Χ4 το.......σπορτ σε πειραξε????:D:D:D

stelios_insignia
28-08-2009, 14:51
το 2.0T 4x4 οσο και περιεργο αν ακουγεται το παιρνω υποχρεωτικα λογο οτι ρυμουλκω τροχοσπιτο και ο μεγαλος μου γιος ετοιμαζεται για την αγορα φουσκωτου.το 1.6T που θα επελεγα κανονικα δεν με καλυπτει σε ελκτικη ικανοτητα

stelios_insignia
28-08-2009, 14:53

οταν λες μεταβλητη υποβοηθηση τιμονιου???επιλεγεις την αποκριση κτλ???δεν μπαινει σαν εξτρα στο cosmo?

stanfromgreece
28-08-2009, 14:54
οταν λες μεταβλητη υποβοηθηση τιμονιου???επιλεγεις την αποκριση κτλ???δεν μπαινει σαν εξτρα στο cosmo?

Δεν την επιλέγεις εσύ,απλά όσο αυξάνεται η ταχύτητα που κινείται το αυτοκίνητο τόσο πιο "βαρύ" γίνεται σε αίσθηση το τιμόνι :D
(και εγώ το Cosmo πάντως πήρα :D)

stelios_insignia
28-08-2009, 14:56
Δεν την επιλέγεις εσύ,απλά όσο αυξάνεται η ταχύτητα που κινείται το αυτοκίνητο τόσο πιο "βαρύ" γίνεται σε αίσθηση το τιμόνι :D

αρα ειναι κατι που μπαινει στο sport και μονο,με ζωσανε τα φιδια τωρα:confused::confused::confused:

HarrisK
28-08-2009, 15:05

Με προλαβες "γρηγορε" ΣΤΑΜΑΤΗ.

HarrisK
28-08-2009, 15:07
αρα ειναι κατι που μπαινει στο sport και μονο,με ζωσανε τα φιδια τωρα:confused::confused::confused:

Αυτο ειναι το καλο του να εισαι ....σπορτ.

stelios_insignia
28-08-2009, 15:11
λετε οτι αυτο θα με βοηθησει πολυ εφοσον εχω ενα δυνατο αυτοκινητο???γιατι εαν δεν παιζει και τοσο σημαντικο ρολο δεν νομιζω πως ειναι απαραιτητο.

stelios_insignia
28-08-2009, 15:14
λοιπον κυριοι επειδη τωρα μου τη βαρεσε φευγω προς Δρόμων(ειναι η κοντινοτερη)....(πρωτα θα περασω μια βοτα απο την κουζινα γιατι μου μυρισε κεικ),για να λυσω καθε απορια,να μαθω και ποσο ακριβος παει το μαλλι και επανερχομαι ανανεωμενος(ελπιζω και κατα καμποσα ευρω φτωχοτερος).

HarrisK
28-08-2009, 15:15
λετε οτι αυτο θα με βοηθησει πολυ εφοσον εχω ενα δυνατο αυτοκινητο???γιατι εαν δεν παιζει και τοσο σημαντικο ρολο δεν νομιζω πως ειναι απαραιτητο.

Εξαρταται πως το "πας" το δυνατο αυτοκινητο.Σε μεγαλες ταχυτητες ενα βαρυτερο τιμονι ειναι σημαντικη διαφορα.

btcc
28-08-2009, 15:20
(ελπιζω και κατα καμποσα ευρω φτωχοτερος).

Με αυτα τα καμποσα ευρω φτωχοτερος ομως θα φενεσε καμποσα ευρω πλουσιοτερος . Μιας και θα παρεις ενα αμαξι μεγαλυτερης αξιας ;)

valtrig
28-08-2009, 16:09

Το configuration που έφτιαξε ο Στέλιος περιλαμβάνει και Flexride, άρα και μεταβλητή ηλεκτροϋδραυλική υποβοήθηση στο τιμόνι (σύμφωνα με την Opel πάνε πακέτο). Όταν ψαχνόμουν και εγώ για το ποιο να αγοράσω, είδα ότι τα εξτρά του Cosmo σε σχέση με το Sport ήταν σχεδόν όσο κόστιζε το Flexride, οπότε αν τα έβαζα έβγαιναν στα ίδια λεφτά και η μόνη διαφοροποίηση ήταν ότι το Cosmo είχε χρωμιωμένα χερούλια στις πόρτες ενώ το Sport είχε σπορ πεντάλ/τιμόνι και ήταν πιο χαμηλό, οπότε πήρα το Sport γιατί μου ταίριαζε πιο πολύ αισθητικά και έβαλα μόνο τα extra που με ενδιέφεραν.

ziggy
28-08-2009, 17:20
Welcome to the Insignia club...

mc_tolis
28-08-2009, 17:33

+flexride
+tpms
+ηλιοροφη
+δερμα sienna
+τιμονι opc
+κοτσαδορος
+park pilot
+μεταλλικο χρωμα
+ζαντες 20"
+navi pack 1

ολα αυτα, δημιουργουν ενα φανταστικο αμαξι. ο κοτσαδορος ομως προς τι...; κριμα ειναι.

stanfromgreece
28-08-2009, 17:33
Αφού το λέει ο άνθρωπος : Θα τραβάει σκάφος! Τί να κάνει; :p

stelios_insignia
28-08-2009, 17:43
ολα αυτα, δημιουργουν ενα φανταστικο αμαξι. ο κοτσαδορος ομως προς τι...; κριμα ειναι.

σωστα αναρωτηθηκες,χαλαει την εικονα(ευτυχως ειναι αφαιρουμενος),αλλα οπως ειπα θελω να ρυμουλκω διαφορα.αυτος ειναι και ο λογος που θα σκασω συνολικα 6500 παραπανω για να παρω το 2.0Τ 4x4 αντι για το 1.6Τ.

stelios_insignia
28-08-2009, 17:46
μολις γυρισα απο Δρόμων.με εξυπηρετησε ενα νεαρο παλικαρι,πολυ καλο στη δουλεια του.το αυτοκινητο απο κοντα ειναι απιστευτο.μου ετρεχαν τα σαλια κυριολεκτικα.η τιμουλα του μαζι με την προσφορα που μου εκαναν(μετα απο παζαρια) ηταν 40000 ακριβος με δυνατοτητα εαν θελω ενα πολυ καλο διακανονισμο, με χαμηλο επιτοκιο.
να αναφερω την εκπτωση της ταξης των 1350ευρω,ειναι καλη,πως το βλεπετε?

ziggy
28-08-2009, 17:47
σωστα αναρωτηθηκες,χαλαει την εικονα(ευτυχως ειναι αφαιρουμενος),αλλα οπως ειπα θελω να ρυμουλκω διαφορα.αυτος ειναι και ο λογος που θα σκασω συνολικα 6500 παραπανω για να παρω το 2.0Τ 4x4 αντι για το 1.6Τ.

Τί υπονοείς ότι το 1.6Τ δεν τραβάει; "Δέψε" μια βάρκα και σανίδωσέτο να δεις που θα φύγεις εσύ και θα μείνει η βάρκα πίσω... :D:D:D

mc_tolis
28-08-2009, 17:50
Τί υπονοείς ότι το 1.6Τ δεν τραβάει; "Δέψε" μια βάρκα και σανίδωσέτο να δεις που θα φύγεις εσύ και θα μείνει η βάρκα πίσω... :D:D:D

+1

:patrick:gioupi2

stelios_insignia
28-08-2009, 17:58
+1

:patrick:gioupi2

υπαρχει μια διαφορα της ταξης των 300 κιλων στο θεμα ελκτικης ικανοτητας απο το ενα μοντελο στο αλλο.οταν μιλαμε για βαρκα και εισαι σε γλυστρα και πας να βγεις με 1500 κιλα πισω σου και εισαι στο οριο,μετα απο καποιες φορες σιγουρα θα προκαλεσεις ζημια στο δισκο πλατο,ασε που θα ζοριζεται το μοτερ(για να μην παμε στο εσχατο και σπανιο αλλα οχι αδυνατο να σε παει καροτσακι πισω).ενω αν εχεις ενα περιθωριο 300 κιλων,συν την τετρακινηση που παιζει τεραστιο ρολο στην ρυμουλκηση(ιδικα κατα την εκινηση),πας ανετα.μιλαω εκ πηρας γιατι οδηγαω με ρυμουλκο 25 χρονια τωρα.Εαν καποτε χρειαστει να τραβηξετε κατι να αφηνετε παντα ενα περιθωριο τουλαχιστον 200 κιλα.

stanfromgreece
28-08-2009, 18:07
υπαρχει μια διαφορα της ταξης των 300 κιλων στο θεμα ελκτικης ικανοτητας απο το ενα μοντελο στο αλλο.οταν μιλαμε για βαρκα και εισαι σε γλυστρα και πας να βγεις με 1500 κιλα πισω σου και εισαι στο οριο,μετα απο καποιες φορες σιγουρα θα προκαλεσεις ζημια στο δισκο πλατο,ασε που θα ζοριζεται το μοτερ(για να μην παμε στο εσχατο και σπανιο αλλα οχι αδυνατο να σε παει καροτσακι πισω).ενω αν εχεις ενα περιθωριο 300 κιλων,συν την τετρακινηση που παιζει τεραστιο ρολο στην ρυμουλκηση(ιδικα κατα την εκινηση),πας ανετα.μιλαω εκ πηρας γιατι οδηγαω με ρυμουλκο 25 χρονια τωρα.Εαν καποτε χρειαστει να τραβηξετε κατι να αφηνετε παντα ενα περιθωριο τουλαχιστον 200 κιλα.

+1000

Sad13
28-08-2009, 18:08
Καλή η προσφορά, ζήτα και κάνα δωράκι, (κουκούλα, bluetooth, συναγερμό, αυτά παίζουν), τόσα λεφτά θα τους δώσεις! Οι 20άρες δεν είναι λίγο υπερβολή; Τις χρειάζεσε;
Περί ορέξεως βέβαια!
Καλώς μας βρήκες!!!:D

stelios_insignia
28-08-2009, 18:16
Καλή η προσφορά, ζήτα και κάνα δωράκι, (κουκούλα, bluetooth, συναγερμό, αυτά παίζουν), τόσα λεφτά θα τους δώσεις! Οι 20άρες δεν είναι λίγο υπερβολή; Τις χρειάζεσε;
Περί ορέξεως βέβαια!
Καλώς μας βρήκες!!!:D

καλα μου ειπε για συναγερμο και φιμε(της llumar) σαν επιπλεον αλλα το θεωρησα περιττο να το γραψω γιατι κατι τετοια τα κανουν ολοι.τις 20αρες τις βαζω μονο γιατι μου αρεσουν παρα πολυ.σαν υπερβολη το σκεφτηκα,αλλα βρε παιδια οι 18" που εχει στανταρ λογο δυναμης και τετρακινησης πιστευω οτι ειναι υποχρεωτικες.με τις 20" εχουν ιδιο φαρδος λαστιχο 245 αλλα διαφορα στο προφιλ 45 οι 18" και 35 οι 20".δεν εχουν και τεραστια διαφορα οχι φυσικα οτι ειναι το ιδιο αλλα δεν νομιζω να σερνεται.εδω ο γιος μου εβαλε 18" με 235 λαστιχο στο vw eos που ειναι 1.4 160hp και παει μια χαρα.ισα-ισα πιστευω θα εχω τρομερα κρατηματα

mc_tolis
28-08-2009, 18:18
καλα μου ειπε για συναγερμο και φιμε(της llumar) σαν επιπλεον αλλα το θεωρησα περιττο να το γραψω γιατι κατι τετοια τα κανουν ολοι.

καλα, μην ορκιζεσαι κιολας :D

stanfromgreece
28-08-2009, 18:18
Δεν είναι θέμα κρατήματος...αλλά "κοπανίσματος" στις -ass-λακούβες των ελληνικών καρόδρομων!...

stanfromgreece
28-08-2009, 18:19
Επίσης...για τις μεμβράνες που λές... ΔΕΝ έχει αναφερθεί από κανέναν να έχει παρει τέτοιο δώρο!

stelios_insignia
28-08-2009, 18:25
Επίσης...για τις μεμβράνες που λές... ΔΕΝ έχει αναφερθεί από κανέναν να έχει παρει τέτοιο δώρο!

