PDA

View Full Version : ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΤΑΞΙΔΙΟΥ


traveler3
19-07-2013, 20:57
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥ 1800 ΚΑΙ ΤΟ SITE ME ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ... ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ...ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΙΑ ΕΝΔΕΙΞΗ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΔΕΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΤΛΙΑΣ ΚΑΥΣΙΜΟΥ.Η ΕΝΔΕΙΞΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΜΙΚΡΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΔΙΕΓΡΑΜΜΕΝΟΣ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

jotri
20-07-2013, 01:35
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥ 1800 ΚΑΙ ΤΟ SITE ME ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ... ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ...ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΜΙΑ ΕΝΔΕΙΞΗ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΔΕΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΤΛΙΑΣ ΚΑΥΣΙΜΟΥ.Η ΕΝΔΕΙΞΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΜΙΚΡΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΔΙΕΓΡΑΜΜΕΝΟΣ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Καλωσήρθες στο club...:):)
κάτι δεν κολλάει απο αυτά που λές, μήπως εννοείς ένδειξη που είναι στο κάντράν του στροφόμετρου ή του ταχύμετρου?:)
γιατί στην κεντρική οθόνη του υπολογιστή ταξιδίου δε νομίζω να βγάζει ένδειξη σταθερά αναμμένη....
αυτή την ένδειξη που λές για την αντλία καυσίμου, ποιά εννοείς?
Στο εγχειρίδιο χρήσης έχει όλες τις ενδείξεις και το τί απεικονίζουν, τσέκαρέ το και πές να το δούμε...


ΥΓ: παράκληση για γραφή με μικρά γραμματα, τα κεφαλαία είναι σα να φωναζεις:yesnod:

Touristas
20-07-2013, 03:53
Γιάννη, μάλλον ο φίλος μας έχει την απλή οθόνη και όχι αυτη με τα pixel που έχει πολλές ενδείξεις. Ο κύκλος με τη γραμμή σημαίνει μέσος όρος. Οπότε, σε συνδυασμό με την αντλία, προφανώς θα σημαίνει μέση κατανάλωση.

traveler3
20-07-2013, 13:19
Ναι οντως εχω την απλη οθονη.Αυτη η ενδειξη μου εμφανιζεται πρωτη φορα(εκτος και αν δεν την εχω ξαναπροσεξει)-ειναι ενας κοκκινος διεγραμμενος κυκλος,ειναι σταθερη ενδειξη.Εμφανιζεται στον υπολογιστη ταξιδιου και συγκεκριμενα οταν επιλεγω την ενδειξη μεσης καταναλωσης(lt/100 km) και την ενδειξη μεσης ταχυτητας(km/h).Να μην ανυσηχω η να το παω για ελεγχο την Δευτερα και να πληρωσω τιποτα ξεφτιλα φραγκα για το τιποτα(κλασικα για εξουσιοδοτημενη αντιπροσωπια-service);

jotri
20-07-2013, 16:37
Γιάννη, μάλλον ο φίλος μας έχει την απλή οθόνη και όχι αυτη με τα pixel που έχει πολλές ενδείξεις. Ο κύκλος με τη γραμμή σημαίνει μέσος όρος. Οπότε, σε συνδυασμό με την αντλία, προφανώς θα σημαίνει μέση κατανάλωση.

Ναι οντως εχω την απλη οθονη.Αυτη η ενδειξη μου εμφανιζεται πρωτη φορα(εκτος και αν δεν την εχω ξαναπροσεξει)-ειναι ενας κοκκινος διεγραμμενος κυκλος,ειναι σταθερη ενδειξη.Εμφανιζεται στον υπολογιστη ταξιδιου και συγκεκριμενα οταν επιλεγω την ενδειξη μεσης καταναλωσης(lt/100 km) και την ενδειξη μεσης ταχυτητας(km/h).Να μην ανυσηχω η να το παω για ελεγχο την Δευτερα και να πληρωσω τιποτα ξεφτιλα φραγκα για το τιποτα(κλασικα για εξουσιοδοτημενη αντιπροσωπια-service);

αν είναι έτσι, δε νομιζω να ειναι κάτι...απλά ίσως είναι ένδειξη δυνατότητας μηδενισμού... (το μηδεν διαγραμμενο ειναι το συμβολο του μηδενισμου?)

Varsator47
21-07-2013, 23:18
Και μια και μιλατε για ενδειξεις οθονης υπολογισμου ταξιδιου θα μπορουσα και εγω να ρωτησω αν ειναι νορμαλ να 'παγωνει' ο χιλιομετρητης ταξιδιου (και οι εξαρτωμενες ενδειξεις) στα 1999.99 χλμ. Ή μηπως ειναι θεμα αναβαθμισης λογισμικου (βρισκομαι ενα μηνα πριν το 2ο ετησιο σερβις με 23000 χλμ στο κοντερ. Μιλαμαι για το Insignia 1.6Τ Edition Y2011 (μικρη οθονη).