στο Δρόμων που πηρε ενα corsaki ο ανηψιος μου του εκανε αισθητηρες και συναγερμο.και επειδη δεν ηθελε τους αισθητηρες τσιμπησε τα φιμε.ομως σε εκεινον εβαλε φιμε στα παραθυρα οδηγου-συνοδηγου(επειδη τα πισω και το πισω παρμπριζ ειχαν εργοστασιακα σκουρα τζαμια)....εμενα θα βαλει παντου εκτος απο το μπροστα παρμπριζ....σκεφτομαι να του ζητησω και για την ηλιοροφη,να γινει ακομα πιο σκουρο,μην μπαινει πολυ ηλιος και τραβαω συνεχεια το σκιαστρο

valtrig
28-08-2009, 18:49

Ο κοτσαδόρος του Insignia είναι φανταστικός. Δεν είναι αφαιρούμενος. Είναι αναδιπλώμενος. Όταν δεν τον χρησιμοποιείς, τραβάς ένα χερουλάκι και εξαφανίζεται κάτω από τον προφυλακτήρα και μετά δε φαίνεται καθόλου ώστε να χαλάει η εικόνα του αυτοκινήτου!!!!

Επίσης, συνεργάζεται και με τα ηλεκτρονικά του αυτοκινήτου, π.χ. υπάρχει το σύστημα TSA (Trailer Stability Assist) που ανιχνεύει περίεργα γλυστρίματα του τρέιλερ και φρενάρει επιλεκτικά τους τροχούς του οχήματος που χρειάζεται για να σταθεροποιηθεί το τρέιλερ, επίσης αν έχεις εργοστασιακό park assist, απενεργοποιούνται οι πίσω αισθητήρες αυτόματα όταν έχεις τρέιλερ κοτσαρισμένο κ.α.

Κάποια στιγμή θα χρειαστώ και εγώ για να φορτώνω τη μηχανή. Δεν τον έβαλα απ' την αρχή λόγω κόστους (εκτός από κοτσαδόρο χρειάζομαι και τρέιλερ :D) αλλά το έχω ψιλομετανοιώσει. Ελπίζω να μπαίνει μετά.

mc_tolis
28-08-2009, 18:51
δεν ηξερα οτι ειναι αναδιπλωμενος! καλο ακουγεται!

Sad13
28-08-2009, 19:19
Το κόστος αλλαγής των 245/35/ZR20 το έχεις σκεφτεί;

billykom
28-08-2009, 22:29
Για 20αρες ξανασκέψουτο στο λέω εκ πύρας ναι μεν όμορφες αλλά βαράνε σε κάθε σαμαράκη και λακκούβα.

gkapou
28-08-2009, 23:37
εκει που εφτασες 40000 παρε το OPC

stelios_insignia
29-08-2009, 00:13
για τον κοτσαδορο οσα ειπατε δεν τα γνωριζα,και μπορω να πω οτι εντυπωσιαστικα....+10000 δηλαδη για να τον βαλω.για τις ζαντες γνωριζω περι κοπανηματος οπως και για την τιμη των ελαστικωn η οποια με βαση φιλο λαστιχα που μιλησα μου ειπε οτι ξεκινανε απο 700(τα made in τουρμπεκισταν ή κατι τετοιο) και φτανουν στα 1600(τα αγωνιστηκα),για το στυλ του οχηματος θελω 1000-1200.κακο φυσικα αυτο αλλα τι να κανουμε.οσογια το να παρω opc δεν το βλεπω.κανει 46000 βασικη.εαν βαλω και αυτα που θελω,κλαφτα χαραλαμπε.το μονο που ζηλευω και δεν μπορω να βαλω ειναι οι ζαντες του opc......

valtrig
29-08-2009, 07:10
για τον κοτσαδορο οσα ειπατε δεν τα γνωριζα,και μπορω να πω οτι εντυπωσιαστικα....+10000 δηλαδη για να τον βαλω.

Πρόσεχε μόνο να διευκρινήσεις ότι θέλεις τον εργοστασικό κοτσαδόρο και όχι καμιά φτηνιάρικη μούφα που μπορεί να σου προτείνουν.

Θα σου συνιστούσα πάντως το φουσκωτό να μην το βαζω-βγάζεις στο νερό με το Insignia γιατί υπάρχει κίνδυνος να σου κάνει ζημιά το αλάτι του θαλασσινού νερού (εκτός αν πας για ψάρεμα σε λίμνες :D).

Ο πατέρας μου συνήθως χρησιμοποιεί ένα Toyota Hilux 4x4 για να κάνει αυτή τη δουλειά εδώ και χρόνια και πέρισυ αναγκάστηκε να αλλάξει όλο τον πίσω άξονα του αυτοκινήτου γιατί τον "έφαγε" το αλάτι. Αν και ήταν πάρα πολύ προσεκτικός και κάθε φορά που επέστρεφε στο σπίτι έπλενε όλο το κάτω μέρος του αυτοκινήτου με γλυκό νερό, προφανώς αυτό δεν ήταν αρκετό αφού όταν έριχνε τη βάρκα στο νέρο, το αυτοκίνητο έμενε στο πάρκινγκ του λιμανιού για ώρες με το θαλασσινό νερό επάνω του μέχρι να ξαναβγάλει τη βάρκα και να επιστρέψει σπίτι να το ξεπλύνει από κάτω.

Οπότε αν μπορεί να το πάθει τέτοια ζημιά το Hilux που γενικά θεωρείται "αθάνατο" (αλλά ακόμα και να πάθει κάτι το κόστος επισκευής είναι σχετικά μικρό αφού η κίνηση στους πίσω τροχούς όλο κι όλο αποτελείται από έναν άξονα και ένα διαφορικό), τρέμω στην ιδέα του πόσο μπορεί να κοστίσει μία ζημιά στα διάφορα μέρη που είναι εκτιθεμένα στο κάτω μέρος του Insignia (τετρακίνηση AWD, ανάρτηση Flexride, εξατμίσεις), το οποίο είναι και κατά πολύ χαμηλότερο σε σχέση με το Hilux.

stelios_insignia
29-08-2009, 18:11
Πρόσεχε μόνο να διευκρινήσεις ότι θέλεις τον εργοστασικό κοτσαδόρο και όχι καμιά φτηνιάρικη μούφα που μπορεί να σου προτείνουν.

Θα σου συνιστούσα πάντως το φουσκωτό να μην το βαζω-βγάζεις στο νερό με το Insignia γιατί υπάρχει κίνδυνος να σου κάνει ζημιά το αλάτι του θαλασσινού νερού (εκτός αν πας για ψάρεμα σε λίμνες :D).

Ο πατέρας μου συνήθως χρησιμοποιεί ένα Toyota Hilux 4x4 για να κάνει αυτή τη δουλειά εδώ και χρόνια και πέρισυ αναγκάστηκε να αλλάξει όλο τον πίσω άξονα του αυτοκινήτου γιατί τον "έφαγε" το αλάτι. Αν και ήταν πάρα πολύ προσεκτικός και κάθε φορά που επέστρεφε στο σπίτι έπλενε όλο το κάτω μέρος του αυτοκινήτου με γλυκό νερό, προφανώς αυτό δεν ήταν αρκετό αφού όταν έριχνε τη βάρκα στο νέρο, το αυτοκίνητο έμενε στο πάρκινγκ του λιμανιού για ώρες με το θαλασσινό νερό επάνω του μέχρι να ξαναβγάλει τη βάρκα και να επιστρέψει σπίτι να το ξεπλύνει από κάτω.

Οπότε αν μπορεί να το πάθει τέτοια ζημιά το Hilux που γενικά θεωρείται "αθάνατο" (αλλά ακόμα και να πάθει κάτι το κόστος επισκευής είναι σχετικά μικρό αφού η κίνηση στους πίσω τροχούς όλο κι όλο αποτελείται από έναν άξονα και ένα διαφορικό), τρέμω στην ιδέα του πόσο μπορεί να κοστίσει μία ζημιά στα διάφορα μέρη που είναι εκτιθεμένα στο κάτω μέρος του Insignia (τετρακίνηση AWD, ανάρτηση Flexride, εξατμίσεις), το οποίο είναι και κατά πολύ χαμηλότερο σε σχέση με το Hilux.

φιλε Βαλάντη το γνωριζω αυτο που λες και ισχυει 100% ειναι πολυ επικινδυνο για το αυτοκινητο το βαλε βγαλε στη θαλασσα.....εδω και να το παρκαρεις για μερεςδιπλα στη θαλασσα....θα δεις μπολικο αλατι πανω.το θεμα ειναι οτι με το insignia θα κανω αυτη τη δουλεια μια φορα το χρονο,στις διακοπες δηλαδη.τον υπολοιπο χρονο θα ειναι παρκαρισμενο σε παρκινγκ π.χ. Λαυριου οπου σου κανουν αυτη τη δουλεια εκεινοι.Σ'ευχαριστω παντος για το ενδιαφερον.

salty
29-08-2009, 19:46
Δεν θα βρεις εδώ κάποιον που να διαφωνεί με αυτό που επέλεξες. Δύο μόνο παρατηρήσεις
1. Απ' όσο ξέρω κι εγώ, εφ' όσον έχεις flexride, το τιμόνι (υποβοήθηση) του Cosmo είνι απολύτως ίδιο με αυτό του Sport. Μπορείς πάντα να ρωτήσεις και στην έκθεση ;)
2. Οι 20" είναι υπερβολή για τα ελληνικά δεδομένα. Όχι λόγω κόστους ελαστικών - πολύ μικρές οι διαφορές στη τιμή τους - όσο για το "κοπάνημα" που δεν είναι σχήμα λόγου αλλά πραγματικότητα. Με δεδομένο δε πως θα τραβάς και σκάφος, θα επιβαρύνεις ακόμα περισσότερο τη κατάσταση. Γνώμη μου είναι πως οι 18" είναι οριακά αποδεκτές.

Κατά τα άλλα, καλώς ήρθες στη παρέα και καλορίζικο - καλοτάξιδο το κουκλί σου.

dim001
31-08-2009, 12:07
Φιλε stelios_insignia , ο κοτσαδορος που τοποθετουν ειναι μονο ο εργοστασιακος τον οποιο το εχω τοποθετηση και θα σου ανεβασω φωτογραφιες .

PoLiThS
31-08-2009, 15:02
Φιλε stelios_insignia , ο κοτσαδορος που τοποθετουν ειναι μονο ο εργοστασιακος τον οποιο το εχω τοποθετηση και θα σου ανεβασω φωτογραφιες .
Και τον ειδα εχθες να δουλευει και εμεινα μακακας! λολ

Οσον αφορα το τιμονι.. νομιζω οτι το μεταβλητο δεν παει με το Flexride ασε που το SPort εχει και Χαμηλωμενο Sport Chassis... Δεν αναφερεται πουθενα... στο Flexride αυτο..

Σημερα στο συνεργειο το δικο μου διπλα σε ενα νορμαλ και η διαφορα ηταν εμφανέστατη..

Και τι να πω για τα καθισματα του Sport...

billykom
31-08-2009, 18:03
ασε που το SPort εχει και Χαμηλωμενο Sport Chassis... Δεν αναφερεται πουθενα... στο Flexride αυτο..

Ο Στέλιος θέλει το 4χ4 το οποίο έχει σε όλες τις εκδόσεις
χαμηλωμένο Sport chassis και
Τιμόνι με μεταβλητή ηλεκτροϋδραυλική υποβοήθηση και
ηλεκτρονικό διαφορικό περιορισμένης ολίσθησης πίσω άξονα eLSD
Το ξέρω από το δικο μου

salty
31-08-2009, 20:09
.......το 4χ4 το οποίο έχει σε όλες τις εκδόσεις
χαμηλωμένο Sport chassis και Τιμόνι με μεταβλητή ηλεκτροϋδραυλική υποβοήθηση και ηλεκτρονικό διαφορικό περιορισμένης ολίσθησης πίσω άξονα eLSD. Το ξέρω από το δικο μου

Κι εγώ απ' το δικό μου ;)

stelios_insignia
31-08-2009, 22:26
λοιπον αυριο το απογευμα παω για παραγγελεια απο αντιπροσωπεια της vw που δουλευει φιλος.Αυτο γιατι ο ιδιοκτητης της vw εχει και μια opel στη θεσαλλονικη.λογο λοιπον του γνωστου πετυχα πολυ καλη προσφορα.Παραδοση εχω με το νεο ετος.αντε καλη υπομονη.

mc_tolis
01-09-2009, 11:39
μαλλον μαζι θα παραλαβουμε :))

stelios_insignia
01-09-2009, 20:41
ειμαι στην ευχαριστη θεση να ανακοινωσω οτι ειμαι πλεον κατοχος ενος.............................................. .................................................. .................................................. ..............................................δελτ ιου παραγγελειας insignia.

salty
01-09-2009, 20:45
ειμαι στην ευχαριστη θεση να ανακοινωσω οτι ειμαι πλεον κατοχος ενος.............................................. .................................................. .................................................. ..............................................δελτ ιου παραγγελειας insignia.

Έχεις δικό σου γκαράζ ή το παρκάρεις στο πεζοδρόμιο ; :p:p:p

stelios_insignia
01-09-2009, 22:27
Έχεις δικό σου γκαράζ ή το παρκάρεις στο πεζοδρόμιο ; :p:p:p

το εχω παρκαρει σε ενα συρταρι,αλλα οχι σε γωνια......μην μου φαει κανα προφυλακτηρα κανενα στυλο....:D:D:D:D:D:D

salty
01-09-2009, 22:31
το εχω παρκαρει σε ενα συρταρι,αλλα οχι σε γωνια......μην μου φαει κανα προφυλακτηρα κανενα στυλο....:D:D:D:D:D:D

Με το καλό Στέλιο

Kosutasu
01-09-2009, 22:42
Με το καλό να το παραλάβεις!

Dtsaros
02-09-2009, 09:26
Με το καλό φίλε έκανες πολύ καλή αγορά

MAIK RHO
02-09-2009, 16:23

Ωραια αισθηση του χιουμορ..... καλως να σου ερθει η αυτοκινηταρα Στελιο !!!!!!!!!!!!;);):p

Sad13
02-09-2009, 16:58
Με το καλό να παραλάβεις Στέλιο και καλή υπομονή...(ξέρουμε τι σου λέμε οι περισσότεροι...):D
Τελικά από τον αρχικό σχεδιασμό σου περι extras άλλαξες κάτι; Σε βοήθησαν οι απόψεις των φίλων να αποφασίσεις σε κάτι που ήσουν αναποφάσιστος (αν υπήρχε κάτι τέτοιο);

stanfromgreece
02-09-2009, 17:00
Αντε με το καλό...και με καλή παρέα (εμάς) θα περάσει ο καιρός και ούτε που θα το καταλάβεις! Φαντάσου εμένα που περίμενα 4 μήνες ακριβώς!!! :D

ziggy
02-09-2009, 17:26
Με το καλό να παραλάβεις φίλε μου.
Υπομονή από εδώ και πέρα.
Αλήθεια πόσο θα περιμένεις;
Τί σου είπαν;

ThunderCar
03-09-2009, 11:25
λοιπον αυριο το απογευμα παω για παραγγελεια απο αντιπροσωπεια της vw που δουλευει φιλος.Αυτο γιατι ο ιδιοκτητης της vw εχει και μια opel στη θεσαλλονικη.λογο λοιπον του γνωστου πετυχα πολυ καλη προσφορα.Παραδοση εχω με το νεο ετος.αντε καλη υπομονη.

Κατ' αρχάς καλορίζικο , επιλέγεις ένα πάρα πολύ καλό αυτοκίνητο.

Θελω καλοπροαίρετα να πω κάτι.

Εγώ , λόγω της ρυμούλκησης που αναφέρεις , θα έπαιρνα το αυτόματο/σειριακο επειδή πιστευω ότι θα έχεις μεγάλη φθορά στον δίσκο και ότι μακρυπόθεσμα την διαφορά των χρημάτων που θα δώσεις τώρα θα την επιβαρυνθείς. Συν του ότι πιστεύω , ότι οι σιγανοί χειρισμοί λόγω ρυμούλκησης , με αυτόματο γίνονται καλύτερα. Και πάλι καλορίζικο. :):):)

Radicalt
03-09-2009, 14:27
Με το καλό και γρήγορα, όσο ποιο γρήγορα γίνεται ;)

(Να παραλάβεις και να σε δούμε κι από κοντά)

stelios_insignia
03-09-2009, 22:51
λοιπον παιδια επειδη λογω δουλειας δεν μπορουσα να μπω στο forum εχω αφησει αναπαντητα ερωτηματα.καταρχας ευχαριστω για τις ευχες και 10000000000% με την παραλαβη του οχηματος θα ειμαι και στην αμεσως επομενη συναντηση.παραλαβη θα εχω με το νεο ετος οπως μου ειπαν.το μονο που αλλαξα ειναι να βαλω καθισμα οδηγου ηλεκτρικο με μνημες(του συνοδηγου δεν εβαλα γιατι η γυναικα μου δεν τρελαινοτανε να αλλαξουμε αμαξι.....εφοσον δεν ηθελε ας μεινει με το απλο).ειλικρινα θελω να πω ενα ευχαριστω σε οσους με βοηθησαν στο ψαξιμο και ενα μπραβο σε ολους σας που εχετε φτιαξει ενα τοσο φιλοξενο και ζεστο φορουμ.οσο για το αυτοματο κιβωτιο,ποτε δεν τα ηθελα.και βασικα ποτε δεν ειχα προβλημα με δισκο ενω παλιοτερα ρυμουλκουσα τουλαχιστον μια φορα το μηνα,και σε αυτοκινητα κατωτερης ποιοτητας.το θεωρω περιττο,και πολυ ακριβο.κακα τα ψεματα μου ανεβηκε πολυ η τιμη,αλλα και να εβαζα τα χρηματα που θελω για το κιβωτιο,θα εβαζα κατι αλλο.

stelios_insignia
03-09-2009, 22:52
Με το καλό και γρήγορα, όσο ποιο γρήγορα γίνεται ;)

(Να παραλάβεις και να σε δούμε κι από κοντά)
μην μου'ρθει κατα το Νοεμβριο(που δεν υπαρχει περιπτωση) και πληρωσω 2 φορες μεσα σε ενα μηνα τα τελη.....ειναι και τσουχτερα για το 2.0Τ

Radicalt
04-09-2009, 06:15
μην μου'ρθει κατα το Νοεμβριο(που δεν υπαρχει περιπτωση) και πληρωσω 2 φορες μεσα σε ενα μηνα τα τελη.....ειναι και τσουχτερα για το 2.0Τ

Και να σου έρθει, μπορείς να το παραλάβεις το νέο έτος, ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ βεβαίως, βεβαίως :cool:

ziggy
04-09-2009, 07:26
Αντέχες να το παραλάβεις με το νέο έτος;;;;;;

Kosutasu
04-09-2009, 08:12
Και να σου έρθει, μπορείς να το παραλάβεις το νέο έτος, ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ βεβαίως, βεβαίως :cool:

Ε δεν νομίζω ότι θα αντέξει.....δεν γίνονται αυτά. Όταν του πούνε ότι είναι έτοιμο....δεν θα κρατιέται gioupi1

darthk
04-09-2009, 09:40
Παραθέτω πιο κάτω τα χαρακτ. των πακέτων σπορ και κοσμο στη χώρα μου καθώς και τις τιμές των εξτρα. Κατάληξα σε 1,6Τ.
Σχόλια σε σχέση με Ελλάδα. :confused:
Εισηγήσεις για έξτρα:dunno:. Σκέφτομαι μόνο να προσθέσω μεταλλική μπογιά και αισθητήρες στάθμευσης.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Sport Pack 21750
Flex Ride Chassis (2,8V6/2,0CDTI 140Kw/2,0 162Kw)
Sport Chassis, lower
Electronic Limited Slip Differential (2,0 CDTI 190Bhp)
All Wheel Drive (2,0 CDTI 190Bhp & 2,8 V6)
Electronic Climate Control
Alloy Wheels-8x18j 245/45/18 (5 Twin-Spoke)
Front Sport Seats
Leather hand brake
Sport Leather multifunction steering wheel
Interior Inlays - piano black

Cosmo Pack 21950
Electrical Parking Brake
Semi-leather Comfort Seats
Premium Dual Climate Control
Alloy Wheels-8x18j 245/45/18 (13 spoke)
Leather Multifunction steering wheel
Interior inlays - kibo wood

OPTIONAL EXTRAS (€)

Adaptive Forward Lighting 1400
All Wheel Drive (std on 2,8V6/ 2,0CDTI 140Kw)
- Available only on 2,0 162Kw
3900
Alloy 8,5x19 (10spoke) 4Pcs 600
Alloy 8,5x20 (5T. Spoke) 4Pcs 950
Bluetooth 500
Cosmo Pack Leather Heated 1400
Driver Electric memory seat 500
DVD 800 Navi (USB and 8” colour screen) 1500
Flex Ride 1700
Metallic Paint 700
OPC Line Pack 1 1300
Opel Eye Camera 750
Parking Sensor front/rear 700
Radio CD 500 Navi (CD-changer and 4” monochrome screen) 950
Radio CDC 400 (CD-changer and 4” monochrome screen) 500
Rear Side Airbags 450
Sport Pack Leather perforated Ventilated/Heated 2400
Trailer Hitch Hook Titable 750

stelios_insignia
04-09-2009, 12:47
Ε δεν νομίζω ότι θα αντέξει.....δεν γίνονται αυτά. Όταν του πούνε ότι είναι έτοιμο....δεν θα κρατιέται gioupi1

η αληθεια ειναι οτι δεν θα αντεξω,αλλα δεν νομιζω να μπω στη διαδικασια αυτη αφου μου ειπαν οτι 4 μηνες θα κανει.

john d
20-09-2009, 19:06
Λοιπον παιδια εχθες παρηγγειλα και το δικο μου insignia 1600T cosmo με flexride, navι pack 1, πακετο ανεσης καθισματων 2, εργοστασιακο συναγερμο και αισθητηρες παρκαρισματος, μπεζ σαλονι, ζαντες απο το sport, συστημα ελεγχου πιεσης ελαστικων. Θελω να πω ευχαριστω σ' ολα τα παιδια του forum για τις πολυτιμες πληροφοριες τους.

striker
20-09-2009, 19:09
Λοιπον παιδια εχθες παρηγγειλα και το δικο μου insignia 1600T cosmo με flexride, navι pack 1, πακετο ανεσης καθισματων 2, εργοστασιακο συναγερμο και αισθητηρες παρκαρισματος, μπεζ σαλονι, ζαντες απο το sport, συστημα ελεγχου πιεσης ελαστικων. Θελω να πω ευχαριστω σ' ολα τα παιδια του forum για τις πολυτιμες πληροφοριες τους.

Καλωσορισες Γιαννη στην παρεα μας και με το καλο να παραλαβεις το συντομοτερο δυνατο!!!

ziggy
20-09-2009, 19:36
Καλώς ήρθες στην παρέα μας Γιάννη. Σου εύχομαι με το καλό να το παραλάβεις και να το χαρείς με αυτούς που αγαπάς με πολλά - πολλά χιλιόμετρα.
Χρώμα δεν μας είπες. Αν είναι technical gray να πας ΑΜΕΣΩΣ να ψηφίσεις στο σχετικό topic. Αν είναι μαύρο εντάξει μωρέ αδερφέ κάντο τέλος πάντων κάποια στιγμή, χαλαρά, όποτε θέλεις εσύ, καλά και να μην ψηφίσεις δεν χάθηκε ο κόσμος... :D:D:D

Αστειεύομαι βέβαια. Υπάρχει ένας ακήρυχτος πόλεμος μεταξύ μαύρων και technical gray.
Σου εύχομαι να περάσεις καλά στις σελίδες μας... ;););)

Sad13
20-09-2009, 20:53
Ρε παιδιά ο Γιάννης είναι μέλος από τις αρχές απ' ότι βλέπω, τι του λέτε...;lol

Με το καλό να παραλάβεις Γιάννη, καλές επιλογές έχεις κάνει! Πόσο θα χρειαστεί να περιμένεις; Χρωματάκι πες!

john d
20-09-2009, 21:49
Ευχαριστω πολυ παιδια. Μαυρο το πηρα και θα χρειαστει να περιμενω 4 μηνες το πολυ επειδη εχουν μια καθυστερηση στα bi xenon. Εγω ζητησα το black sapphire και ο πωλητης μου ειπε οτι αλλαξε ονομασια και λεγεται carbon flash και οτι ειναι το ιδιο. Ελπιζω να μην εχω καμια δυσαρεστη εκπληξη.

ziggy
20-09-2009, 21:59
Τόσο είναι οι χρόνοι. Εμείς όταν παραγγείλαμε στο καταχείμωνο μας είπαν ότι αργεί λόγω του ότι μπήκε στην παραγωγή (τότε) και η ζήτηση είναι μεγαλύτερη... Τελικά μια από τα ίδια.
ΥΠΟΜΟΝΗ...

Sad13
20-09-2009, 22:27
Όντως, έχει αλλάξει η ονομασία του χρώματος, έχει ειπωθεί και σε άλλο thread...Τώρα αν θα υπάρχουν διαφορές δεν ξέρω! Πάντως, μην ανησυχείς, μαύρο θα είναι (με ροζ βούλες lol)!

Sonia
20-09-2009, 22:37
Psifo amesws sto mavro :p Amesos Gianniiii!

Kaloriziko kai me kalo na paralaveis me asfali xlm!!!

john d
20-09-2009, 22:49
Ευχαριστω πολυ Σονια και ηδη εχω ψηφισει.Απο οτι βλεπω ειμαστε σταθερα μπροστα.

vikaragkaziara
14-01-2010, 09:01
καλημερα. ειμαι καινουργια στο club. ευχομαι καλη χρονια σε ολους με πολλες συνατησεις, εκδρομες με το πιο ωραιο και εντυπωσιακο αυτοκινητο της αγορας..

michalis2
14-01-2010, 09:42
ομολογουμένως μια "...αρα" (vikara / gkaziara) έλειπε από το forum :p:p:p

πέρα από το λογοπαίγνιο, καλώς ήρθες στην παρέα μας. καλοτάξιδο το αυτ/το με πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα.

ATHENS
14-01-2010, 10:34
καλημερα. ειμαι καινουργια στο club. ευχομαι καλη χρονια σε ολους με πολλες συνατησεις, εκδρομες με το πιο ωραιο και εντυπωσιακο αυτοκινητο της αγορας..

Καλωs ηλθεs στην παρεα μαs Βίκη...:kaloe: καλα χιλιομετρα με το νεο σου καμαρι....:D

kawasaki69john
14-01-2010, 11:09
ειναι η δευτερη κυρια...καλως ηλθες χρονια σου πολλα και καλη χρονια με καλα χιλιομετρα...:kaloe::D:kaloe:

salty
14-01-2010, 11:34
Καλώς τη δίλιτρη Βίκυ.
Να το χαίρεσαι το κουκλί σου και καλή "διαμονή" στο φόρουμ μας

Radicalt
14-01-2010, 13:34
Welcome Βίκυ !!!!

Εδώ θα βρεις χρήσιμες πληροφορίες:
http://www.insigniaclub.gr/forumdisplay.php?f=18

MAIK RHO
14-01-2010, 14:39
Καλως την, καλως την.... και καλα να περνας !!!

ilias/333
14-01-2010, 18:51
Γιασου κι από μένα ΒΙΚΗ.Καλά,πολλά και γκαζάτα χλμ.Και αν κρίνω από την επιλογή σου το έχεις:D:D:D

kostas1.6T
15-07-2010, 01:28
καλημερα σε ολους.λοιπον και εγς μεσα στισ επομενες μερες θα χω στην κατοχη μου ενα opel insignia 1.6Τ edition.οποτε μπηκα εδω να γνωριστουμε ολοι μαζι και να περασουμε καλα.ειμαι μελος και στο opel club.μεχρι την προηγουμενη τεταρτη ειχα ενα opel astra αλλα μια γερμανιδα μ εκανε να το διαλυσω οταν βγηκε με κοκκινο μεσα στην μαραθωνος και αλλα εγινα πολυ γρηγορα.ευτυχως ειμαι καλα εγω και η γυναικα μου και το παιδακι που περιμενουμε.με λενε κωστα ειμαι 26 και μενω περιστερι.

δεν ξερω εαν ειναι σωστα εδω που το γραψα.θελω λιγο ολη την βοηθεια σας.

καλως ορισα στην οικογενεια insignia!

Giwrgos
15-07-2010, 01:34
Καλως ηρθες Κωστα, κι'εγω περιμενω να παραλαβω μεσα στον Αυγουστο...πως κ πως! :D

Καλη διαμονη στο forum , θα βρεις πολλα ενδιαφεροντα για το εργαλειο σου, ξεκινα το διαβασμα! :)

kostas1.6T
15-07-2010, 01:45
εγω θα παραλαβω λογικα μεχρι την αλλη παρασκευη το εργαλειο.πρεπει να παω σε συναντηση να μου εξηγησουν καποια πραγματα τα παιδια και να οργανωθω με μπλουζακια και αυτοκολλητα

mc_tolis
15-07-2010, 01:52
Καλως μας βρηκες λοιπον.

Welcome

striker
15-07-2010, 03:30
Κωστα καλως ορισες στην παρεα μας και με το καλο να τα δεχτεις και τα δυο νεα μελη της οικογενειας!!!:thumbsup:
Εγω Κυριακη ειχα γινει πατερας και μετα απο 4 μερες (πεμπτη)ειχα παραλαβει το εργαλειο!!!lollollol

Dtsaros
15-07-2010, 18:56
Κωστα καλως ορισες στην παρεα μας και με το καλο να τα δεχτεις και τα δυο νεα μελη της οικογενειας!!!:thumbsup:
Εγω Κυριακη ειχα γινει πατερας και μετα απο 4 μερες (πεμπτη)ειχα παραλαβει το εργαλειο!!!lollollol

Πα - ΤΕΡΑΣ

striker
17-07-2010, 22:35
Πα - ΤΕΡΑΣ

Ενω εσυ........
Πα -ΠΑΡΑΣ!!!

alarman
21-07-2010, 14:07
Χαιρετω τη παρεα σας.Ειμαι ο Σταυρος και προς το παρων εχω astra coupe turbo.Μελλοντικα Πιθανων Insignia...!!!:driving:

mc_tolis
21-07-2010, 14:08
Χαιρετω τη παρεα σας.Ειμαι ο Σταυρος και προς το παρων εχω astra coupe turbo.Μελλοντικα Πιθανων Insignia...!!!:driving:

Και εισαι απο...;

alarman
21-07-2010, 14:47
Απο Αθηνα....

aris
28-08-2010, 12:51
Γεια σε όλους και απο μένα έστω και λίγο καθυστερημένα..
Είμαι ο Άρης και ζω στην Θεσ/νικη,μάλλον (99,9 %),μελλοντικός κάτοχος insignia

MAIK RHO
28-08-2010, 13:21
Γεια σε όλους και απο μένα έστω και λίγο καθυστερημένα..
Είμαι ο Άρης και ζω στην Θεσ/νικη,μάλλον (99,9 %),μελλοντικός κάτοχος insignia

Καλώς τον Άρη..........
Νά πάρεις το αυτοκίνητο Άρη, πραγματικά είναι υπέροχο....
Εγώ έχω το 1.600 turbo καί είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένος !!gioupi1

Sonia
30-08-2010, 00:58
[QUOTE=striker;50038]Ενω εσυ........
Πα -ΠΑΡΑΣ!!![/QU

LOL LOL LOL ελιωσα λεμε!!! καλημερα σε ολους!!! πα-ΤΕΡΑΣ χαχαχαχα! αλλα κι ο αλλος αμεσως να του απαντησει...τς τς!

giannis69
03-09-2010, 15:37
Καλησπέρα κι'από εμένα. Σήμερα γράφτηκα στο club αν και κοιτούσα τις συζητήσεις σας εδώ και μία εβδομάδα (πήρα μια ιδέα και στην πορεία θα την εκφράσω). Insignia ντεν εχω ακόμη αλλά αν πάν όλα καλά τον ερχόμενο μήνα που θα χαλαρώσω απ΄τη δουλειά θα βγώ σε εξόρμηση για να δω από κοντά τις εκδόσεις, τον εξοπλισμό κτλ και να κάνω κι ένα Test drive. Οπότε μέσα στις γιορτές θα μπορέσω να γίνω και γώ κανονικό μέλος, αφού θα είμαι πλέον και κάτοχος.
Υ.Γ. Συνήθως γράφω πολλά!

ziggy
03-09-2010, 16:40
Καλησπέρα κι'από εμένα. Σήμερα γράφτηκα στο club αν και κοιτούσα τις συζητήσεις σας εδώ και μία εβδομάδα (πήρα μια ιδέα και στην πορεία θα την εκφράσω). Insignia ντεν εχω ακόμη αλλά αν πάν όλα καλά τον ερχόμενο μήνα που θα χαλαρώσω απ΄τη δουλειά θα βγώ σε εξόρμηση για να δω από κοντά τις εκδόσεις, τον εξοπλισμό κτλ και να κάνω κι ένα Test drive. Οπότε μέσα στις γιορτές θα μπορέσω να γίνω και γώ κανονικό μέλος, αφού θα είμαι πλέον και κάτοχος.
Υ.Γ. Συνήθως γράφω πολλά!

Καλώς ήρθες Γιάννη στην παρέα μας. Αντε με το καλό να αρχίσεις το ψάξιμο. Ελπίζουμε όσα γράφτηκαν εδώ μέσα να σε βοηθήσουν να διαλέξεις την έκδοση με τον εξοπλισμό που σε ικανοποιεί...!!

Giwrgos
03-09-2010, 16:43
Welcome mate, παρε το OPC να βγαλεις γουστα!!! :D

MAIK RHO
03-09-2010, 20:36
Βρέ καλώς τον Γιάννη !!!!!!!!!!!!!

Ilias_d
07-09-2010, 16:42
Με την σειρά μου να καλησπερίσω όλα τα μέλη του forum έκλεισα το insignia 1.6Τ 4θ sport και είμαι καλά. Απλά το περιμένω μιας και περάσαμε 2 μήνες.
Και τα έξτρα που έβαλα είναι:
- AFL
- Park Pilot
- Ηλεκτρικό Χειρόφρενο
- Πακέτο Ορατότητας
- Ηλεκτρονικός Κλιματισμός 2 Ζωνών
- CD 500 Navi
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι ακριβώς κάνει το Advanced Park Pilot σε σχέση με το Park Pilot και ακόμα όποιος έχει βάλει συναγερμό σε αντιπροσωπεία σαν δώρο αν είχε κανένα πρόβλημα με την τοποθέτηση των αισθητήρων και τι ξηλώνουν για να μπουν η αισθητήρες.

Giwrgos
07-09-2010, 17:47
Για τον συναγερμο ξηλωνουν μονο τις κολονες αριστερα δεξια για να μπουν τα "ματακια".

Welcome onboard! :)

ziggy
07-09-2010, 17:52
Με την σειρά μου να καλησπερίσω όλα τα μέλη του forum έκλεισα το insignia 1.6Τ 4θ sport και είμαι καλά. Απλά το περιμένω μιας και περάσαμε 2 μήνες.
Και τα έξτρα που έβαλα είναι:
- AFL
- Park Pilot
- Ηλεκτρικό Χειρόφρενο
- Πακέτο Ορατότητας
- Ηλεκτρονικός Κλιματισμός 2 Ζωνών
- CD 500 Navi
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι ακριβώς κάνει το Advanced Park Pilot σε σχέση με το Park Pilot και ακόμα όποιος έχει βάλει συναγερμό σε αντιπροσωπεία σαν δώρο αν είχε κανένα πρόβλημα με την τοποθέτηση των αισθητήρων και τι ξηλώνουν για να μπουν η αισθητήρες.

Kαλώς ήρθες φίλε Ηλία στην παρέα μας. Η επιλογή σου είναι πάρα πολύ καλή. Και εγώ έχω σχεδόν τον ίδιο εξοπλισμό, εκτός του Park Pilot. Στο Advanced Park όταν οι πλαϊνοί αισθητήρες παρκαρίσματος ανιχνεύσουν χώρο διαθέσιμο στα μέτρα του αυτοκινήτου για παρκάρισμα, σε ειδοποιεί με ένδειξη. Το απλό Park Pilot (ή assist) έχει μόνο αισθητήρες παρκαρίσματος μπρος και πίσω, και ηχητική ένδειξη μονο (απ' όσο ξέρω).
Για το 2ο που ρωτάς. Εγώ έβαλα συναγερμό στην αντιπροσωπεία ως δώρο. Μου βάλανε GT Auto Alarm. Ενεργοποιείται από το ίδιο το κλειδί και όχι από ξεχωριστό χειριστήριο. Για την τοποθέτηση των αισθητήρων κίνησης βγαίνουν (ξεκουμπώνουν) οι επενδύσεις στις μπροστινές κολώνες. Εγώ όταν το πήρα επέμενα να προσέξουν στην τοποθέτηση και πράγματι έτσι έγινε. Το ηλεκτρονικό κλειδί (την επαφή δηλαδή) που έχει σε περίπτωση που μπλοκάρει για να ξεκλειδώσει με ρώτησαν που ήθελα να το βάλουν και τους είπα αριστερά πιο κάτω από τον διακόπτη των φώτων, κοντά στο ντουλαπάκι.
Για ό,τι θελήσεις είμαστε στη διάθεσή σου...
Με το καλό να το παραλάβεις...!!

Sad13
07-09-2010, 17:56
το Advanced Park Pilot έχει τη διαφορά ότι έχει αισθητήρες στα πλάγια του αυτοκινήτου και διαβάζει τις "δυνατές" θέσεις παρκαρίσματος! Όταν κινήσε με ταχύτητα κάτω των 30 χλμ ελέγχει τα "κενά" δεξιά ματαξύ παρκαρισμένων αυτοκινήτων και σου λέει αν χωράς κάπου! Επίσης κατά τη διαδικασία του παρκαρίσματος σου λέει πόσο και που να στρίψεις το τιμόνι! Περισσότερες λεπτομέρειες ας πουν αυτοί που το έχουν.
Πληροφορίες υπάρχουν και εδώ: Advance parking pilot (http://www.insigniaclub.gr/showthread.php?t=131)

Ilias_d
07-09-2010, 21:07
Τουλάχιστον για τον συναγερμό αυτό είναι που με φοβίζει αρκετά για το πώς θα ξεκουμπώσουν της επενδύσεις από της κολώνες για να μπουν τα μάτια αν γίνει καμία ζημία εγώ πώς μπορώ να το καταλάβω αυτό θα φαίνεται με το μάτι ή τι ζημία μπορεί να γίνει έστω κατά την παραλαβή να το δω καλυτέρα.
Ευχαριστώ.

Takis lp
07-09-2010, 23:49
Τουλάχιστον για τον συναγερμό αυτό είναι που με φοβίζει αρκετά για το πώς θα ξεκουμπώσουν της επενδύσεις από της κολώνες για να μπουν τα μάτια αν γίνει καμία ζημία εγώ πώς μπορώ να το καταλάβω αυτό θα φαίνεται με το μάτι ή τι ζημία μπορεί να γίνει έστω κατά την παραλαβή να το δω καλυτέρα.
Ευχαριστώ.

Λογικά δεν πρέπει να ανησυχείς αφού εδώ και ενάμιση περίπου χρόνο έχουν τοποθετήσει συναγερμούς σε πολλά insignia οπότε ότι ήταν να χαλάσουν το χάλασαν και μετά βάσει λογικής θα έμαθαν. Αλλοίμονο από τους πρώτους:31::31:

mike one
15-09-2010, 20:51
Καλησπέρα παιδιά. Είμαι ο Μιχάλης από Πειραιά νέος στο club σας και ιδιοκτήτης ενός insignia 1,6T cosmo μαύρο.Το παρέλαβα εδώ και μια εβδομάδα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχω ξεκινήσει και διαβάζω τα θέματα του forum και μπορώ να πω ότι έχετε κάνει πολύ καλή δουλεία. Συνεχίστε γερά.

ziggy
15-09-2010, 20:59
Καλησπέρα παιδιά. Είμαι ο Μιχάλης από Πειραιά νέος στο club σας και ιδιοκτήτης ενός insignia 1,6T cosmo μαύρο.Το παρέλαβα εδώ και μια εβδομάδα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχω ξεκινήσει και διαβάζω τα θέματα του forum και μπορώ να πω ότι έχετε κάνει πολύ καλή δουλεία. Συνεχίστε γερά.

Kαλησπέρα Μιχάλη, και καλώς ήρθες στο Insignia Club.
Καλοτάξιδο να είναι το καινούργιο σου αυτοκίνητο και να το χαίρεσαι μ' αυτούς που αγαπάς. Θα τα λέμε λοιπόν, μέσα από τις σελίδες του forum...!!

nikos kara
15-09-2010, 22:04
καλως ηρθες κ καλοταξιδo κ απο μενα μιχαλη.καλη διαμονη στο forum.

MAIK RHO
15-09-2010, 22:11
Καλώς τον συνονόματο !!!!

Giwrgos
15-09-2010, 22:46
Welcome!

nasos106
16-09-2010, 10:26
Καλως ηρθες Μιχαλη.Καλες βολτες και διαβασμα (των θεματων του forum).

lavrys
16-09-2010, 13:44
Καλησπέρα σε όλους και από μένα. Μόλις χτες "κύλησα" και γω...
Παρείγγειλα ένα 1.6Τ sedan sport τουτου, .Θεού θέλοντος, καιρού επιτρέποντος και ... αντιπροσωπείας επιμένοντος, θα το έχω στις 15 Δεκ.
Εως τότε, θα βολταρώ με το τεστ drive :)!

To forum ειναι πολυ κατατοπιστικό και καλύπτει πολλές απορίες ενός υποψήφιου αγοραστή και στη συνέχεια ιδιοκτήτη.

Καλά χιλιόμετρα σε όλους:)

nikos kara
16-09-2010, 14:12
καλως ηρθες κ σε σενα φιλε lavrys..

MAIK RHO
16-09-2010, 14:17
Καλώς ήλθες TED !! Καί καλά να περνάς !!

michalis
16-09-2010, 20:14
Καλως ηρθατε συνονοματε & Ted & με πολλα ασφαλη χιλιομετρα

Markakis.Ioannis
19-09-2010, 22:34
Χαιρετώ το Club!

Ονομάζομαι Γιάννης Μαρκάκης και τα αυτοκίνητα της Opel μια από τις μεγαλύτερες αδυναμίες μου.

Πολλοί από σας ίσως να με γνωρίζουν από την δραστηριότητα μου στο χώρο του αυτοκινήτου.

Θα ήταν μεγάλη μου χαρά να συμμετέχω και εγώ στην παρέα σας! :)

ziggy
19-09-2010, 22:40
Χαιρετώ το Club!

Ονομάζομαι Γιάννης Μαρκάκης και τα αυτοκίνητα της Opel μια από τις μεγαλύτερες αδυναμίες μου.

Πολλοί από σας ίσως να με γνωρίζουν από την δραστηριότητα μου στο χώρο του αυτοκινήτου.

Καλησπέρα Γιάννη και καλώς ήρθες στο Insignia Club.
Και δική μας είναι η χαρά να συμμετέχεις.
Εντάξει εμάς μας ενώνει η αγάπη για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο, αλλά ...όλοι οι καλοί χωρούνε...!!!
Θα τα λέμε λοιπόν μέσα από τις σελίδες του forum...!!!!

sts
20-09-2010, 07:44
Χαιρετώ το Club!

Καλώς όρισες Γιάννη, ελπίζουμε η παρουσία σου και οι γνώσεις στα θέματα tuning να μας βοηθήσουν να βαδίσουμε σε ασφαλή και αποδοτικά μονοπάτια .

Markakis.Ioannis
20-09-2010, 08:34
Καλώς όρισες Γιάννη, ελπίζουμε η παρουσία σου και οι γνώσεις στα θέματα tuning να μας βοηθήσουν να βαδίσουμε σε ασφαλή και αποδοτικά μονοπάτια .

Καλώς σας βρήκα παιδιά!

Με μεγάλη μου χαρά να μοιραστώ τις γνώσεις μου μαζί σας, να ξέρετε ότι είμαι πάντοτε στην διάθεση σας όχι μονό ότι αφορά το tuning αλλά σε οτιδήποτε σχετικό με την τεχνική υποστήριξη.

Είναι μεγάλη η χαρά μου να συμμετέχω και εγώ στο φόρουμ.

Giwrgos
20-09-2010, 09:21
Καλως ορισες John!

HarrisK
20-09-2010, 09:48
Καλώς σας βρήκα παιδιά!

Με μεγάλη μου χαρά να μοιραστώ τις γνώσεις μου μαζί σας, να ξέρετε ότι είμαι πάντοτε στην διάθεση σας όχι μονό ότι αφορά το tuning αλλά σε οτιδήποτε σχετικό με την τεχνική υποστήριξη.

Είναι μεγάλη η χαρά μου να συμμετέχω και εγώ στο φόρουμ.

Δεν έρχεσαι την τετάρτη για καφέ για να σε «ταλαιπωρήσουμε» λιγάκι με …ερωτήσεις?

ilias/333
20-09-2010, 22:54
Χαιρετώ το Club!

Για σου φίλε Γιάννη , είναι δική μας η χαρά που θα σε έχουμε στη παρέα μας και θα μοιράζεσε τις γνώσεις και την εμπειρία σου μαζί μας .
Καλώς όρισες!!!

Markakis.Ioannis
20-09-2010, 23:03
Δεν έρχεσαι την τετάρτη για καφέ για να σε «ταλαιπωρήσουμε» λιγάκι με …ερωτήσεις?

Φίλε Χαρη,

Πολύ ευχαρίστως να έρθω κάποια στιγμή να τα πούμε και από κοντά. Μην ανησυχείς δεν με ταλαιπωρούν οι ερωτήσεις, το να συμμετέχω σε συζητήσεις με θέμα τα Opel είναι ευχαρίστηση μου!

Φίλε Ηλία,

Καλώς σας βρήκα, και ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!

ATHENS
20-09-2010, 23:35
Γιαννη καλωs oρισεs στην παρεα μαs...θα χαρουμε να τα πουμε και απο κοντα..!!!!!

ilias/333
21-09-2010, 16:50
Φίλε Χαρη,

Πολύ ευχαρίστως να έρθω κάποια στιγμή να τα πούμε και από κοντά. Μην ανησυχείς δεν με ταλαιπωρούν οι ερωτήσεις, το να συμμετέχω σε συζητήσεις με θέμα τα Opel είναι ευχαρίστηση μου!

Φίλε Ηλία,

Καλώς σας βρήκα, και ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!

Πράγματι θα ήταν τέλειο να τα λέγαμε και από κοντά (γιατί με email τα έχουμε πει) αλλά για μας τα παιδιά από την επαρχία είναι λίγο δύσκολο.
Ελπίζω κάποια στιγμή να τα πούμε .
"Stay in contact"

KOYRKOYBINIS
14-10-2010, 20:58
Ειμαι ο Γιωργος απο Καματερο (συνορα με Ιλιον-Αγ.Νικολαο),ειμαι 29 χρονων,δημοσιος υπαλληλος και νεος κατοχος insignia.Το αγορασα προχθες μεταχειρισμενο με 1500 χλμ!!! απο ενα παληκαρι στην Κατερινη,λογος για τον οποιο και ταξιδεψα εως εκει.Ειναι 1,6Τ ,sport εκδοση,λευκο χρωμα και σαν εξτρα εχει xenon ,afl+,ηλεκτρικο χειροφρενο,πακετο ορατοτητας και αισθητηρες παρκαρισματος.Ηταν πραγματικα αψεγαδιαστο (το αγορασε 9/9/10!!!),βρισκοταν σε πυλωτη και μπορω να πω οτι στο ταξιδι της επιστροφης για Αθηνα εντυπωσιαστηκα!Αυτα τα ολιγα για αρχη ,ελπιζω να εχουμε καλη διαμονη εδω μεσα και καποια στιγμη να συναντηθουμε για να τα πουμε και απο κοντα!:hurray::hurray::hurray:

MAIK RHO
15-10-2010, 18:36
Καλώς τόν Γιώργο και καλορίζικο τό αυτοκίνητό σου.
Πραγματικά έχεις πάρει ένα καταπληκτικό αυτοκίνητο.
Σού εύχομαι πολλά πολλά και ασφαλή χιλόμετρα !!!!!!!!!!!:thumbsup::auto::cheers2:

HarrisK
15-10-2010, 19:16
Καλώς ήρθες Γιώργο στην παρέα μας.

mike one
15-10-2010, 19:47
Καλώς ήρθες και από εμένα.

michalis
15-10-2010, 20:50
Καλησπέρα Γιάννη και Γιώργο & καλώς ήρθατε στο Insignia Club.

vlaxomand
01-11-2010, 14:17
καλημερα κ απο εμενα,
ειμαι ο Νικος απο αγ.δημητριο,μολις απεκτησα ενα cosmo 1.8 ασημι 5d,
την καρτα μελους insignia,αφου πρωτα γνωρισα των Γιωργο,
σιγουρα θα τα πουμε κ απο κοντα καποια στιγμη,Μπραβο για το φορουμ, το οποιο νωρις -νωρις μου φανηκε χρησιμο σε οτι εχει να κανει με το e-pass,διοτι ειχα φαει 3φορες πορτα στην Αττικη (κ πολυ κραξιμο).. μεχρι που το εβαλα στο μαυρο περιβοητο σημειο κ εχτες περασα καμαρωτος καμαρωτος,:39:

kadmos76
01-11-2010, 14:33
Καλώς όρισες φίλε-οικολόγε-ατμοσφαιρικέ!!!

michalis
01-11-2010, 15:59
Καλως ηρθες Νικοστη παρεα μας

STRATOS PIRAEUS
01-11-2010, 16:05
καλημερα κ απο εμενα,
ειμαι ο Νικος απο αγ.δημητριο,μολις απεκτησα ενα cosmo 1.8 ασημι 5d,
την καρτα μελους insignia,αφου πρωτα γνωρισα των Γιωργο,
σιγουρα θα τα πουμε κ απο κοντα καποια στιγμη,Μπραβο για το φορουμ, το οποιο νωρις -νωρις μου φανηκε χρησιμο σε οτι εχει να κανει με το e-pass,διοτι ειχα φαει 3φορες πορτα στην Αττικη (κ πολυ κραξιμο).. μεχρι που το εβαλα στο μαυρο περιβοητο σημειο κ εχτες περασα καμαρωτος καμαρωτος,:39:

Καλως ορισες Νικο στη οικογενεια του insignia

nikos kara
01-11-2010, 16:39
καλως ορισες κ απο μενα συνονοματε κ καλη διαμονη......

vlaxomand
01-11-2010, 17:06
καλως σας βρηκα,
προς τι το οικολογος φιλε kadmos76?
εαν ειναι για το ατμοσφαιρικο, σωθηκαμε..... 1 γραμαριο διαφορα εχουμε....
κατα τα αλλα....... ξερετε πιστευω πως τα παμε απο καταναλωση εντως πολης....:cornut::driving::driving::driving:

ATHENS
01-11-2010, 19:52
Νικο καλωs ηλθεs στην μεγαλη παρεα μαs...!!!!!

Touristas
01-11-2010, 23:41
Καλωσήρθες Νίκο!

MAIK RHO
02-11-2010, 13:55
Καλώς ήλθες Νίκο !!

PoLiThS
02-11-2010, 18:18
Συνονοματε καλως ορισες!!!!

vale46
15-02-2011, 20:15
Χαιρετώ κι' εγώ όλους τους φίλους στο forum.:seeya:Πριν από 10 μέρες παρέλαβα κι' εγώ το δικό μου αυτοκίνητο και έχω ενθουσιαστεί.Χαίρομαι πολύ που είμαι μέλος αυτού του club και ελπίζω να μπορέσω να σας γνωρίσω και από κοντά.

ATHENS
15-02-2011, 20:24
Χαιρετώ κι' εγώ όλους τους φίλους στο forum.:seeya:Πριν από 10 μέρες παρέλαβα κι' εγώ το δικό μου αυτοκίνητο και έχω ενθουσιαστεί.Χαίρομαι πολύ που είμαι μέλος αυτού του club και ελπίζω να μπορέσω να σας γνωρίσω και από κοντά.

Κωστα καλωs ηλθεs στην Παρεα μαs...!!!! Για οτι χρειαστειs εδω ειμαστε ...:21:καλοριζικο και καλοταξιδο το καμαρι σου...:driving::thumbsup::D

vale46
15-02-2011, 20:48
Σ' ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα φίλε Ηλία.

dimpilot
15-02-2011, 21:50

καλως ηρθες φιλε

michalis2
15-02-2011, 22:00
καλως ηρθες και καλο διαβασμα (που ομως θα σου φανει πολυ ενδιαφερον...)

TRIKALOLE
18-02-2011, 13:07

Γιατρε μου καλως ορισες στο κλαμπ:16::smilewinkgrin::26::26:!!!Δεν ειμαστε μακρια,θεληση να υπαρχει και το ολυμπικο φτιαχνει καλους καφεδες.....

ARI
23-02-2011, 23:26
καλώς όρισαν όλοι οι νέοι μας φίλοι, άντε να μεγαλώνουμε...

180power
25-02-2011, 17:15
καλησπερα και απο μενα ,ειμαι κατοχος ενος INSIGNIA 1.6T COSMO STASION εδω και εναμιση χρονο αλλα τωρα σας βρηκα,καλως σας βρηκα ,θα τα λεμε

pag
25-02-2011, 21:09
Καλησπέρα σας! Καλούς δρόμους και τα καλύτερα σε όλους!

michalis
26-02-2011, 07:29
Καλως ηρθατε Βικτωρα & Στεφανε :cheers2:

DimitrisP
27-02-2011, 01:20
Καλησπέρα και απο το μπαμπά της Σόνιας, κάποιοι σίγουρα έχετε δει το όνομα μου από την κόρη μου. Καλώς σας βρήκα.

salty
27-02-2011, 06:56
Καλησπέρα και απο το μπαμπά της Σόνιας, κάποιοι σίγουρα έχετε δει το όνομα μου από την κόρη μου. Καλώς σας βρήκα.

Καλώς όρισες στη παρέα μας Δημήτρη. Σου ευχόμαστε καλή "διαμονή" και θέλουμε να πιστεύουμε πως εδώ θα βρεις απαντήσεις σε κάθε ερώτημά σου σχετικά με το Insignia (και όχι μόνο)

ATHENS
27-02-2011, 09:22
Καλημερα , να καλοσωρισω και γω τουs νεουs φιλουs (και οχι μονο..) Βικτωρα , Στεφανο & Δημητρη στην παρεα μαs....!!!!! Oτι χρειαστειται εδω ειμαστε.....

Markakis.Ioannis
27-02-2011, 11:15
Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκαμε!

Είναι ευχάριστο να μεγαλώνει η παρέα :)

:21::21::21::21::21::21::21::21::21::21:

Φιλικά,
Γιάννης

michalis2
27-02-2011, 17:49
καλως μας βρηκατε / καλως ηρθατε παιδια! καλο διαβασμα, καλα και ασφαλη χιλιομετρα και καλη συμμετοχη στο forum!

DimitrisP
28-02-2011, 21:16
Καλώς όρισες στη παρέα μας Δημήτρη. Σου ευχόμαστε καλή "διαμονή" και θέλουμε να πιστεύουμε πως εδώ θα βρεις απαντήσεις σε κάθε ερώτημά σου σχετικά με το Insignia (και όχι μόνο)

Ευχαριστώ πολύ για τη ζεστή υποδοχή όλους σας!

pag
28-02-2011, 21:21
Νίκο καλώς ήρθες!!! Ξεκίνα το διάβασμα!!! Οι πιο παλιοί εδώ έχουν φτιάξει μια πολύ καλή εγκυκλοπαίδεια που κάθε μέρα όλοι μας με την χρήση του αυτοκινήτου εμπλουτίζουμε!!!

DimitrisP
28-02-2011, 21:27
Ευχαριστώ πολύ για τη ζεστή υποδοχή όλους σας!

Τόσο καιρό σας έπρηζε η κόρη μου με τις απορίες μου, τώρα είπα να το αναλάβω αυτοπροσώπως!

sakissalonika
16-03-2011, 19:26
Είμαι ο Σάκης απο Θεσ/νίκη αλλά κατοικώ πλέον, εδώ και μερικά χρόνια, στην όμορφη Αλεξ/πολη.

Πριν λίγες μέρες, έγινα και εγώ κάτοχος ενός λευκού πανέμορφου, πανγρήγορου κτλ Insignia :biggrinjester:

Λευκό, sport 1.6T, OPC line 1, Ηλιοροφή, Δερμάτινο σαλόνι, AFL, και σχεδόν όλα τα υπόλοιπα έξτρα, που έχει ο κατάλογος της Opel.

Να και μερικές photos.

http://img199.imageshack.us/img199/8256/02701.jpg

http://img851.imageshack.us/img851/6447/0271i.jpg

http://img823.imageshack.us/img823/1415/0253s.jpg

http://img703.imageshack.us/img703/1871/img2751h.jpg

http://img43.imageshack.us/img43/4757/img2749f.jpg

http://img809.imageshack.us/img809/1299/img2748i.jpg

Καλώς σας βρήκα, και συγχαρητήρια για τον όμορφο χώρο που δημιουργήσατε.

Y.Γ: Το μαύρο τμήμα, που υπάρχει στον μπροστά προφυλακτήρα, της πρώτης photo που έβαλα, πώς λέγεται? Εννοώ εκεί που κανονικά θα έπρεπε να ήταν ασημί και να έχει και το λογότυπο της Opel.
Χμ...δεν μου αρέσει, και θέλω να δώ αν μπορώ να το αντικαταστήσω? Ξέρει κανείς αν αλλάζει, και πόσο κοστίζει περίπου?

Ευχαριστώ παίδες.

Sad13
16-03-2011, 20:09
Απλά κούκλα φίλε Σάκη, καλορίζικο, να το χαίρεσε και καλά&ασφαλή χιλιόμετρα να έχεις!
Μαύρο τμήμα εννοείς τη μάσκα? Προσωπικά τη βρίσκω όμορφη, αν δεν σου αρέσει κοίτα για τη μάσκα του opc που έχουν βάλει κάποιοι φίλοι και είναι ακόμη ομορφότερη!
Οι ζάντες σου τα σπάνε...:thumbsup:

sakissalonika
16-03-2011, 20:12
Απλά κούκλα φίλε Σάκη, καλορίζικο, να το χαίρεσε και καλά&ασφαλή χιλιόμετρα να έχεις!
Μαύρο τμήμα εννοείς τη μάσκα? Προσωπικά τη βρίσκω όμορφη, αν δεν σου αρέσει κοίτα για τη μάσκα του opc που έχουν βάλει κάποιοι φίλοι και είναι ακόμη ομορφότερη!
Οι ζάντες σου τα σπάνε...:thumbsup:

Μπορείς να μου δείξεις την μάσκα που εννοείς?

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου

Sad13
16-03-2011, 21:00
Δες στα προφίλ των panos768 (http://www.insigniaclub.gr/member.php?u=106) και JORDAN (http://www.insigniaclub.gr/member.php?u=587).

Επίσης ρίξε μια ματιά στο θέμα Μάσκα Insignia OPC (http://www.insigniaclub.gr/showthread.php?t=351).

michalis2
16-03-2011, 21:02
καλωσηρθες στην παρεα μας. να χαιρεσαι το αυτοκινητο σου. ειναι κουκλα. ειδικα οι ζαντες οπως ειπε και ο γιωργος.

STRATOS PIRAEUS
16-03-2011, 21:28
καλωσηρθες στην παρεα μας. να χαιρεσαι το αυτοκινητο σου. ειναι κουκλα. ειδικα οι ζαντες οπως ειπε και ο γιωργος.

θα συμφωνησω με τον Μιχαλη................. τα ειπε ολα:seeya:

michalis
16-03-2011, 21:35
Συμφωνω με τους προλαλησαντες

nasos106
17-03-2011, 10:56
Καλοριζικο το εργαλειο και καλοταξιδο.Απο οποια πλευρα και να το κοιταξεις το θαυμαζεις!

dimpilot
17-03-2011, 11:12
Μπραβο βρε Σακη εργαλειαρααα!(οπως ολα φυσηκα):)

McMil
17-03-2011, 11:58
Ναι ........αλλά η ζώνη.....τσαλακώνει το πουκάμισο.....!!!!!!!

sakissalonika
17-03-2011, 12:16
Ευχαριστώ πολύ παιδιά, να είστε καλά.

Υ.Γ: Θέλω να βάλω στην μάσκα μου μπροστά, το σήμα την Opel. Τί έχετε να προτείνετε? Και πώς θα μπορούσα να το προσαρμόσω? Δεν μου αρέσει έτσι όπως είναι μαύρο και άραχνο. Και προτιμώ να βάλω έστω το σήμα, απο το να αλλάξω όλη την μάσκα.

George P.
18-03-2011, 08:33
Καλημέρα!

Είμαι νέος (εν δυνάμει) κάτοχος Insignia 1.6T Sport, περιμένω εκτελωνισμό και τοποθέτηση extra.
Ελπίζω πριν το τριήμερο του Ευαγγελισμού να το έχω ώστε να το βολτάρω.

Μιας που μόλις γράφτηκα, θα ήθελα να ευχηθώ καλές βόλτες σε όλες και όλους!

airmax
18-03-2011, 11:02
Καλημερα Φιλε μου! Καλοριζικο και Καλοταξιδο με ασφαλη χιλιομετρα!Καλως ηρθες στην παρεα μας.

michalis
18-03-2011, 17:29
Καλως ηρθες στη παρεα μας Γιωργο:wink5:

pag
23-03-2011, 17:08
Γιώργο καλώς ήρθες! Να το απολαύσεις!!!!

pag
23-03-2011, 17:32
Άντε να αυξανόμαστε οι Παγουράδες! Καλώς ήρθες Μάριε!!!

dimpilot
23-03-2011, 19:07
Καλημέρα!

Είμαι νέος (εν δυνάμει) κάτοχος Insignia 1.6T Sport, περιμένω εκτελωνισμό και τοποθέτηση extra.
Ελπίζω πριν το τριήμερο του Ευαγγελισμού να το έχω ώστε να το βολτάρω.

Μιας που μόλις γράφτηκα, θα ήθελα να ευχηθώ καλές βόλτες σε όλες και όλους!

Καλες βολτες επισης και καλοταξιδο(ενα σου λεω εγω οταν το πηρα δεν ηθελα να βγω απο μεσα):out::out:

ARI
28-03-2011, 18:51
well come home σε όλους, καλές βόλτες παιδιά...

aggelos7
01-04-2011, 23:21
geia sas kai apo mena, neos sto site, kalws sas vrhka, kai opws lene kai oi ipoloipoi kales voltes kai panw apo ola na eimaste oloi kala na tis xeromaste me ta insignia mas...

ATHENS
02-04-2011, 20:19
Αγγελε καλωs ηλθεs στην παρεα μαs...!!! Καλοταξιδο και καλεs βολτεs ..!!(και να σε δουμε και απο κοντα σε κανα καφεδακι..)

sot13strom
20-04-2011, 13:06
kalos sas vrika

dimpilot
20-04-2011, 13:20
kalos sas vrika

Καλημερα και σε εσενα Σωτηρη και καλως ηρθες .

michalis2
20-04-2011, 13:39
Καλως ηρθες Σωτηρη και καλο διαβασμα...!!!

michalis
20-04-2011, 21:27
Καλως ηρθατε Αγγελε & Σωτηρη

ATHENS
20-04-2011, 22:15
kalos sas vrika

Σωτηρη καλωs ηλθεs στην παρεα μαs.....:14:

ARI
20-04-2011, 23:10
well come σε όλους τους νέους φίλους, καλές βόλτες, υγεία, καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα...

pag
30-04-2011, 23:21
Καλως ορισατε οι νεοι φιλοι της παρεας! Καλες βολτες!!

pan
01-05-2011, 06:38
καλώς ήρθατε στο club και καλες:driving:

michalis
01-05-2011, 07:46
Καινουργια μελη καλως ηρθατε καλο διαβασμα και καλη διαμονη στο club

mir2000f1
20-05-2011, 22:30
γεια σας και απο μενα.
Ονομαζομαι Σωτηρης και εχω παραγγειλει ενα λευκο Insignia 1.6 T cosmo navi 4 και ανυπομονω να το αποκτησω.Ειδα τυχαια το φορουμ σας και παρατηρησα πως ειναι αρκετα ενδιαφερον και ενημερωμενο σε πολλα θεματα απο τους υπαρχοντες χρηστες!Εχετε κανει καλη δουλεια .Προσπαθω να το εξερευνησω αλλα εχει πολλα θεματα και δεν ξερω τι να πρωτοκοιταξω.Εχω γραφτει εδω και τοσες μερες και ακομα μελεταω χωρις να εχω γραψει κατι ακομα.

nasos106
20-05-2011, 22:43
Γεια σου Σωτηρη,καλως ηρθες στο φορουμ και με το καλο να δεχτεις το αμαξι σου.Μη βιαζεσαι,σιγα-σιγα θα διαβασεις τα θεματα που σε αφορουν,θα ενημερωθεις και θα συμμετεχεις κ'εσυ οσο μπορεις.

mir2000f1
20-05-2011, 22:45
Γεια σου Σωτηρη,καλως ηρθες στο φορουμ και με το καλο να δεχτεις το αμαξι σου.Μη βιαζεσαι,σιγα-σιγα θα διαβασεις τα θεματα που σε αφορουν,θα ενημερωθεις και θα συμμετεχεις κ'εσυ οσο μπορεις.

να σαι καλα σε ευχαριστω

finix
20-05-2011, 22:59
Γεια σου σωτηρη και απο μενα,καλως ηρθες.Σιγα σιγα θα τα διαβασεις ολα οπως εγω.Διαβαζα απο Δεκεμβριο,εως φεβρουαριο σχεδων καθε μερα το αμαξι το οδηγω εδω και μια εβομαδα,Κανε λιγο υπομονη

michalis
21-05-2011, 07:22
Σωτηρη καλως ηρθες,καλα & ασφαλη χλμ. & καλο διαβασμα

STRATOS PIRAEUS
22-05-2011, 06:58
Σωτηρη καλως ορισες και καλη δυναμη στο διαβασμα γιατι ειναι και πολλα

mir2000f1
22-05-2011, 10:20
Σας ευχαριστω και εσας!Μελεταω ακομα!Πολύ υλικο!!

ARI
25-05-2011, 20:59
well come Σωτήρη, χαλαρά κι όλα θα τα βρεις εδώ γιατί εδώ είναι το σπίτι μας. Σου εύχομαι κι εγώ πόλλά και ασφαλή χλμ, να ευχαριστηθείς το αμάξι και έχεις πάντα υγεία...

kalabill
01-06-2011, 20:17
Γεια σας παίδες , είμαι καινούργιος στο club . Έχω αποκτήσει το δικό μου κουκλάκι εδώ και δύο μήνες (cosmo 1.6t , sunroof ,xenon afl , cd 500 navi & color Waterworld ) . Προέρχομαι από Astra 1.4 G του 2000. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το τουτού μου . Ελπίζω να μην αποκτήσω τώρα. Τα λέμε λοιπόν.

nasos106
01-06-2011, 21:33
Βασιλη καλως ηρθες στο club και καλες βολτες με το κουκλι σου.

ATHENS
02-06-2011, 13:54
Βασιλη καλωs ηλθεs στην παρεα μαs...!!! καλοταξιδο..!!

mir2000f1
04-06-2011, 14:14
εδω και δυο μερες το απεκτησα και εγω το Οπελ μου!!!

pan
04-06-2011, 15:15
εδω και δυο μερες το απεκτησα και εγω το Οπελ μου!!!

Σωτήρη καλοτάξιδο το :auto:

STRATOS PIRAEUS
04-06-2011, 21:45
Βασιλη και Σωτηρη καλως ηρθατε στην οικογενεια του insignia...............και καλο σερφαρισμα

pag
02-08-2011, 09:08
Καλες βολτες και καλο διαβασμα στους καινουργιους της παρεας!
Ελα οι παγουραδες να ανεβαινουμε!!

johnpre
18-10-2011, 17:53
Γεια σας και εγώ είμαι καινούργιος στην παρέα σας.. Το αμάξι μου ήρθε στην αντιπροσωπεία και το περιμένω απο μέρα σε μέρα...(1.6Τ Λευκό με AFL+NAVI600)

PoLiThS
18-10-2011, 18:05
αχχχχχχ αυτο το NAVI600!

HarrisK
18-10-2011, 18:08
Γιάννη καλως ήρθες στο club κ καλο διάβασμα πατρίδα.

Panoz
18-10-2011, 19:03
Τι εστί NAVI600;

johnpre
27-10-2011, 22:32
Το αυτοκίνητο ήρθε επιτέλους...Και έπαθα πλάκα ειδικά με τα φώτα.... Το navi 600 είναι πλέον το καινούργιο σύστημα πλοήγησης το 500 το κατήργησαν και έχει μικροαλλαγές με σημαντικότερη ότι πλέον οι χάρτες μπάινουν με κάρτα SD και όχι με CD..Eπίσης άλλες αλλαγές είναι ότι έχει επιλογή να κλειδώνουν αυτόματα οι πόρτες μόλις ξεκινήσει το αυτοκίνητο και οι πληροφορίες στην οθόνη του οδηγού είναι συγκεντρωμένες ποιό πολύ(Ηλεκτρονικό ταχύμετρο, στιγμιαία κατανάλωση και υπολειπόμενα χιλιόμετρα για το βενζινάδικο μαζί..)

tolipops
27-10-2011, 23:02
Το αυτοκίνητο ήρθε επιτέλους...Και έπαθα πλάκα ειδικά με τα φώτα.... Το navi 600 είναι πλέον το καινούργιο σύστημα πλοήγησης το 500 το κατήργησαν και έχει μικροαλλαγές με σημαντικότερη ότι πλέον οι χάρτες μπάινουν με κάρτα SD και όχι με CD..Eπίσης άλλες αλλαγές είναι ότι έχει επιλογή να κλειδώνουν αυτόματα οι πόρτες μόλις ξεκινήσει το αυτοκίνητο και οι πληροφορίες στην οθόνη του οδηγού είναι συγκεντρωμένες ποιό πολύ(Ηλεκτρονικό ταχύμετρο, στιγμιαία κατανάλωση και υπολειπόμενα χιλιόμετρα για το βενζινάδικο μαζί..)

καλορίζικη και καλοτάξιδη να ειναι η insigniaρα σου και καλώς ήλθες στην παρέα....:17:

vaspanag5
28-10-2011, 18:05
Γιάννη καλοτάξιδο.Σου εύχομαι πόλλά και ασφαλή χιλιόμετρα.

insignia1.6Τ
28-10-2011, 19:03
Γιάννη καλως ηρθες στο club, καλορίζικο, καλοτάξιδο είναι κούκλα!
Σου έχω έτοιμο και το αυτοκόλλητο.....

ATHENS
28-10-2011, 22:38
Γιαννη καλοριζικο , καλοταξιδο και καλωs ηλθεs στην παρεα μαs....!!!!!!!!!!!!!

johnpre
28-10-2011, 23:04
Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και άντε να κανονίσουμε καμία εκδρομή..

ARI
31-10-2011, 22:18
καλώς όρισες στην παρέα Γιάννη, εύχομαι κι εγώ ότι καλύτερο. Τα καλά τώρα αρχίζουν...

dimdim
13-03-2012, 07:56
Να χαιρετήσω κι εγω με την σειρά μου τα μέλη του insigniaclub, ως νέος κάτοχος (μεταχειρισμένου) 2.0T 4x4 AUTO.
Ειμαι ο Κώστας, τα τελευταια .... 20 χρονια ζω στην Κομοτηνή και η πατρίδα μου ειναι ο Βόλος στον οποίο κατεβαίνω συχνά-πυκνά!
Οι πρώτες εντυπώσεις απ το αυτοκίνητο ειναι εξαιρετικές!
Περαν όσων χαρισμάτων έχετε ήδη ζήσει και καταγράψει στο formum για τα αυτοκίνητά μας, εγώ κρατώ ως εντυπωσιακό στοιχείο την ηρεμία και σιγουριά με την οποια το αυτοκίνητο πατάει στον δρόμο ακομη και κοντά στην τελική!
Το αυτοκίνητο θα χρησιμοποιηθεί κυρίως για (ατομικές και οικογενειακές) εξορμήσεις μιά και για καθημερινή χρήση υπάρχει ενα πετρελαιοκίνητο.

Σε οτι αφορά το forum, απλά συγχαρητήρια! Οτι απορία μου είχε δημιουργηθεί, την έχετε απαντήσει!
Ελπιζω και στην απο κοντά γνωριμία μας σε κάποια απ τις ωραιες συναντήσεις που οργανώνετε.

michalis
13-03-2012, 08:22
καλώς ήρθες Κώστα στην μεγάλη παρέα μας και ελπίζω κάποτε να τα πούμε από κοντά.Καλορίζικο και καλοτάξιδο το νέο σου τουτού :14::14:

dim001
13-03-2012, 09:19
Κώστα Καλώς ήρθες στο insigniaclub και Καλοτάξιδο το αυτ-το .

ATHENS
13-03-2012, 14:32
Κωστα καλως ηλθες στην παρεα μας.....!! Καλοταξιδο και να τα πουμε και απο κοντα καποια στιγμη...!!!

ARI
13-03-2012, 22:50
wellcome home Κώστα, ευχές για το καλύτερο για σένα, την οικογένειά σου και φυσικά για καλά ταξίδια... με το κουκλί...

pag
14-03-2012, 16:10
Καλώς όρισες Κώστα! Να χαίρεσαι και να απολαμβάνεις το:auto: :14::14:

dimdim
15-03-2012, 10:31
Σας ευχαριστώ ολους παιδιά. Να ειστε καλά κ να χαιρόμαστε τις μετακινήσεις με τα αυτοκινητά μας.

dragontolis
11-05-2012, 06:48
Γεια σας ,και εγώ είμαι καινούργιος στην παρέα σας.. Παρελαβα το αμάξι μου την παρασκευή (Σ-Κ εκδρομή λίμνη Πλαστήρα )...(1.6Τ sport μαύρο με navipack 1).

salty
11-05-2012, 07:06
Καλώς ήρθες Τόλη. Χαιρόμαστε που είσαι μαζί μας και είμαστε σίγουροι πως στις "βόλτες" σου στο forum θα βρεις πολλά και ενδιαφέροντα θέματα όπως επίσης και απαντήσεις σε απορίες που έχεις ή θα δημιουργηθούν στο μέλλον.

Σου ευχόμαστε Πολλά, Καλά και Ασφαλή χιλιόμετρα !

Sad13
11-05-2012, 07:56
Τόλη καλώς όρισες, καλορίζικο το όχημα, καλά και ασφαλή χιλιόμετρα!:thumbsup:

dragontolis
11-05-2012, 08:54
Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας

tolipops
11-05-2012, 08:58
Συνονόματε... καλώς ήρθες ..... καλοτάξιδο το τουτου με πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα

kalabill
11-05-2012, 19:24
Καλώς ήρθες στην όμορφη παρέα μας Τόλη. Σου εύχομαι καλά και ασφαλή χιλιόμετρα . Ελπίζω να σε γνωρίσουμε από κοντά ( κάθε Σάββατο πίνουμε καφέ στο Σ.Ε.Φ.12:00) δες λεπτομέρειες στο forum .Επίσης σου εύχομαι καλό πρώτο ταξιδάκι , να πας και πύλη Τρικάλων , είναι δίπλα και αυτόν το καιρό είναι πανέμορφο το ποτάμι & το Γιοφύρι. Άλλωστε μ' αυτό το αυτοκίνητο όλα κοντά είναι .:4:

kalabill
11-05-2012, 19:40
Φίλε Κώστα καλορίζικο το εργαλείο σου . Έχεις τρία πράγματα που λατρεύω: 1ο την έκδοση (2.0T 4x4 AUTO) που ήθελα αλλά δεν κατάφερα να αποκτήσω 2ο Ζεις στην πόλη όπου έχω δύο από τους καλύτερους μου φίλους & 3ο Κατάγεσαι από την πόλη που λατρεύω , την επισκέπτομαι συχνά (γιατί έχω φίλους & συγγενείς ). Ένα μεγάλο bravo από μένα για σένα . Και πάλι να το χαίρεσαι , μαζί με την οικογένεια σου.

LeonidasInsignia
04-06-2012, 11:31
Καλημέρα & χρονια πολλά σε όλους, θα ήθελα με τη σειρά μου να χαιρετήσω όλα τα μέλη του insigniaclub, ως σχετικά....νέος κάτοχος (μεταχειρισμένου) 1.6T Cosmo.
Ονομάζομαι Λεωνίδας, τα τελευταια 5 χρονια μένω στο Κορωπι.

Η μέχρι στιγμής εμπειρία με το αυτοκίνητο ειναι καταπληκτικη!!!!!
Η δύναμη και παράλληλα η σιγουρία & η ασφάλεια που αποπνέει οδηγώντας το συγκεκριμένο αυτοκίνητο είναι μια απόλαυση.

Τα θέρμα μου συγχαρητήρια για το forum, ελπίζω στις ασφαλείς "οδηγίες" σαν "νεός" οδηγός

Προφανώς & ελπίζω και στη δια προσώπου γνωριμία μας σε κάποια από τις μελλοντικές συναντήσεις .

ATHENS
04-06-2012, 12:15
Kαλημερα Λεωνιδα και καλως ηλθες στην παρεα μας ...!!!!!!!! Καλα και απροβληματιστα χιλιομετρα να εχεις....!!!!!

pag
04-06-2012, 21:02
Καλημέρα & χρονια πολλά σε όλους, θα ήθελα με τη σειρά μου να χαιρετήσω όλα τα μέλη του insigniaclub, ως σχετικά....νέος κάτοχος (μεταχειρισμένου) 1.6T Cosmo.
Ονομάζομαι Λεωνίδας, τα τελευταια 5 χρονια μένω στο Κορωπι.

Η μέχρι στιγμής εμπειρία με το αυτοκίνητο ειναι καταπληκτικη!!!!!
Η δύναμη και παράλληλα η σιγουρία & η ασφάλεια που αποπνέει οδηγώντας το συγκεκριμένο αυτοκίνητο είναι μια απόλαυση.

Τα θέρμα μου συγχαρητήρια για το forum, ελπίζω στις ασφαλείς "οδηγίες" σαν "νεός" οδηγός

Προφανώς & ελπίζω και στη δια προσώπου γνωριμία μας σε κάποια από τις μελλοντικές συναντήσεις .

Καλώς όρισες Λεωνίδα και καλά χλμ με το :auto: !!!

lamia
19-07-2012, 19:43
Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα Εγώ μόλις χθες παρήγγειλα ένα Insignia 1.4 Cosmo Turbo (140 hp) με το Navi 600 και περιμένω την Τετάρτη να το πάρω. Τα θερμά μου συγχαρητήρια για το forum που μόλις σήμερα ανακάλυψα.

michalis
19-07-2012, 19:48
Καλώς ήρθες Χρήστο στη παρέα μας,με το καλό η παραλαβή του αυτοκινήτου σου,καλό διάβασμα και καλή παραμονή

Sad13
19-07-2012, 20:07
Καλώς ήρθες Χρήστο, με το καλό να παραλάβεις το όχημα και να το χαρείς όσο πάει!

JB-AEL
19-07-2012, 20:11
καλως ηρθες στην παρεα Χρηστο, με το καλο να σου'ρθει, για δωσε λεπτομερειες, χρωμα κτλ-κτλ

ATHENS
19-07-2012, 22:17
Χρηστο καλως ηλθες στην παρεα μας...καλα χιλιομετρα και καλο διαβασμα...!!!

lamia
20-07-2012, 09:25
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας όλους.Εγώ πήρα το Cosmo 1.4Τ 4D σε μαύρο μεταλλικό χρώμα με NAVI600, AFL,Start-Stop, αισθητήρες φώτα - βροχής και μου έβαλαν δώρο αισθητήρες πίσω και συναγερμό. Περιμένω να το παραλάβω την Τετάρτη.

pan
20-07-2012, 12:03
Καλοτάξιδο Χρηστο και καλος ηρθες στην παρεα μας !!!!!!!!!!!!!!!!!!
:auto:

kalabill
24-07-2012, 21:32
Χρήστο , καλά και ασφαλή χιλιόμετρα , σου εύχομαι να το χαρείς όσο πρέπει ... και ακόμη παραπάνω . Κατά καιρούς περνάω από Λαμία , θα έχω το νούμου να σε δω .

lamia
25-07-2012, 08:15
Φίλε μου σε ευχαριστώ Την επόμενη φορά που θα περάσεις θα σε περιμένω να τα πούμε από κοντά.

panos7
25-07-2012, 11:15
Το παρελαβές το εργαλείο;; για πες εντυπώσεις

lamia
25-07-2012, 12:18
Δυστυχώς όχι ακόμη ή αύριο η την Δευτέρα μου είπαν τώρα. Δεν είναι έτοιμα τα χαρτιά από το τελωνείο και περιμένω.... Εσύ που το έχεις τόσες μέρες για πες εντυπώσεις. Το Navi αξίζει;

panos7
25-07-2012, 12:54
Φιλε Χρηστο!
Ενα θα σου πω!Το αυτοκινητο ειναι τουμπανο!!Κ το navi παρα πολυ καλο!!αμεση αποκριση σε δορυφορους κ πολυ καλη ακριβεια!!
Σχετικα με τα γκαζια, μια χαρα παει κ αν δεν ειχε το μακρυ κιβωτιο ecoflex, νομιζω οτι απλα θα πεταγε!!(βεβαια με ενα προγραμματακι ολα γινονται...)
Οταν το παρεις τσεκαρε το start-stop αν δουλευει πριν το παραλαβεις, γιατι εγω εχω θεμα κ περιμενω οδηγιες απο μαμα OPEL για επιδιορθωση??-επαναπρογραμματισμο??(δε λειτουργησε ποτε...εδω κ 10 μερες)
Παντως χαιρεσαι να το οδηγεις κ σου δινει την αισθηση πολυ πιο ακριβου αυτοκινητου στο δρομο. Ειναι αθορυβο κ καταπινει τις λακουβες... Επειδη εχω να συγκρινω με Ε200 Kompressor του 2007, το αμαξι δεν υστερει σε κατι πλην της επιταχυνσης (184 αλογα εχει το Ε200) κ καποιων πλαστικων)
Τα AFL απλα τα σπανε κ η flexride ειναι πολυ μπροστα(οταν βαζω τη μικρη μεσα παταω tour κ ξεχναω τις λακουβες)!!
Αυτα εχοντας γραψει μολις 250 χιλιομετρα...!
Αντε με το καλο να το παραλαβεις να το λιωσεις....κ συ!!Περιμενω νεοτερα μολις στο φερουν!!

lamia
27-07-2012, 10:06
Παιδιά το παρέλαβα χθες. Από τη μικρή πείρα μαζί του (διαδρομή Βόλο - Λαμία) το αυτοκίνητο είναι ...ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ... τι να πω... Έχει περισσότερα και από αυτά που περίμενα. Η οδήγηση είναι τέλεια. Αδύνατο να μάθω όλα αυτά τα κουμπιά που έχει μέσα.

AntonisFout
27-07-2012, 12:05
...... Αδύνατο να μάθω όλα αυτά τα κουμπιά που έχει μέσα.

θα τα μάθεις με το καιρό.... Μετά θα είναι παιχνιδάκι...!!! Καλοτάξιδο κ πολλά κ ασφαλή χιλιόμετρα!!!!

kalabill
29-07-2012, 17:21
Φίλε Χρήστο , αν δεις κάποιο μπλέ σκούρο insignia στην εθνική να περιφέρετε με σήμα του club στο πίσω τζάμι και την λέξη club.gr κάτω από το νίκελ Insignia εγώ θα είμαι , κάνε μου σινιάλο , πάντα έχω το νου μου στα ταξίδια μου να συναντάω γνωστούς και φίλους !!!!!!!! Σου εύχομαι να το χαρείς όπως το χαίρομαι κι εγώ ( το γουστάρω πάρα πολύ ).